7 dni 9-17.30 +48 22 3079889

Zaloguj się


 
Coronavirus

Nasze stanowisko

Naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich gości, dlatego też zalecamy, aby wszyscy goście stosowali się do oficjalnych porad dotyczących podróży, udzielanych przez międzynarodowe władze, takie jak rządy i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO.

Ograniczenia związane z koronawirusem

Ogólne ograniczenia związane z koronawirusem są wszędzie podobne. We Włoszech obejmują obowiązek zachowania dystansu społecznego, noszenie maseczek w wybranych miejscach publicznych, dezynfekcję współużytkowanych przedmiotów i zakaz gromadzenia się w dużych grupach. Wymagana jest minimalna odległość 1 metra między ludźmi, jednak dla lepszej ochrony zdrowia wszystkich osób zaleca się zachowanie odległości co najmniej 1,80 metra.

Co będzie otwarte?

Sklepy spożywcze będą na ogół otwarte, podobnie jak muzea i kościoły. Sklepy, bary, winiarnie i restauracje mogą być otwarte, o ile spełniają wymogi określone przez władze. W wielu miejscach umieszczono informacje i oznakowania np. na podłodze, które wskazują, gdzie stać lub czekać. Zazwyczaj pracownicy noszą maski i rękawiczki, a przy kasach lub w innych miejscach można znaleźć przezroczyste tablice.

Czy będę potrzebować maseczki we Włoszech?

Noszenie maseczki jest obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych i prywatnych, które są dostępne dla większych grup osób, w tym w środkach transportu publicznego i taksówkach. Używanie maseczek nie jest obowiązkowe dla dzieci poniżej szóstego roku życia i dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą ich nosić. Maseczek nie muszą nosić osoby mieszkające razem.

Czy baseny będą otwarte?

Baseny będą otwarte, chyba że zalecono inaczej. W przypadku willi z prywatnymi basenami nie powinno być żadnych ograniczeń. W przypadku wspólnego korzystania z basenów mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące przestrzeni wokół basenu i godzin otwarcia. Jest również mało prawdopodobne, aby wspólne baseny były wyposażone w leżaki lub inne elementy wyposażenia  (chyba że będą użytkowane cały czas przez jedną osobę).

Czy przygotować się w jakiś sposób?

Aby pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa wypełnij formularz „Coronavirus Autocertificazione” i opisz swój stan zdrowia zgodnie ze swoją wiedzą, jeśli zostaniesz o to poproszony. Zabierz termometr i regularnie sprawdzaj temperaturę. Menedżerowie willi mogą pomóc każdemu z temperaturą ciała powyżej 37,5 ° C w znalezieniu pomocy medycznej. Ustalone godziny przekazania willi w dniu przyjazdu mogą się nieco zmieniać ze względu na szczególne środki, jakie trzeba obecnie podjąć przygotowując wille na przybycie nowych gości. Liczymy na zrozumienie z Państwa strony.

Do kiedy muszę wpłacić pełną kwotę?

  • Termin płatności końcowej wpłaty, dla wszystkich rezerwacji 2020 r., zostanie skrócony z 65 do 30 dni przed podróżą, aby goście mieli więcej czasu na podjęcie decyzji o planowaniu podróży.
Co się stanie, jeśli włoskie władze odradzą unikanie podróży, które nie są konieczne na całym terytorium Włoch w momencie Państwa planowanej podróży?
  • eśli masz zamiar podróżować w najbliższym czasie, zostaną z Tobą omówione alternatywne opcje. Może to być np. odłożenie podróży na późniejszy termin.
  • Jeśli podróżujesz do willi po 30 maja 2020 roku, skontaktujemy się z Tobą bliżej planowanej daty przyjazdu, pod warunkiem, że wskazówki dotyczące podróżowania będą nadal aktualne.
Co się stanie, jeśli w czasie podróży władze nie odradzą specjalnie podróży do danego kraju?
  • W przypadku istniejących rezerwacji współpracujemy z indywidualnymi właścicielami willi, aby zapewnić naszym gościom możliwość odroczenia w poszczególnych przypadkach. Nie będziemy pobierać żadnych dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji.
  • W przypadku, gdy władze nie odradzają podróży i zdecydują się Państwo na rezygnację z wyjazdu do Toskanii, będą obowiązywać standardowe warunki rezygnacji. Jeśli jest to Twoja preferowana opcja, sugerujemy skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy jesteś w stanie odzyskać wszelkie koszty anulowania rezerwacji.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji

Jesteśmy myślami ze wszystkimi osobami bezpośrednio dotkniętymi wirusem i pragniemy wyrazić naszą solidarność z pracownikami służby zdrowia i innymi osobami na całym świecie, które pracują w imieniu wszystkich, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji. W celu uzyskania jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt z nami. Ze względu na wysoki poziom zapytań, prosimy Państwa o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania tak szybko, jak to możliwe. Chcielibyśmy podziękować za współpracę i zrozumienie w tym trudnym czasie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat koronawirusa i zobaczyć najnowsze aktualizacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie, kliknij tutaj: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019


Zapytaj o wille