7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Jednodniowa wycieczka do Radda in Chianti -wędrówki, wino i farma kóz

 • Jednodniowa wycieczka do Radda in Chianti -wędrówki, wino i farma kóz

  Sąsiednia miejscowość Radda in Chianti, 13 km na północny zachód od Castagnoli, zapewnia rozrywkę zarówno dla par, jak i rodzin. Zwiedzając to urocze miasteczko targowe, warto wybrać się do najważniejszego sanktuarium regionu - Casa Chianti Classico. Po interaktywnym pokazie produkcji wina, w tym tematycznym quizie w Muzeum Wina, zatrzymaj się na degustację oraz na rustykalny lunch w centrum. Następnie udaj się do farmy kóz Chianti Cashmere  na północny wschód od Raddy, aby spotkać (i pogłaskać) najbardziej jedwabiste i cieszące się dużą popularnością kozy kaszmirowe w regionie. Dowiedz się, jak zrównoważone rolnictwo produkuje najlepszy kaszmir i skuś się na zakup pamiątki. Następnie wróć do Castagnoli albo przejedź kilka kilometrów na północ, aby odwiedzić Volpaia, jedną z najmodniejszych wiosek Chianti, w której możesz zatrzymać się na kolację.
  Wycieczkę rozpocznij od Casa Chianti Classico w Radda, mieszczącym się w XVIII-wiecznym klasztorze franciszkanów w górnej części miasta. W tym Muzeum Wina zapisz się na trwającą 90-minut lekcję dotyczącą wina lub sam naucz się wszystkiego o Chianti, zanim wypróbujesz zabawny multimedialny quiz o winach. Dowiedz się, w jaki sposób rozwijała się Radda od XVI wieku, kiedy eksportowała wino do Anglii. Kilka dekad później, w 1716 roku, Kosma III, wielki książę Toskanii, oficjalnie wyznaczył strefę produkcji wina Chianti. Wraz z Radda di Chianti, głównymi centrami Chianti Classico pozostają Greve, Panzano, Castellina, Gaiole i  Fonterutoli. Granice i ścisłe zasady nadal obowiązują, nawet jeśli odpowiedzialność za ich egzekwowanie przeszła do Konsorcjum Wina Chianti. Jego członkowie pochodzą  z tych samych rodzin, które pełniły funkcję baronów wina już od czasów średniowiecza, w tym z arystokratycznych dynastii Antinori, Frescobaldi, Mazzei i Ricasoli. Po degustacji wina i sumiennym przejrzeniu notatek zasługujesz na obiad w Enoteca (winiarni). Dysponuje ona uroczym tarasem z widokiem na winnice Chianti. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz Lekcje na temat wina, degustacja i lunch w Casa Chianti Classico.
  Jeśli masz małe dzieci pod swoją opieką lub po prostu jesteś zmęczony winnicami, odwiedź oryginalną farmę kóz Chianti Cashmere  na północny wschód od Raddy. Jest to nie tylko przyjemne miejsce na wizytę, ale także reprezentacja zrównoważone go rolnictwa w najlepszym wydaniu. W tym kamiennym domu z widokiem na okolicę dzieci mogą potrzymać, pogłaskać i nakarmić butelką koźlątka. Kozy są strzeżone przez puszyste białe pasterskie psy rasy Abruzzo, które pracują jako psy stróżujące, aby chronić stado przed wilkami. Pochodzący z Ameryki właściciel zna wszystkich pasterzy, hodowców i rolników i  troszczy się o swoje kozy, jakby były jego rodziną. Gdy już nacieszysz oczy ślicznymi kózkami i szczeniętami, zwróć uwagę na sam kaszmir. Kaszmir to delikatne, puszyste kozie futro, które jest dziesięciokrotnie  lżejsze i cieplejsze niż wełna. Na koziej farmie można kupić ręcznie robione w Toskanii materiały, a także ręcznie tkane szale, chusty, rzemyki, czapki, skarpetki i koce dla dzieci. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź farmę kóz Chianti Cashmere. Stąd można dostać się do Castagnoli lub klimatycznej miejscowości Volpaia na północ od Raddy, na niezapomniany spacer po średniowiecznej wiosce. Możesz także zjeść tu kolację, której dokładniejszy opis znajdziesz w naszym przewodniku po Volpaii.

  Adres: Museo del Vino (Wine Museum)
  Monastero Santa Maria al Prato
  Circonvallazione Santa Maria al Prato 18
  53017
  Radda in Chianti
  Tel: 0577 738187
  Strona: www.chianticlassico.com

Zapytaj o wille