+48 223079889

Zaloguj się


Dziesięć najlepszych atrakcji

 • Biorąc pod uwagę ogromną popularność Pienzy, wynajęcie willi z dala od tłumów jest idealnym rozwiązaniem. Udaj się do miasta, by zachwycać się renesansową architekturą, a później zwiedzaj lokalne wioski.

 • 1. Spacer po Pienzie

  Zanim spojrzysz na konkretny budynek, po prostu napawaj się atmosferą. Pienza jest wprost utopijnym miastem. W porównaniu z Pienzą inne miasta w Toskanii czy gdziekolwiek indziej muszą wyglądać chaotycznie. Choć Pienza została stworzona przez papieża-humanistę, Piusa II, to miasto te jest niemal zbyt idealne, by było ludzkie i zbyt cenne, by było religijne. Każda fontanna, każdy plac i wszystkie obrazy są harmonijne. Ulice są równie romantyczne jak ich nazwy -  Via dell’Amore, Via del Bacio, Via della Fortuna – czyli odpowiednio ulice „miłości”, „pocałunku” i „szczęścia”.

 • 2. Piazza Pio II

  Rynek główny jest bardzo harmonijny, a uroku dodaje mu katedra. Posiada ona renesansową fasadę, zaś wnętrze zalicza się do późnego gotyku i zostało przyozdobione mistycznymi obrazami ze szkoły sieneńskiej. Fasada katedry, wspaniałe łuki, studnie, dom papieża – wszystko to wygląda tak samo jak wtedy, gdy Pius opuścił miasto by walczyć w krucjatach po których już nie wrócił.
  Tel: http://www.pienza.org/duomo_it.html

 • 3. Palazzo Piccolomini

  W Palazzo Piccolomini, które obecnie jest muzeum, nadal znajduje się mnóstwo rzeczy należących do papieża. Na wystawie znajdują się okazałe domowe skarby, włącznie z jego księgozbiorem i kolekcją broni. Nieporęczna jak kościelna mównica, intrygująca podpórka na książki w sypialni papieża jest dowodem, że nie czytał on w łóżku. Biblioteka wychodzi na spokojną loggię z etruskimi urnami, wiszącymi ogrodami i panoramą rozciągającą wzdłuż doliny Orcii aż po Monte Amiatę – odległy, stożkowaty szczyt wygasłego wulkanu. Latem dziedziniec pałacu otwiera się na koncerty klasyczne.
  Adres: Palazzo Piccolomini, Piazza Pio II, 53026 Pienza
  Tel: +39 0577 286300
  Strona: www.palazzopiccolominipienza.it

 • 4. Pieve di Corsignano

  Zaraz obok Pienzy znajduje się Pieve di Corsignano – prosty, ale spójny romański kościół, w którym ochrzczony został papież Pius II. W pewnym sensie jest to miejsce, gdzie to wszystko się zaczęło. Gdy Piccolomini został wybrany na papieża, nie mógł oprzeć się odgrywaniu Boga w swojej rodzinnej wiosce Corsignano. Wybrał wybitnego floreńskiego architekta Bernardo Rosselliniego, by ten uszlachetnił wioskę zgodnie z humanistycznymi zasadami.

 • 5. Wiejska produkcja sera

  Przyjaźni właściciele organicznego gospodarstwa niedaleko Pienzy zapewniają smakoszom niezwykłe doznania, między innymi urządzając dwa razy dziennie pokaz produkcji sera. Po wycieczce po serowarni goście mogą skosztować produktów rolnych, od własnoręcznie wędzonego mięsa, serów, miodu, dżemów, oliwy z oliwek po organiczne wino. Jeśli chcesz, możesz zostać na „ekologiczny wiejski lunch” z m.in. grillowanymi warzywami, toskańskimi wędlinami i crostini z toskańskim pasztetem z wątróbki. Oprócz tego można spróbować owczych i kozich serów z miodowym i owocowym chutney. Jest to idealny przykład koncepcji „od pola do stołu”.
  Adres: Podere Il Casale 64, 53026 Pienza (SI)
  Tel: +39 0578 755109
  Strona: www.podereilcasale.com

 • 6. Przechadzka po Monticchiello

  Piękna, otoczona murem wioska Monticchiello oferuje wspaniałe widoki na Pienzę, która znajduje się ledwie 4 kilometry dalej. Ta ciągnąca się wzdłuż grzbietu wzgórza klasyczna, ufortyfikowana, średniowieczna wioska posiada masywną wieżę, bramę i mury obronne. Jeśli znasz włoski, udaj się latem do słynnego Teatro Povero. Coroczna „chłopska sztuka”, w której główne role odgrywają sami mieszkańcy wioski, podejmuje temat życia w wiejskich regionach Toskanii i ogólne protesty społeczne. Ten „ubogi teatr”, którego korzenie sięgają lat 60. XX wieku, powstał w odpowiedzi na rosnącą marginalizację chłopów. Nawet poza sezonem warto tu przyjść, by poprawić sobie humor, a także skosztować wiejskiego jedzenia, od zupy z ciecierzycą po białą fasolę, flaki i dania z królika.
  Adres: Piazza Nuova 1
  Tel: +39 0578 755118
  Strona: www.teatropovero.it

 • 7. Lekcje gotowania w Pienzie

  Są to krótkie, proste, skierowane do rodzin lekcje przygotowywania pizzy lub wypieku chleba z zastosowaniem tradycyjnego wiejskiego pieca opalanego drewnem. Uczestnicy mogą skosztować dań, które przygotowali. Wszystkie zajęcia organizowane są przez Podere Il Casale i zalicza się do nich także wycieczka z przewodnikiem po organicznej farmie oraz pokaz produkcji serów w serowarni. Każdy kurs może zostać połączony z degustacją sera. W zależności od sezonu istnieje także możliwość zorganizowania polowania na trufle.
  Adres: Podere Il Casale 64, 53026 Pienza (SI)
  Tel: +39 0578 755109
  Strona: www.podereilcasale.com

 • 8. Podróż do Chianciano Terme

  Chianciano jest niedocenionym ośrodkiem uzdrowiskowym ze spokojnie niszczejącym zabytkowym centrum, które sprawia wrażenie nieco oderwanego od nowoczesnego miasta pozbawionego charakteru. Główną atrakcją jest świetnie zaprojektowane Muzeum Etruskie – ukryty diament. Ta niewielka, łatwo dostępna wystawa przedstawia nie tylko znaleziska z lokalnych grobowców, ale także ze starożytnych uzdrowisk, które wciąż funkcjonują. Na wystawie można zobaczyć wspaniałe grobowce, urny, wyrafinowaną złotą biżuterię i hołd z brązu dla Sileny – bogini wody. Jeśli będziesz tu latem, wstąp do Muzeum Sztuki Chianciano, aby zobaczyć prywatną eklektyczną kolekcję, począwszy od realizmu, surrealizmu i postimpresjonizmu aż po Magritte’a i Damiena Hirsta. Mając na uwadze, iż jest to rozpieszczający ośrodek spa, rozważ wizytę w Terme Sensoriali, aby zaznać niezapomnianych kąpieli termalnych.
  Adres: Museo Civico delle Acque (Etruscan Museum), Via Dante 80, 53042 Chianciano Terme (SI)
  Tel: +39 0578 30471
  Strona: www.museoetrusco.it

 • 9. Zwiedzanie ogrodu La Foce

  Na południe od Chianciano znajduje się La Foce, wspaniała posiadłość z wypielęgnowanymi ogrodami , które warto odnaleźć. Została ona zbudowana przez angielsko-włoskiego architekta w 1924 roku, a widok z niej rozpościera się na krętą aleję cyprysów, tak uwielbianą przez malarzy i fotografów. Ogrody willi zaprojektował słynny projektant ogrodów Cecil Pinsent, łącząc klasyczne włoskie ogrody z romantycznymi narożnikami porośniętymi wisteriami. Gdy już nasycisz się sztuką ozdobnego strzyżenia krzewów i drzew oraz fontannami, napawaj się widokiem rozciągającym się od urodzajnej Val di Chiana po opustoszałe kratery Val d’Orcii i Monte Amiatę. Znajdź czas na wiejski lunch w Il Dopolavoro na obrzeżach posiadłości (patrz „Jedzenie i picie”).
  Adres: La Foce, Strada della Vittoria 90, 53042 Chianciano
  Tel: +39 0578 69101/69113
  Strona: www.lafoce.it

 • 10. Etruski dzień w Chiusi

  Przyjemna podróż na południe Pienzy do Chiusi stanowi szansę na zapoznanie się z sekretami Etrusków. W wiekowym Chiusi istnieje kilka warstw cywilizacji – etruska nekropolia pod wzgórzami miasta, rzymska siatka prostopadłych ulic pod katedrą oraz intrygujące, średniowieczne miasto na powierzchni. Chiusi, jako jedno z największych państw-miast w lidze etruskiej, kontrolowało obszar od Lago di Trasimeno do Monte Amiaty. Muzeum Etruskie udostępnia attyckie wazy, rzymskie posągi oraz etruską biżuterię, urny i sarkofagi, a także bucchero – etruskie naczynia ceramiczne. Mimochodem dowiesz się, że Etruskowie lubili zajadać się na swoich ucztach faszerowanymi koszatkami. Pod romańską katedrą możesz udać się na wycieczkę po podziemnym mieście z tajemnymi przejściami i kanałami wodnymi pochodzącymi z czasów Etrusków. Podczas tej podziemnej podróży wypatruj etruskich inskrypcji i ogromnego etrusko-rzymskiego zbiornika na wodę. Dzięki przechadzce po mniej znanym średniowiecznym Chiusi zobaczysz również szeroki wybór pensjonatów w przystępnej cenie.
  Adres: Museo Archeologico Nazionale (Etruscan Museum), Via Porsenna 93, 53043 Chiusi (SI)

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Bolgheri wine tour private shore excursion from Livorno port

Relax and enjoy the beauty of Tuscany on this 8-hour tour from Livorno port to the countryside of Bolgheri. Your English-speaking driver/guide will take you from the port of Livorno passing by the Etruscan Coast to discover the renowned town of Bolgheri and the history of the Italian literature in Castagneto Carducci. See 'Cypress Avenue' leading into Bolgheri with 2500 cypress trees. Enjoy approximately 45 minutes free time to explore the narrow streets of Bolgheri town.Discover how anonymous wine grapes become famous wines known worldwide when you visit a local winery. While here, you'll have some time to enjoy wine tasting and a savoury Tuscan lunch (at own expense) at the wine shop.
Transport by air-conditioned minivan and port pickup and drop-off is included.

from €900

bike tour 2h

Our company has been operating for over 10 years, we are specialized in bike tours. The departure is at our shop, located in the center of the old city. You will be guided to the discovery of Florence, you will visit all the most important points of the central area and then head to the terrace of Piazzale Michelangelo

from €19

Pisa and San Gimignano Tour from Florence

• 9 to 10 hour Full Day Tour
• Pick up at your accommodation
• Private tour just for yourself
• Private a/c small vehicle up to 8 passengers
• English speaking driver-guide
• Visit of Pisa / free time
• Visit of Volterra / free time
• Wine Tasting and lunch (optional)
• Visit of San Gimignano / free time
• Free wifi on board our vehicle
• Free water on board our vehicle 
• Back to your accommodation

from €668

Pienza & Montepulciano - Cities, Cheese & Wine Tour

Pienza and  Montepulciano Wine Tour - Experiences 1 day exciting trip in Valdorcia
Tour Length: 7/8 hours.
Dates: Every season. 
Days of Week: Everyday.
Departure Point: From your accommodation - pick-up and drop-off in Florence , Siena , Pienza , Montepulciano, Chianti Area or South of Siena province.
Departure Time: From Siena or nearby 09.00/09.30 AM – Florence 08.00AM
Note: During this excursion transport will be made in a Mercedes 9 seats minivan which offers the maximum comfort, with air-conditioning, large panoramic windows and comfortable seats.
Unless you don't specify you want to remain private, is possible to be joined with some other people in the party ( maximum 1 van )
Popularity: *****  (best seller wine and food tour in Tuscany)

from €180
Zapytaj o wille