Zadzwoń do nas: +48 530 504 008
Adres email
Hasło

 • W Montalcino znajduje się neoklasyczna katedra, gotyckie loggie, romański kościół i niezliczone alejki, ale ostatecznie w pamięci pozostaje średniowieczny nastrój, twierdza i wino.

 • 1. Widoki z La Fortezzy

  Znany również jako La Rocca, ten wspaniały sieneński bastion ostatecznie w 1555 roku wszedł w posiadanie Florentyńczyków. Obecnie jest cytadelą, która podsumowuje Montalcino – od wina po rozległe widoki i wolność. Dzieci mogą biegać wokół muru obronnego, podczas gdy rodzice rozmawiają, degustując wino. Dojść do Rocca można przez plantację oliwek i zbocza słynące z wina Brunello. Asymetryczna twierdza leżąca w poprzek grani dominuje jednak krajobraz. Z jej ogrodów odczuwa się wolność i bezgraniczną przestrzeń. Wejdź wyżej na krenelaż, by zachwycać się widokami na Val d’Orcię i Monte Amiatę.
  Adres: Piazzale Fortezza, 53024 Montalcino (SI)
  Tel: +39 0577 849211
  Strona: www.enotecalafortezza.com

 • 2. Degustacja wina w L’Enotece

  Fortezza wiele mówi na temat historii zbrojnej i średniowiecznych wojen, a także pozwala poczuć dobrobyt, który wino przyniosło temu regionowi. Twierdza jest w większości pusta, z wyjątkiem Enoteca - sklepu z winami i winiarni oferującej degustację wina i potraw, a w karcie win znajduje się szeroki wybór cenionych, lokalnych win. Gwiazdą jest Brunello di Montalcino, pierwsze włoskie wino, które otrzymało certyfikat DOCG za swoją doskonałość.
  Adres: Piazzale Fortezza, 53024 Montalcino (SI)
  Tel: +39 0577 849211
  Strona: www.enotecalafortezza.com

 • 3. Sant’Antimo - tajemnicze opactwo

  Te założone przez Karola Wielkiego romańskie opactwo znajduje się wśród cyprysów w spokojnej dolinie na południe od Montalcino. Od 2016 roku opactwo jest domem grupy odzianych w biel oliwetańskich mnichów z Monte Oliveto Maggiore, zakonu benedyktynów powstałego w 1319 roku. Starożytne opactwo Sant’Antimo wybudowane z kremowych trawertynów i usytuowane między zadrzewionymi wzgórzami wciąż inspiruje turystów. Zaprojektowane we francuskim i lombardzkim stylu opactwo zbudowane zostało z lokalnych trawertynów, które przypominają alabaster i onyks. Wnętrze jest bardzo słoneczne, a z powodu zmieniającego się światła jego kolory  zmieniają się w lśniące złote, białe i brązowe. Romański kościół zaciekawi Cię rzeźbionymi kapitelami, gregoriańskim chorałem i cysterskim duchem. Mnisi wciąż świętują mszę chorałem gregoriańskim.
  Adres: Località Sant’Antimo 222, 53024 Castelnuovo Dell Abate (SI)
  Tel: +39 0577 835659
  Strona: www.antimo.it

 • 4. Szlaki z opactwa Sant’Antimo

  Idylliczny krajobraz na południe od Montalcino oznacza, że znajdujesz się niedaleko Sant’Antimo, jednego z najpiękniejszych miejsc w Toskanii. Oznakowany, liczący 9,5 kilometra szlak łączy opactwo Sant’Antimo z Montalcino, a spacer po nim pozwoli Ci podziwiać piękne widoki na Monte Amiatę i Val d’Orcię. Znacznie bardziej wymagający, 18-kilometrowy szlak łączy opactwo z Bagno Vignoni, przebiegając przez średniowieczną twierdzę Ripa d’Orcię. Po drodze można podziwiać widoki roztaczające się na winnice Brunello, łagodne pagórki Pienzy i górującą Monte Amiatę. Przy dłuższych wyprawach polecamy przewodnika.
  Adres: Località Sant’Antimo 222, 53024 Castelnuovo Dell Abate (SI)
  Tel: +39 0577 835659
  Strona: www.antimo.it

 • 5. Castello Banfi – cudowna degustacja win

  Pośrodku tej wykwintnej winnicy znajduje się w XII-wieczny zamek z  tak cudownymi widokami, że warto się tam wybrać nawet bez zaprzątania sobie głowy prestiżowymi winami. Posiadłość wzbudza wśród okolicznych konserwatystów mieszankę podziwu, zazdrości i niechęci, gdyż jest ona dla nich za mało toskańska. Banfi jest nastawione międzynarodowo, jest innowacyjne oraz nowatorskie i należy do włosko-amerykańskiej rodziny. Ten profesjonalnie zarządzany zbiór winnic produkuje wysoko oceniane wina Brunello, których można skosztować w L’Enotece – pomieszczeniach do degustacji win u stóp zamku. Spróbuj intensywnego i wykwintnego Poggio alle Mura Riserva Brunello 2011, albo nawet zostań na lunch (patrz „Jedzenie i picie”).
  Adres: Castello di Poggio alle Mura, 53024 Montalcino (SI)
  Tel: +39 0577 877700
  Strona: www.castellobanfi.com

 • 6. Wypoczynek w spa Terme Sensoriali

  Gdy wyruszysz z Montalcino na wschód i przejedziesz przez Val d’Orcię, trafisz do Chianciano Terme, gdzie wspaniale spędzisz dzień w uzdrowisku Le Terme Sensoriali. Te tzw. „zmysłowe spa” skupia się na wszystkich zmysłach i odpowiada wymyślnej estetyce dzięki eklektycznemu podejściu. Filozofia spa polega na tym, by stosować różne elementy, w tym wodę, ogień, powietrze i kolory, do pobudzenia zmysłów. Typowy dzień w uzdrowisku składa się z wizyty w basenach termalnych z sauną, łaźni parowej, jacuzzi i zewnętrznych/wewnętrznych basenach. Połącz pobyt z nietypowymi zabiegami – od klasycznych masaży i zabiegów kosmetycznych twarzy po terapie oparte na leczniczej mocy źródeł termalnych lub ezoteryczne terapie inspirowane Ajuwerdą. Jeśli wolisz coś nieco bardziej staroświeckiego, rozważ Bagni San Filippo w Val d’Orcii.
  Adres: Terme Sensoriali, Parco Acqua Santa, 53042 Chianciano Terme (SI)
  Tel: +39 848 800 243
  Strona: www.termesensoriali.it

 • 7. Biondi Santi – dusza Brunello

  Gdyby Brunello di Montalcino miało duszę, znajdowałaby się ona tu, w rodzinnej winnicy, której historia sięga wieków. Ferruccio Biondi Santi uznawany jest za autora wina Brunello di Montalcino, które stworzył pod koniec XIX wieku. Od tego czasu posiadłość nadal odgrywa wiodącą rolę, gdyż udoskonala się na niej nowe techniki wraz z każdą kolejną generacją osób odpowiedzialnych za produkcję wina. W piwnicach znajdują się stare roczniki nawet z 1888 roku. Montalcino kojarzy się ze słynnym Brunello di Montalcino, a także z Rosso di Montalcino i grupą innych prestiżowych win z Toskanii z certyfikatem DOCG. Biando Santi jest bramą do świata win.
  Adres: Tenuta Il Greppo, Villa Greppo 183, 53024 Montalcino (SI)
  Tel: +39 0577 848087
  Strona: www.biondisanti.com

 • 8. Dwie posiadłości przyjazne planecie

  Jeśli dbasz o ocalenie planety i pijasz wina przyjazne dla środowiska, w Montalcino istnieją dwie posiadłości, które można odwiedzić po kolei.

  Posiadłość Casa Raia znajduje się na wzniesieniu pod średniowiecznym Montalcino i poświęca się bioróżnorodności, a także szanuje ziemię. Starannie rozmieszczone winnice pokrywają łagodne zbocza rozciągające się w dół doliny. Przyjaźni właściciele produkują dobre organiczne Brunello, a także znaną oliwę z oliwek.
  Adres: Podere Scarnacuoia 284, 53024 Montalcino (SI)
  Tel: +39 0577 847254
  Strona: www.casaraia.com

 • Pian Dell’Orino
  Ta posiadłość otoczona wzgórzami porośniętymi cyprysami, która znajduje się obok winnic Biondi Santi, jest dumna ze swojego biodynamicznego podejścia do produkcji wina. Pian dell’Orio jest przyjazne środowisku bez  typowego tradycjonalizmu. Posiadłość łączy staroświeckie i nowoczesne metody, aby produkować najwyższej jakości wino Brunello.
  Adres: Localita Piandellorino 189, 53024 Montalcino (SI)
  Tel: +39 0577 849301
  Strona: www.piandellorino.com

 • 9. Pole golfowe La Bagnaia

  Te pole golfowe znajduje się między Montalcino a Sieną, obok Murlo, na drodze z Sieny do Grosseto, 12 km od stolicy prowincji. Z budynku klubowego można nawet zobaczyć wyłaniające się z oddali wieże w Sienie. Royal Golf La Bagnaia jest polem golfowym typu angielskiego (links) otoczonym przez łagodne wzgórza i lesiste doliny. Te zaprojektowane przez Roberta Trenta Jonesa 18-dołkowe pole golfowe posiada wiele przeszkód oraz świetnie utrzymaną trawę i aleje. Pole połączone jest z La Bagnaia Resort wraz z Clarins spa i kilkoma restauracjami, włącznie z pizzerią i barem koktajlowym.
  Adres: Strada Statale 223, Località Bagnaia, 53016 Murlo (SI)
  Tel: +39 0577 8187741
  Strona: www.labagnaiaresort.com

 • 10. Przejazd „Pociągiem Natura”

  Jeśli planujesz wycieczkę do Toskanii, sprawdź inspirowany stylem retro „Pociąg Natura” i zarezerwuj bilet z wyprzedzaniem, najlepiej łącząc to z podróżą przez winnice w Montalcino lub festiwalem wina. W kwietniu można złapać ciekawy kurs, który przebiega przez przepiękną Val d’Orcię, winnice w Montalcino i tajemnicze gliniane pagórki Crete Senesi. Zabytkowy, parowy pociąg kursuje od marca do grudnia i przejeżdża przez to, co najlepsze w prowincji Sieny – od wiejskich regionów Monte Amiaty po Chiusi, Sienę i Val d’Orcię. Podróż pozwala zasmakować toskańskiego stylu życia i często łączy się z lokalnymi festiwalami lub targami żywności – od wiosennego targu win po jesienny festiwal grzybów. Zobacz także przewodnik po „Pociągu Natura” w Val d’Orcii.
  Tel: +39 0577 281834/48003
  Strona: http://www.terresiena.it/it/trenonatura/calendario

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Private Tour: Medieval Val d'Orcia by Minivan from Florence

Leaving from Florence, this 10-hour tour by air-conditioned minivan will let you dive into the breathtaking and delicate Val d'Orcia. In this valley you will visit famous Medieval Montepulciano and Pienza. Apart from art and architecture, these towns are specially renowned for their food and wine specialities. Have you ever tried Noble Wine or tasted weathered Pecorino? Along this tour you will have the chance to do so.

from 145 Euro

Small-Group Chocolate Tour with Dinner

Indulge in the sweetness of Florence on this small group four-hour chocolate-tasting tour, including a multi-course dinner. You’ll explore the history of chocolate and they ways in which Tuscan chefs have celebrated this delightful ingredient for centuries from appetizers to main dishes to, of course, desserts. Along the way, you’ll see beautiful Santa Maria Novella church and its piazza, soak up the view at the famed Ponte Vecchio bridge, eat gelato alongside locals in the Oltrano, and learn about the Renaissance city’s historical highlights.

from 134 Euro

Pizza, Gelato, Chocolate Cake and Sorbetto Cooking Course with Dinner

Learn how to prepare a typical Neapolitan Pizza and a delicious Ice-Cream and chocolate cake, to amaze your friends when you return home!

from 55 Euro

Livorno Shore Excursion: Economic Florence Day Trip

Save precious time and money by choosing a fast and economical way to spend the day in Florence on this 7-hour day trip from Livorno. On the approximate one hour drive, you will learn about history of the Tuscany region and about Florence's center told to you by a expert multilingual tour escort. Round-trip transfers are provided from central Livorno and you will have approximately five hours to discover Florence on your own.

from 35 Euro
Zapytaj o oferty
Szukaj
Dodaj zakładkę
To Toskania na Facebooku