7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Zakupy w Castagnoli ograniczają się jedynie do winnicy. Jeśli interesuje Cię szersza oferta, od artykułów spożywczych i toskańskich produktów po rzemiosło, udaj się do sąsiedniego Gaiole, Raddy lub Castelliny.

 • Rocca di Castagnoli

  Na terenie tej posiadłości w Castagnoli znajduje się również restauracja.


  Adres: Localita Molino di Castagnoli, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 731909
  Strona: www.roccadicastagnoli.com

 • Castello di Meleto

  Mieszcząca się w XIII-wiecznym zamku na zachód od Castagnoli posiadłość Meleto to działająca winiarnia, która oferuje także degustacje i wizyty w zamku. Zamek należał kiedyś do mnichów w Badia a Coltibuono.


  Adres: Castello di Meleto, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 749129
  Strona: www.castellomeleto.it

 • Castello di Brolio Shop

  Castello di Brolio, słynny zamek Chiantishire, leży na południe od Castagnoli. Doświadczenia związane z degustacją wina Brolio i sklep z pamiątkami mogą stanowić część wspaniałego dnia, podobnie jak przejazd całą trasą. Znajdziesz tu klasyczny krajobraz Chianti, z mieszanką winnic, gajów oliwnych, dębów i lasów kasztanowych. Zapisy świadczą o tym, że rodzina Ricasoli zajmuje się winem już od 1141 roku, warto więc skusić się na zakup butelki z doskonałego rocznika i ewentualnie wspaniałych kieliszków do wina. Wraz z Chianti Classico, posiadłość produkuje również Super Tuscany, takie jak Casalferro. Mimo to liderem na rynku Super Tuscany są Ornellaia i Masseto, produkowane przez rywalizujących ze sobą baronów wina Frescobaldi. Będąc w Brolio, zarezerwuj wizytę w piwnicach zamkowych, zwiedź posiadłość, skosztuj win i zobacz muzeum rodzinne.  Adres: Castello di Brolio, Localita Madonna a Brolio, 53013 Gaiole di Chianti
  Tel: +39 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com

 • Azienda Agricola Casanuova di Ama

  Ta niewielka, rodzinna posiadłość  w wiosce Casanuova di Ama, niedaleko Lecchi in Chianti, oferuje degustacje wina, a także sprzedaż win z regionu Chianti, Super Tuscans, Vin Santo, grappy i oliwy z oliwek. Daniela, właścicielka, oprowadza krótkie wycieczki, kończące się wegetariańskim lunchem w przytulnym zajeździe z domowymi toskańskimi potrawami, takimi jak crostini smażone na pomidorach, domowe gnocchi, świeżo upieczony chleb i ciastka cantuccini  moczone w Vin Santo.


  Adres: Localita Casanuova di Ama, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 746119
  Strona: www.agrariacasanuovadiama.it

 • Luksusowe sklepy designerskie

  Zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve. Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.


  Adres: The Mall, Via Europa 8, 50066 Leccio Reggello
  Tel: +39 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkowanie

  Parkowanie jest zazwyczaj bardzo proste, z dużą ilością miejsc na obrzeżach wioski. Należy pamiętać, że większość toskańskich miast wprowadziła ścisły system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób, które nie są mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta rejonu Chianti są małe, więc parkowanie stanowi o wiele mniejszy kłopot niż w przypadku takich miast jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach, opisujących m.in. takie miejscowości jak Greve, Panzano, Castellina, Radda, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Poruszanie się po okolicy

  Castagnoli znajduje się około 30 km od Sieny i 60 km od Florencji, tak więc Sieny, San Gimignano, a nawet Florencja mogą stać się celem jednodniowych wycieczek, podobnie jak i cały region Chianti.
  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji i Chiantigiany kieruj się w kierunku Greve, następnie dalej na południe do Raddy i Gaiole. Możesz też wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać w San Donato w Poggio, zanim wjedziesz na SP101, która później zmienia się w SP76.

  Ze Sieny wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając z wyjścia Badesse na SP119, która następnie zmienia się w SR222, Chiantigiana. Możesz również wybierać spokojniejszą i wolniejszą trasę ze Sieny: jedź SR2, która przechodzi w bardziej spokojną SR222, aż do Castelliny, a następnie do Raddy i Gaiole.

  Prywatna wycieczka: Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach..
  Chianti Taxi. Tel.: (+39) 389 8160050 i www.chiantitaxi.com

  Chianti pociągiem: nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

  Autostrada Chianti: Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoją trasę.  Autobusy często zapewniają bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale myląca usługa autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it) nadal oznacza, że ​​rozkłady jazdy autobusów nie zawsze są wygodne, a także oferują  ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferują około 7 usług dziennie. Autobusy łączą także miejscowości Castellina i Radda: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sienę i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).

  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych, wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region podczas jazdy na klasycznych rowerach.

Zapytaj o wille