7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Poza Krzywą Wieżą Piza oferuje także dość dobre miejsca na zakupy, szczególnie jeśli chodzi o włoskie produkty: od biżuterii po stylowe ubrania i kuszące sklepy z jedzeniem. Na pewno warto odwiedzić targi i boczne uliczki, w których często zaopatrują się miejscowi i poszukać antykwariatów albo sprzedawców starodruków.

  Nie trać czasu na kiczowate sklepiki turystyczne przy Krzywej Wieży i skieruj się do strefy dla pieszych na Borgo Stretto i Corso Italia, dwóch głównych ulic sklepowych Pizy.

 • Borgo Stretto

  Borgo Stretto zaczyna się przy Piazza Garibaldi i wchodzi w via Oberan, tak zwaną Borgo Largo. Znajdziemy tam mieszankę niecodziennej mody i najelegantszych sklepów dużych marek. Przede wszystkim jednak arkadowa Borgo Stretto to przyjemne miejsce na spacer z przerwami na kawę, lody lub drinki pod średniowiecznymi łukami.
  Adres: Borgo Stretto, Pisa

 • Corso Italia

  Corso Italia, położona na brzegu leżącym po przeciwnej stronie od Borgo Stretto, łączy Piazza Vittoria Emanuele II i Piazza dei Cavalieri. W porównaniu z Borgo Stretto, Corso Italia oferuje mniej charakterystycznych sklepów, ale nadal stwarza dobrą okazję do zrobienia zakupów niezależnie od finansów. Jeśli interesują Cię książki, warto odwiedzić Fertinelli.
  Strona: www.feltrinelli.it

 • Pizańskie targi

  Piazza delle Vettovaglie to przyjemny, codzienny (otwarty jedynie rano) targ spożywczy przy samej Via Borgo Stretto, na którym znajdziemy istną ucztę świeżych włoskich produktów. W drugi weekend miesiąca otwiera się Ponte di Mezzo, targ staroci i bibelotów.

 • Enoteca Bacchus

  Ten renomowany sklep z winem oferuje (i sprowadza) ogromną selekcję toskańskich win, a także regionalne produkty spożywcze, takie jak oliwa czy makaron. To dobre miejsce na zakup prezentu, ponieważ w ich ofercie są także pakowane zestawy.
  Adres: Via Pietro Massagni 1, Pisa
  Strona: www.bacchusenoteca.com

 • Centro Arte Moderna

  Ta renomowana galeria sztuki skupia się na nowoczesnej i współczesnej sztuce, rzeźbie i grafice, z oddzielną sekcją poświęconą pizańskim artystom. Znajduje się na Lungarno Mediceo, jednym z najbardziej atrakcyjnych fragmentów nadbrzeża rzeki Arno.
  Adres: Lungarno Mediceo 26, Pisa
  Strona: www.centroartemoderna.com

 • Parkowanie i zwiedzanie

  Piza, podobnie jak pozostałe toskańskie miasta, wprowadziła surowy zakaz ruchu w historycznym centrum miasta. Znana jako ZTL, Strefa Ograniczonego Ruchu nie pozwala na przejazdy samochodem. Należą do niej oba brzegi rzeki Arno, od Campo dei Miracoli po Lungarno Galileo, aż do kościoła San Domenico.

  Jeśli podróżujesz samochodem, wybierz położony na południowej stronie Arno darmowy parking na Lungarno Guadalongo, przy nadbrzeżu, blisko Fortezza San Gallo. Ten parking znajduje się poza strefą ZTL.

  Poniższa mapa miasta pokazuje parkingi i trasy rowerowe, a także zasięg strefy ZTL:
  http://www.turismo.pisa.it/en/itinerary/detail/Piazza-dei-Miracoli

  Jeśli podróżujesz pociągiem, wsiądź w Lam Rossa (czerwony) autobus odjeżdżający ze stacji kolejowej w Pizie i wysiądź na przystanku via Cammeo albo Piazza Manin. Możesz także wsiąść do autobusu nr 4 do Pizza Arcivescovado.

  Aby poczuć się jak prawdziwy turysta, wskocz do rikszy w okolicy Campo dei Miracoli. Jeśli wolisz doświadczyć autentycznej Pizy, wypożycz rower w jednej z wielu wypożyczalni przy samym placu.

 • W biurze informacji turystycznej

  W biurze informacji turystycznej na Piazza dei Miracoli, naprzeciwko Krzywej Wieży, dowiesz się więcej na temat wypożyczania rowerów i uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pozostałe pytania.
  Adres: Piazza del Duomo 7

Zapytaj o wille