7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Kraina Spa - termy Monsummano i Montecatini

 • Kraina Spa - termy Monsummano i Montecatini

  Prowincja Pistoia jest naprawdę zróżnicowana, wciśnięta pomiędzy Lukkę i Florencję, które doskonale nadają się  na jednodniowe wycieczki. Pistoia graniczy z uzdrowiskiem na południu i górzystą krainą  na północy. Ponieważ surowe Apeniny i górski kurort Abetone znajdują się w odległości dziewięćdziesięciu minut jazdy od Pistoi, najlepiej skupić się na sybaryckiej krainie  uzdrowiskowej.

  Monsummano Terme, położone zaledwie 18 km na południowy zachód od Pistoi, to dwadzieścia minut jazdy samochodem, by móc zanurzyć się w termalnych wodach. Monsummano jest miejscem narodzin poety Giuseppe Giusti (1809-1850) oraz siedzibą wspaniałego spa, Grotta Giusti Spa Resort, gdzie można kąpać się w basenach termalnych lub wypocić wszystkie toksyny w niezwykłej, pełnej pary grocie, znajdującej się na terenie przepięknej willi. Resortowi Grotta Giusti udaje się połączyć wspaniałe, XIX-wieczne życie z doskonałymi zabiegami relaksacyjnymi, basenami termalnymi i rozległymi terenami. Zarezerwuj cały dzień na sesje spa, najlepiej decydując się na kilka zabiegów, i przygotuj się na zaskoczenie. To ekskluzywne, ale oryginalne spa zdobyło nagrodę „World's Best Thermal Grotto Spa” w najnowszym World Spa Awards oraz „Best Medical Spa”.

  Parowe groty spa o zdumiewającym wyglądzie zostały nazwane „ósmym cudem świata” przez kompozytora Giuseppe Verdiego. Goście spa noszą dziwaczne garnitury, by podążać na surrealistyczny detoks śladami  Dantego trasą do „Piekła”, gdzie groty noszą nazwy: Czyściec, Raj i Piekło. Po wypoceniu się w piekle możesz popływać pod termalnymi dyszami w gigantycznym basenie, doświadczyć ajurwedyjskiego masażu, a nawet rozegrać sesję golfa. Możesz też po prostu zjeść lunch lub kolację w tej wspaniałej willi, zwłaszcza że ​​zarówno bar, jak i restauracja zostały niedawno wyremontowane. Warto również udać się na sesję zatytułowaną „sobotni wieczór w spa”.
  Sąsiednie Montecatini Terme, także znajdujące się na południowy zachód od Pistoi, wymagają  dwudziestu pięciu minut jazdy samochodem. Są najwspanialszym reprezentantem starej szkoły toskańskich uzdrowisk, przynajmniej pod względem architektonicznym. Całe miasto jest przystosowane dla gości spa. Podczas gdy Grotta Giusti pod pewnymi względami dopasowała się do upływu czasu, Montecatini pozostaje zamożnym ośrodkiem, w którym czas nieco się zatrzymał. Kurort został przebudowany przez wielkiego księcia Toskanii Leopolda w XVIII wieku i od tego czasu stał się miastem biznesowym. Niekończące się aleje budynków uzdrowiskowych dostarczają zdrowych wód do picia i oferują rozmaite zabiegi, od łaźni termalnych i inhalacji po słynne kąpiele błotne. Możesz spacerować po wspaniałych parkach lub popijać wody w marmurowych pawilonach - albo, oczywiście, rozważyć kuracje.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat wymienionych wyżej uzdrowisk, poza odwiedzeniem spa, zobacz nasz przewodnik po Montecatini Terme.
  Adres: Grotta Giusti Spa Resort, Via Grotta Giusti 1411, 51015 Monsummano Terme
  Tel: 0572 90771
  Strona: www.grottagiustispa.com

Zapytaj o wille