7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zwiedzanie winnic na Vespie

 • Zwiedzanie winnic na Vespie

  Masz już dość muzeów i Madonn? Skieruj się na wzgórza produkujące wino na skuterze Vespa. Ich zbocza są obsadzone gajami oliwnymi, które migoczą, tworząc wrażenie ciemnozielonego i nieco przykurzonego srebra. Położony pomiędzy wzgórzami między Florencją a Sieną region Chianti to delikatna wizja gajów oliwnych, cyprysów, winnic i ogrodów okazałych willi. Jest to idealny teren do zwiedzania na skuterze Vespa, a nawet na skuterze klasycznym. Typowa trasa na skuterze podąża szlakiem Chianti i obejmuje rustykalny lunch w winiarni. Skosztuj toskańskich przystawek antipasti i czerwonego wina. Możesz nawet pojeździć konno z przewodnikiem, jeśli uważasz, że grozi Ci wypicie zbyt dużych ilości tego trunku. Charakterystyczny i 100% włoski skuter Vespa to zabawny i autentyczny sposób na poznanie Toskanii.

  Skutery są wesołe, kolorowe, stylowe i łatwe w obsłudze. W toskańskiej wypożyczalni skuterów z siedzibą w Radda in Chianti znajdziesz skutery Piaggio, czerwone Vespy, a nawet skutery vintage z wózkami bocznymi. Jest to jedyna agencja wynajmu Vespy w sercu regionu winiarskiego Chianti i znajduje się tylko 13 km na północny zachód od Castagnoli. Na życzenie możesz zarezerwować dostarczenie i odbiór Vespy ze swojego miejsca zakwaterowania, w rozsądnej odległości od bazy wynajmu. Przyjazny personel mówi po włosku, angielsku i francusku i może pomóc Ci w zaplanowaniu trasy.

  Jeśli chodzi o plany wycieczki, rozłóż je na kilka dni. Rozkosznie rozdarty między tradycją a kreatywnością - tak jak i sami Toskańczycy - ten słynący z wina region reprezentuje dwoistość między pochodzeniem a osobowością. Jeśli interesujesz się imponującymi posiadłościami takimi jak zamki, opactwa lub wille, lokalny wybór jest ogromny. Wybierz się na zwiedzanie klasztornych posiadłości  Badia a Coltibuono na północy lub wielkiego majątku ziemskiego Castello di Brolio na południu (oba przedstawione poniżej).

  Odwiedź także kilka mniejszych winiarni, w których panuje bardziej przytulny nastrój niż w większych toskańskich posiadłościach. Położona w pobliżu Lecchi in Chianti rodzinna posiadłość produkująca wina i oliwę, Azienda Agricola Casanuova di Ama, oferuje domową atmosferę i trudno z niej wyjechać. Na zwiedzanie możesz wybrać się wraz z właścicielką, Danielą, a po drodze zatrzymać się na lekki lunch. Również w pobliżu Lecchi znajduje się winiarnia Castello di Ama, idealnie nadająca się do połączenia ze zwiedzaniem znajdującej się na jej terenie wystawy sztuki współczesnej i rzeźby. Na południe, nieco bliżej Vagliagli, poło

  Adres: Tuscany Scooter Rental
  Via Trento Trieste 12
  Radda in Chianti
  Tel: 0577 1515459
  Strona: www.vesparental.eu

Zapytaj o wille