Zadzwoń do nas: +48 530 504 008
Mikołaj

Tel: +48 530 504 008
Ostatnio oglądane
Moje konto
Adres email
Hasło

 • Montalcino to umiejscowione na szczycie wzgórza starożytne miasto, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na leżące niżej doliny Asso, Ombrone oraz Arbia. Słynące z marki wina Brunello, miasteczko Montalcino wraz ze swymi starożytnymi murami, wyraźnie odznacza się na mapach turystycznych Toskanii.

 • Historia miasta

  Historia miasta
  Obecność Etrusków w rejonie znanym jako Montalcino została odnotowana już w 814 r. naszej ery. Historycy uważają, iż zasiedlenie tej okolicy wynikało z bliskiego położenia opactwa Sant’Antimo.
  W czasach średniowiecznych Montalcino słynęło z wyrobów skórzanych, takich jak buty czy kozaki, które były wykonywane ze skóry w miejscowych garbarniach.

 • Miasto dziś

  Miasto dziś
  Mimo iż garbarnie już dawno nie istnieją, Montalcino oferuje wiele możliwości zatrudnienia w dziedzinach turystyki, czy też w zakresie produkcji wina lub oliwy z oliwek.
  Głównymi atrakcjami miejscowości Montalcino są XIII-wieczna twierdza oraz centrum historyczne.

 • Atrakcje turystyczne

  Atrakcje turystyczne

  Średniowieczne mury i twierdza
  W 1361r. w Montalcino postała twierdza o kształcie pięciokąta. Południowe mury, wieża Santo Martini, wieża San Giovanni, zabytkowy kościół, czy też kaplica zamkowa są częścią oryginalnej twierdzy. Forteca ta była siedzibą opata pobliskiego opactwa Sant’Antimo, a
  wzniesienie jej murów miało początek już w XIII wieku przed ukończeniem planów budowy twierdzy.

  Muzeum Riuniti
  Muzeum, które pierwotnie służyło jako budynek klasztoru, posiada w swej kolekcji zbiór rozmaitych dzieł religijnych, wykonanych na przestrzeni wieków, w tym dwie piękne XV-wieczne rzeźby z drewna, eksponaty z terakoty oraz znakomite przykłady dzieł sztuki autorstwa włoskich malarzy.

  Katedra Duomo
  Pochodząca z XIV wieku katedra San Salvatore została poddana renowacji w XIX wieku, w wyniku której nabrała ona bardziej neoklasycznego stylu.

  Plac główny oraz ulice miasta
  Montalcino to miejscowość podobna do wielu średniowiecznych miasteczek Toskanii. Podzielona jest ona na rozmaite dzielnice (contrade). Planując dzień w Montalcino, polecamy wybrać się na spacer uliczkami miasta oraz zwiedzić różnorodne dzielnice, gdyż znajdują się tu wspaniałe budynki oraz kościoły, z których mamy możliwość podziwiania niesamowitych widoków na leżące poniżej doliny.
  Na terenie placu Piazza del Popolo mieści się wieża oraz mnóstwo średniowiecznych budynków, które warto uwiecznić aparatem.

  Opactwo Sant’Antimo
  Leżące na obrzeżach miasta Montalcino opactwo Sant’Antimo wyraźnie zaznacza swą obecność na tle wiejskich krajobrazów. Pierwotnie był to klasztor benedyktynów oraz schronisko dla religijnych gości z 714 r. naszej ery. Miejsce to służyło także jako przystań dla Karola Wielkiego po powrocie z podróży do Rzymu. W 814 r. klasztor otrzymał status opactwa. U szczytu władzy opactwo miało pod swą kontrolą 96 zamków oraz 85 innych kościołów i klasztorów.

 • Atrakcje turystyczne

  Atrakcje turystyczne
  Poniżej znajduje się lista pomysłów na to, jak spędzić czas zarówno na terenie Montalcino, jak i w okolicach. Więcej informacji oraz pomysłów na spędzenie czasu w tym miejscu można znaleźć na stronie internetowej Montalcino (angielska wersja strony będzie wkrótce dostępna).
  http://www.prolocomontalcino.it/ 

  Posiadłości, zajmujące się produkcją win
  Castello Banfi

  W 2007 r. Castello Banfi stało się bardziej słynne z z faktu odnalezienia tu skamieniałości szkieletu wieloryba, aniżeli z typowego dla tego rejonu wina.

  Lambardi
  Canalicchio di Sotto znajduje się nieopodal zakrętu z Buonconvento.

  Palmuccis
  Prowadzone przez zespół, w którego skład wchodzi mąż i żona. Możliwe jest także odwiedzenie posiadłości Fattoria Poggio Di Sotto.

  Targowisko
  Czynne jest w każdy piątek w godzinach porannych.

  Lokalne produkty
  W Montalcino mamy do wyboru lokalny miód, salami oraz ser. Salami przygotowywane są na bazie mięsa ze świń rasy 'cinta sienesa' oraz dzików.

 • Imprezy okolicznościowe

  Imprezy okolicznościowe
  W Montalcino organizowane są liczne imprezy okolicznościowe, poczynając od wycieczek rowerowych po festiwale jazzowe, balety czy festiwale winiarskie. Szczegóły wszystkich wydarzeń można znaleźć na lokalnej stronie internetowej, zwierającej informacje dla turystów - http://www.prolocomontalcino.it/

Kontakt
Szukaj
Dodaj zakładkę
To Toskania na Facebooku