+48 223079889
Adres email
Hasło

Dziesięć najlepszych atrakcji

 • Biorąc pod uwagę ogromną popularność Pienzy, wynajęcie willi z dala od tłumów jest idealnym rozwiązaniem. Udaj się do miasta, by zachwycać się renesansową architekturą, a później zwiedzaj lokalne wioski.

 • 1. Spacer po Pienzie

  Zanim spojrzysz na konkretny budynek, po prostu napawaj się atmosferą. Pienza jest wprost utopijnym miastem. W porównaniu z Pienzą inne miasta w Toskanii czy gdziekolwiek indziej muszą wyglądać chaotycznie. Choć Pienza została stworzona przez papieża-humanistę, Piusa II, to miasto te jest niemal zbyt idealne, by było ludzkie i zbyt cenne, by było religijne. Każda fontanna, każdy plac i wszystkie obrazy są harmonijne. Ulice są równie romantyczne jak ich nazwy -  Via dell’Amore, Via del Bacio, Via della Fortuna – czyli odpowiednio ulice „miłości”, „pocałunku” i „szczęścia”.

 • 2. Piazza Pio II

  Rynek główny jest bardzo harmonijny, a uroku dodaje mu katedra. Posiada ona renesansową fasadę, zaś wnętrze zalicza się do późnego gotyku i zostało przyozdobione mistycznymi obrazami ze szkoły sieneńskiej. Fasada katedry, wspaniałe łuki, studnie, dom papieża – wszystko to wygląda tak samo jak wtedy, gdy Pius opuścił miasto by walczyć w krucjatach po których już nie wrócił.
  Tel: http://www.pienza.org/duomo_it.html

 • 3. Palazzo Piccolomini

  W Palazzo Piccolomini, które obecnie jest muzeum, nadal znajduje się mnóstwo rzeczy należących do papieża. Na wystawie znajdują się okazałe domowe skarby, włącznie z jego księgozbiorem i kolekcją broni. Nieporęczna jak kościelna mównica, intrygująca podpórka na książki w sypialni papieża jest dowodem, że nie czytał on w łóżku. Biblioteka wychodzi na spokojną loggię z etruskimi urnami, wiszącymi ogrodami i panoramą rozciągającą wzdłuż doliny Orcii aż po Monte Amiatę – odległy, stożkowaty szczyt wygasłego wulkanu. Latem dziedziniec pałacu otwiera się na koncerty klasyczne.
  Adres: Palazzo Piccolomini, Piazza Pio II, 53026 Pienza
  Tel: +39 0577 286300
  Strona: www.palazzopiccolominipienza.it

 • 4. Pieve di Corsignano

  Zaraz obok Pienzy znajduje się Pieve di Corsignano – prosty, ale spójny romański kościół, w którym ochrzczony został papież Pius II. W pewnym sensie jest to miejsce, gdzie to wszystko się zaczęło. Gdy Piccolomini został wybrany na papieża, nie mógł oprzeć się odgrywaniu Boga w swojej rodzinnej wiosce Corsignano. Wybrał wybitnego floreńskiego architekta Bernardo Rosselliniego, by ten uszlachetnił wioskę zgodnie z humanistycznymi zasadami.

 • 5. Wiejska produkcja sera

  Przyjaźni właściciele organicznego gospodarstwa niedaleko Pienzy zapewniają smakoszom niezwykłe doznania, między innymi urządzając dwa razy dziennie pokaz produkcji sera. Po wycieczce po serowarni goście mogą skosztować produktów rolnych, od własnoręcznie wędzonego mięsa, serów, miodu, dżemów, oliwy z oliwek po organiczne wino. Jeśli chcesz, możesz zostać na „ekologiczny wiejski lunch” z m.in. grillowanymi warzywami, toskańskimi wędlinami i crostini z toskańskim pasztetem z wątróbki. Oprócz tego można spróbować owczych i kozich serów z miodowym i owocowym chutney. Jest to idealny przykład koncepcji „od pola do stołu”.
  Adres: Podere Il Casale 64, 53026 Pienza (SI)
  Tel: +39 0578 755109
  Strona: www.podereilcasale.com

 • 6. Przechadzka po Monticchiello

  Piękna, otoczona murem wioska Monticchiello oferuje wspaniałe widoki na Pienzę, która znajduje się ledwie 4 kilometry dalej. Ta ciągnąca się wzdłuż grzbietu wzgórza klasyczna, ufortyfikowana, średniowieczna wioska posiada masywną wieżę, bramę i mury obronne. Jeśli znasz włoski, udaj się latem do słynnego Teatro Povero. Coroczna „chłopska sztuka”, w której główne role odgrywają sami mieszkańcy wioski, podejmuje temat życia w wiejskich regionach Toskanii i ogólne protesty społeczne. Ten „ubogi teatr”, którego korzenie sięgają lat 60. XX wieku, powstał w odpowiedzi na rosnącą marginalizację chłopów. Nawet poza sezonem warto tu przyjść, by poprawić sobie humor, a także skosztować wiejskiego jedzenia, od zupy z ciecierzycą po białą fasolę, flaki i dania z królika.
  Adres: Piazza Nuova 1
  Tel: +39 0578 755118
  Strona: www.teatropovero.it

 • 7. Lekcje gotowania w Pienzie

  Są to krótkie, proste, skierowane do rodzin lekcje przygotowywania pizzy lub wypieku chleba z zastosowaniem tradycyjnego wiejskiego pieca opalanego drewnem. Uczestnicy mogą skosztować dań, które przygotowali. Wszystkie zajęcia organizowane są przez Podere Il Casale i zalicza się do nich także wycieczka z przewodnikiem po organicznej farmie oraz pokaz produkcji serów w serowarni. Każdy kurs może zostać połączony z degustacją sera. W zależności od sezonu istnieje także możliwość zorganizowania polowania na trufle.
  Adres: Podere Il Casale 64, 53026 Pienza (SI)
  Tel: +39 0578 755109
  Strona: www.podereilcasale.com

 • 8. Podróż do Chianciano Terme

  Chianciano jest niedocenionym ośrodkiem uzdrowiskowym ze spokojnie niszczejącym zabytkowym centrum, które sprawia wrażenie nieco oderwanego od nowoczesnego miasta pozbawionego charakteru. Główną atrakcją jest świetnie zaprojektowane Muzeum Etruskie – ukryty diament. Ta niewielka, łatwo dostępna wystawa przedstawia nie tylko znaleziska z lokalnych grobowców, ale także ze starożytnych uzdrowisk, które wciąż funkcjonują. Na wystawie można zobaczyć wspaniałe grobowce, urny, wyrafinowaną złotą biżuterię i hołd z brązu dla Sileny – bogini wody. Jeśli będziesz tu latem, wstąp do Muzeum Sztuki Chianciano, aby zobaczyć prywatną eklektyczną kolekcję, począwszy od realizmu, surrealizmu i postimpresjonizmu aż po Magritte’a i Damiena Hirsta. Mając na uwadze, iż jest to rozpieszczający ośrodek spa, rozważ wizytę w Terme Sensoriali, aby zaznać niezapomnianych kąpieli termalnych.
  Adres: Museo Civico delle Acque (Etruscan Museum), Via Dante 80, 53042 Chianciano Terme (SI)
  Tel: +39 0578 30471
  Strona: www.museoetrusco.it

 • 9. Zwiedzanie ogrodu La Foce

  Na południe od Chianciano znajduje się La Foce, wspaniała posiadłość z wypielęgnowanymi ogrodami , które warto odnaleźć. Została ona zbudowana przez angielsko-włoskiego architekta w 1924 roku, a widok z niej rozpościera się na krętą aleję cyprysów, tak uwielbianą przez malarzy i fotografów. Ogrody willi zaprojektował słynny projektant ogrodów Cecil Pinsent, łącząc klasyczne włoskie ogrody z romantycznymi narożnikami porośniętymi wisteriami. Gdy już nasycisz się sztuką ozdobnego strzyżenia krzewów i drzew oraz fontannami, napawaj się widokiem rozciągającym się od urodzajnej Val di Chiana po opustoszałe kratery Val d’Orcii i Monte Amiatę. Znajdź czas na wiejski lunch w Il Dopolavoro na obrzeżach posiadłości (patrz „Jedzenie i picie”).
  Adres: La Foce, Strada della Vittoria 90, 53042 Chianciano
  Tel: +39 0578 69101/69113
  Strona: www.lafoce.it

 • 10. Etruski dzień w Chiusi

  Przyjemna podróż na południe Pienzy do Chiusi stanowi szansę na zapoznanie się z sekretami Etrusków. W wiekowym Chiusi istnieje kilka warstw cywilizacji – etruska nekropolia pod wzgórzami miasta, rzymska siatka prostopadłych ulic pod katedrą oraz intrygujące, średniowieczne miasto na powierzchni. Chiusi, jako jedno z największych państw-miast w lidze etruskiej, kontrolowało obszar od Lago di Trasimeno do Monte Amiaty. Muzeum Etruskie udostępnia attyckie wazy, rzymskie posągi oraz etruską biżuterię, urny i sarkofagi, a także bucchero – etruskie naczynia ceramiczne. Mimochodem dowiesz się, że Etruskowie lubili zajadać się na swoich ucztach faszerowanymi koszatkami. Pod romańską katedrą możesz udać się na wycieczkę po podziemnym mieście z tajemnymi przejściami i kanałami wodnymi pochodzącymi z czasów Etrusków. Podczas tej podziemnej podróży wypatruj etruskich inskrypcji i ogromnego etrusko-rzymskiego zbiornika na wodę. Dzięki przechadzce po mniej znanym średniowiecznym Chiusi zobaczysz również szeroki wybór pensjonatów w przystępnej cenie.
  Adres: Museo Archeologico Nazionale (Etruscan Museum), Via Porsenna 93, 53043 Chiusi (SI)

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Bocelli Concert - Andrea Bocelli Tickets and Transportation service in Tuscany

Andrea Bocelli - Live Concert in Lajatico at the "Theater of Silence" - July 30/2018 - 8:15 pm. The tenor will perform for the twelfth consecutive year on the occasion of the exclusive event of the "Theater of Silence" which will have as its location the hills of Lajatico (Pisa). The initiative has breached the hearts of 10 thousand people who were enchanted by the acrobatics of jugglers, acrobats and performers that were the scene of Andrea Bocelli's performance. The Teatro Del Silenzio is a unique opportunity to listen live to the voice of Maestro Andrea Bocelli in the places where he was born and raised, accompanied as always by a symphony orchestra, a choir and a cast of international profile. Your Driver come to pick up you directly at your address in Florence, Pisa, Lucca, San Gimignano, Viareggio, Volterra, Chianti and Tuscany Area.

from 240 Euro

MONTERIGGIONI - SIENA

Monteriggioni is a medieval little village built in 1200 characterized by its perfectly preserved belt of walls; in the centre of the village we will stop for a quick walk and a coffee….

Back on our van we will reach Siena in just 20 minutes!

Siena is a pearl in the Tuscan countryside, a countryside steel rich of ancient castles which show how life was going on in the middle ages. This tour will make you discover the town that had been fighting against Florence for centuries; the town that gave birth to artists such as Simone Martini or Ambrogio and Pietro Lorenzetti…

from 145 Euro

Self-Drive Vintage Fiat 500 Tour from Florence: Tuscan Villa and Picnic Lunch

Drive a vintage Fiat 500 to a gorgeous 15th-century Renaissance villa nestled in the picturesque Tuscan hills just outside of Florence. Traveling in a convoy behind an expert guide, you’ll drive along quiet private roads and then enjoy 2.5 hours at leisure. Enjoy being Italian for a day, indulge in a picnic lunch with wine tasting, treasure these memories forever!

from 160,59 Euro

Hot Air Balloon Rides in Chianti Wine Region

Rise up gently from the ground and discover Tuscany from an alternative perspective! We are pleased to be in a “position” to offer you Tuscany from another perspective, a privileged point of view: a Hot-Air Balloon.
This unique experience will enable you to rise gently from the ground, be borne along by a gentle breeze above the Tuscan landscape, discover from a bird’s-eye point of view the historical towns and splendid vineyards which have in part created the legend of this breath-taking terrain. This is power of imagination – which comes true!
You can fly like the wind in a mode which preserves the romanticism and adventure spirit of the art of flying.

from 390 Euro
Wyszukiwarka willi