+48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Podobnie jak jedzenie na mieście, zakupy w Lukce są łatwe i przyjemne. To wspaniała mieszanka starożytności z nowoczesnością, w której designerskie szklane wyroby prezentuje się w antycznych gablotach ze szkła i mahoniu. Doskonale zachowały się tu stare fasady sklepów, włączając w to pełne zawijasów, złote napisy i mahoniowe panele. Zaglądaj w sklepowe wystawy i podziwiaj mieszkańców miasta, ubranych w najdelikatniejsze kaszmiry i skóry. Odwiedź wspaniale staroświeckie, ale i eleganckie sklepy, i zatrzymaj się w kawiarni belle époque na lody lub tradycyjne wypieki. Chleb buccellato z rodzynkami i anyżem wspaniale komponuje się z kawą lub winem deserowym Vin Santo.

 • Via Fillungo

  Od głównej ulicy sklepowej Lukki, przyjemnie krętej alei obramowanej wysokimi domami, nie da się uciec. Zacznij na pełnym kawiarni Piazza Anfiteatro i podążaj za krzywizną amfiteatru aż do Via Fillungo. To przeznaczony jedynie dla pieszych, istny raj z niecodziennymi, wyjątkowymi sklepami i tradycyjnymi sklepikami z witrynami w stylu art déco. Od zabytkowych kawiarni po modne butiki, robienie zakupów w Lukce to przyjemność. Później, chociażby w trakcie passeggiata (wieczornego spaceru), możesz udać się do La Cantina dei Sapori na drinka lub degustację wina z deskami wędlin i serów.

  Adres: La Cantina dei Sapori - Via Fillungo 154

 • L’Erbario Toscano

  W tej świątyni toskańskich eliksirów znajdziesz naturalne, organiczne, regionalnie produkowane kosmetyki. Szczególnie kuszące są produkty z pepe nero (czarnym pieprzem). Co więcej, w ofercie znajdują się także toskańskie rękodzieła, od jedwabnych szali po hafty.

  Adres: Via Santa Lucia 7, Lucca
  Strona: www.erbariotoscano.it

 • Caniparoli Cioccolateria

  Jeśli szukasz słodkich pamiątek lub po prostu czegoś do przekąszenia na spacerze po lukkańskich murach, zajrzyj do jednej z najlepszych czekoladziarni w mieście. Spróbuj aksamitnej odmiany gianduia lub ostrej peperoncino.

  Adres: Via San Paolino 96, Lucca
  Strona: www.caniparolicioccolateria.it

 • Antica Farmacia Massagli

  Jeśli jesteś odważny, spróbuj Chiny, alkoholowej mikstury z aromatycznych ziół i przypraw, która według miejscowych świetnie działa na zdrowie. Jest ona produkowana już od 1855 roku, jako medyczny „zastrzyk energii”.

  Adres: Piazza San Michele 36, Lucca

 • Parkowanie i zwiedzanie

  Parkowanie w Lukce jest nieco łatwiejsze niż w większości toskańskich miast. Parkingi znajdują się zarówno poza murami, jak i w mieście, jednak większość z nich jest płatna. Poza miastem możemy znaleźć oddalone o 15 minut piechotą od centrum, darmowe miejsca parkingowe. Najłatwiej jest zaparkować poza murami, ponieważ w mieście większość parkingów jest zarezerwowana dla mieszkańców (miejsca oznaczone żółtymi liniami). Niebieskie linie oznaczają, że dane miejsce jest dostępne dla wszystkich, także turystów.

  Jednym z polecanych, strzeżonych parkingów poza miastem jest Parcheggio Carducci, zaraz za Porta Sant'Anna (Bramą św. Anny), na południowy zachód od Lukki. Kolejną niedrogą opcją jest położony na północy Parcheggio Palatucci, z podobnymi opłatami, a także wypożyczalnią rowerów. W mieście, po zachodniej stronie, znajdziesz Parcheggio Cittadella.

 • Porady dotyczące podróży:

  Jeśli podróżujesz samochodem, pamiętaj, że droga A11 prowadzi na południe do Florencji, ale także na zachód do Pizy i Viareggio. Do surowego regionu Garfagnana dotrzemy jadąc drogą SS12, a następnie SS445.

  Jeśli podróżujesz pociągiem, pamiętaj, że stacja kolejowa znajduje się na południe od miasta. Aby do niego dotrzeć, musisz przejść przez fosę i pokonać (dość zatęchły) tunel pod Baluardo San Colombano.

  Jeśli podróżujesz pociągiem i chcesz zostawić gdzieś bagaż lub wypożyczyć rower, skieruj się do Centrum Turystycznego. Idąc od stacji skręć w lewo, a znajdziesz wygodną wypożyczalnię rowerów, która w swojej ofercie posiada także rowery dla dzieci.
  Adres: Tourist Center Lucca - Piazzale Ricasoli 203
  Strona: www.touristcenterlucca.com

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Best of Florence Food Tour with Wine Tasting & Guided Visit of City Highlights

Once in Florence, you cannot miss the opportunity to live such an entertaining and relaxing experience. Our professional, local guide will meet you in piazza Santa Maria Novella and will lead you on this amazing journey at the discovery of the Florentine culture, history and tradition. You won’t just see the highlights and landmarks of the city, but will also taste the main delicacies of the Tuscany cuisine.
Visit the colourful San Lorenzo Market and stop to taste the peposo del Brunelleschi, the schiacciata with the balsamic vinegar, fresh pasta, cantuccini, ribollita, pappa al pomodoro, the famous coccoli and more – while enjoying the sightseeing of one of the most important Medieval cities of Italy.

from €101.80

Live Florence as a local, bike & schiacciata

Highly recomended for 1st timers in Florence on 1st day in town. In 2 hours you'll be able to decide what to do in the next days.
Visiting Florence by bike is smarter than walking, quicker, more fun and easyer..
Florence is flat excepting for the Piazzale Michelangelo's hill so it will be an easy ride, affordable by all, 2 to 80 y.o.
I will bring bikes, helmets, rain ponchos, lights and water.
We'll ride the city center talking about everithig is Tuscan, then we'll ride to the Piazzale Michelangelo for the best view of the city and finally finish with the best gelato or schiacciata in town.

from €34

Private Tour: Lucca and Pisa with Typical Pastry Tasting and Optional Lunch

Revel in the personalized attention of your own driver on this full-day, private tour of Pisa and Lucca: the famous City with the Leaning Tower and the splendor of the monuments of the Piazza dei Miracoli as well as the lively streets and squares of the old town with the elegant and refined ancient town of Lucca
Upgrade your ticket to include a delicious 2-course lunch in a typical trattoria, located a few steps away from the Leaning Tower.

from €120.50

Super Saver 2 Shore Excursions - from Livorno & from Civitavecchia - since 1990

When you dock in Livorno (Leghorn - Tuscany port of call)
Meet your Driver at 8:00 am
Welcome sign UNDER THE TUSCAN SUN (plus your name)
When you book choose which route you prefer to do among the following 6:
• Pisa and Florence
• Lucca and Florence
• Florence with a taste of Chianti Wine Region 
• Cinque Terre (a sea of beauty) - time to stop in Pisa and see the Tower (if you want)
• Chianti Wine Region - Wine Tour (time to stop in Pisa or San Gimignano)
• Carrara Michelangelo Marble Quarries (Climb the famous Apuan Alps) time to stop in Pisa or Lucca
When you dock in Civitavecchia (Rome port of call - Lazio Region) 
Meet your Driver at 7:45 am 
Welcome sign UNDER THE TUSCAN SUN (plus your name)
Private shore excursion tour Rome. Driver at your disposal for the day. 

from €250
Zapytaj o wille