Zaloguj się


Castello di Ama - sztuka współczesna i dobre wino

 • Castello di Ama - sztuka współczesna i dobre wino

  To wino, które oczarowało Obamów podczas ich prezydenckiej podróży po Toskanii. Gdy myślisz, że znasz już Toskanię na wskroś, to miejsce ponownie Cię zaskoczy. Castello di Ama to jedna z największych niespodzianek w Chianti. To nie tylko zamek, ale winnica, restauracja i centrum sztuki współczesnej. Na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejne tradycyjne borgo, kamienna wioska położona na wzgórzach Chianti. W jej centrum znajduje się uznana winnica, w której swoją siedzibę ma jeden z wiodących producentów Chianti Classico i gdzie winorośla ciągną się aż po horyzont. Ta rodzinna cantina to działająca winnica, znana ze swoich wspaniałych, pełnych czerwieni winogron. Możesz zwiedzić tutejsze piwnice i spróbować słynnych win, ale także odwiedzić willę, wioskę i ogrody z rzeźbami. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

  Na terenie posiadłości znajduje się światowej klasy zbiór dzieł sztuki współczesnej. Ta ambitna kolekcja, Castello di Ama per l'Arte Contemporanea (Sztuka współczesna w Castello di Ama) została założona jako projekt, wymieniony w testamencie w 1999 roku. Lorenza i Marco Pallanti stworzyli w tym miejscu ogród z rzeźbami i instalacjami w stylu zgodnym z duszą majątku i średniowiecznego borgo. Castello di Ama zmienia przeznaczenie oryginalnych budynków, takich jak kościół i piwnica z winami, aby w imponujący sposób zaprezentować instalacje artystyczne. Szczególne wrażenie robi instalacja lustrzana autorstwa Daniela Burena, odbijająca znajdujące się wokół wzgórza.
  Zarezerwuj wycieczkę połączoną z degustacją wina, przyjdź na lunch, odwiedź park rzeźb, lub po prostu zobacz Enotecę znajdującą się na terenie posiadłości, aby skosztować i kupić wina, oliwę z oliwek i inspirowane naturą perfumy.

  Tel: (+39) 0577 746069 (winnica) (+39) 0577 746191 (restauracja)
  Adres: Castello di Ama
  Localita Ama
  53013
  Gaiole in Chianti
  Strona: www.castellodiama.com

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2023 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie