7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Lot balonem nad Chianti

 • Lot balonem nad Chianti

  Jeśli znudzisz się winnicami lub szukasz romantycznych wrażeń, rozważ niesamowitą podróż balonem nad Chianti. To doskonała rozrywka dla większości osób, od par po rodziny z dziećmi. Przebywanie na pokładzie balonu powinno zapewnić magiczną, nową perspektywę Toskanii, a także wspaniałe możliwości fotograficzne.

  Prawdopodobnie będziesz unosił się nad wzgórzami Castellina in Chianti i rozpoznasz wieżę oraz  średniowieczną fortecę otoczoną murami. Dokładna trasa jest jednak ustalona dopiero po starcie balonu, ponieważ wszystko zależy od pogody, zwłaszcza od wiatru. Biorąc pod uwagę strategiczną lokalizację miejsca startu w Tavernelle Val di Pesa, powinieneś móc podziwiać atrakcje południowego Chianti. Mogą to być toskańskie zamki i renesansowe wille, a także widok na San Gimignano oraz najpiękniejsze wioski Chianti i posiadłości z winnicami. Z pewnością pojawią się również zapadające w pamięć widoki srebrnych gajów oliwnych, winnic i pagórków. W pogodny dzień, jeśli balon leci wystarczająco wysoko, można nawet rzucić okiem na Morze Śródziemne, odbijające poranne słońce.

  Miejsce startu to Tavarnelle Val di Pesa, znajdujące się w zachodniej części Chianti, na zachód od Badia a Passignano, San Donato in Poggio oraz Panzano. Loty balonem odbywają się wczesnym rankiem, kiedy warunki są najlepsze. Latanie balonem nigdy nie jest tanie (około 250 euro za osobę, z koszem mieszczącym od czterech do dziesięciu osób), ale zapewnia niezapomniane wrażenia. Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się z firmą Balloon w Toskanii, operatorami lub konsorcjum turystycznym Castelliny, Associazione Amo Castellina in Chianti.

  Loty balonem w Toskanii. Tel.: 055 8077940 i www.balloonintuscany.com
  Adres: Amo Castellina in Chianti (tourism advice and general excursion booking):
  Via Ferruccio, 40,
  53011


  Tel: 0577 740222
  Strona: www.amocastellinainchianti.it

Zapytaj o wille