Zaloguj się


Kilka pomysłów na wieczór z dziećmi.

 • Spędziliście cały dzień przy basenie, korzystając z toskańskiego słońca? Nie macie ochoty na przebieranie się i wychodzenie z domu na wieczór? Oto kilka zabawnych gier, które ożywią wieczór w willi spędzany razem z dziećmi. (W zasadzie niektóre z tych gier przydadzą się też w innych okolicznościach, np. w kolejce do Uffizi?)

  Czy to jest..?

  Wybierz gracza, który będzie pytającym – powinien opuścić pokój lub zakryć uszy. Tymczasem reszta wybiera jakąś rzecz, postać, zjawisko itp. Pytający wraca, ale może zadawać tylko pytania, na które odpowiada się „tak” lub „nie”. Pozostali gracze muszą odpowiadać naprowadzając zgadującego, aż wreszcie będzie miał wystarczająco informacji, by zapytać „czy to jest…?”. Gra świetnie sprawdzi się także podczas podróży samochodem.

  Kiedy wybrałem się na wakacje…

  W tej znanej grze pamięciowej gracze biorą udział kolei dodając przedmiot do listy, ale najpierw muszą przypomnieć wszystkie poprzednie przedmioty, zanim dodadzą kolejne. Na przykład, Gracz 1 zaczyna od „Kiedy wybrałem się na wakacje, zabrałem maskę do nurkowania”. Gracz 2 kontynuuje, mówiąc: ” Kiedy wybrałam się na wakacje, zabrałam maskę do nurkowania i różową sukienkę.” Gracz 3 mówi: ” Kiedy wybrałem się na wakacje, zabrałem maskę do nurkowania, różową sukienkę i moje poczucie godności! „I tak dalej, można wymyślać najdziwniejsze rzeczy. Ten kto się pomyli przegrywa, a zwycięzcą jest osoba, która jako ostatnia powtórzyła wszystko prawidłowo.

  Na szczęście niestety

  Ta opowiadana gra jest świetnym sposobem na rozruszanie towarzystwa. Uczestnicy po kolei dodają do historii swoje fragmenty, na przemian rozpoczynające się od „na szczęście” lub „niestety”. Oto przykład:

  Gracz 1 mówi: „Pewnego razu była żaba siedząca spokojnie na lilii wodnej”. Gracz 2 przeciwstawia się, „Niestety jej nogi przylgnęły do ​​liścia i nie mogła odskoczyć.” Gracz 3 dodaje: „Na szczęście pojawiła się fala, a żaba zdała sobie sprawę, że jest dość utalentowanym surferem. „Gracz 4 mówi:” Niestety liść rozdzielił się na pół i okazało się, że nie na nartach wodnych sobie nie radzi…”. I tak dalej …

  Mrugający morderca


  Wybierzcie śledczego ze swojej grupy. Poproś, aby opuścił pokój i wyznacz mordercę. Poproś śledczego, aby wrócił. Wszyscy muszą usiąść w kręgu (najlepiej gra się w większych grupach) i gra może się rozpocząć. Morderca musi mrugnąć do wybranej osoby, która widząc to musi umrzeć, przy okazji pokazując swoje umiejętności aktorskie. Zadaniem śledczego jest obserwowanie zgromadzonych i wypatrzenie, kto może być mrugającym mordercą.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2023 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie