7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Zakupy w Castellina to przede wszystkim dobrej jakości toskańskie jedzenie i wino, w tym jadalne pamiątki. Lody w Gelateria di Castellina są uważane za najlepsze w okolicy. Niektóre produkty spożywcze są tak smaczne, że prawdopodobnie nie dowieziesz ich do domu. Uzupełnij zapas wina Chianti Classico, tradycyjnie wytwarzanego miodu, sosów w butelkach i suchego makaronu. Po większą ofertę zakupów, od ceramiki do kaszmiru na farmie kóz, odwiedź sąsiednią Raddę.

 • Emporio del Chianti

  Ten przyjazny sklep spożywczy celebruje toskańskie produkty, w tym Chianti. Oferowane są degustacje, w tym serów, herbatników, wędlin i ciastek. Personel doradzi również w sprawie lokalnych win, które także znajdują się w sprzedaży, wraz z prezentami, takimi jak obrusy, toskańskie kosmetyki lub przedmioty wyrzeźbione w drewnie oliwkowym.

  Adres: Via Ferruccio 15
  53011
  Castellina in Chianti
  Tel: 0577 1652152
  Strona: www.emporiochianti.it

 • Enoteca Le Volte

  Ta winiarnia sprzedaje wina z niektórych z najbardziej prestiżowych toskańskich winnic, od Antinori i Castello di Ama po Banfi, Barone Ricasoli i Mazzei. Co dość zaskakujące, sklep z winami działa również jako lodziarnia, prawdopodobnie najlepsza w mieście.

  Adres: Via Ferruccio 12
  53011
  Castellina in Chianti

  Tel: 0577 740308
  Strona: www.enotecalevolte.com

 • Zakupy spożywcze: Coop supermercato

  Jest to mały, ale dość dobrze zaopatrzony supermarket. Chociaż zwykle jest otwarty od poniedziałku do soboty, latem jest także otwarty w niektóre niedziele. Więcej informacji online.

  Adres: Via Trento e Trieste 25
  53011
  Castellina in Chianti
  Strona: www.e-coop.it/StoreLocator/dettaglio

 • Enoteca Rocca delleMacìe

  Położona na terenie głównej posiadłości w rejonie Chianti Rocca delle Macie jest dobrym punktem wyjścia do zwiedzania piwnic i degustacji (wersje Chianti Classico lub Super Tuscan).

  Adres: Localita Le Macìe
  53011
  Castellina in Chianti
  Tel: 0577 732236
  Strona: www.roccadellemacie.com

 • Enoteca Castellina in Chianti

  Ten sklep z winami należy do najpopularniejszych winnic Chianti Rocca delle Macie i stanowi wizytówkę ich win. Rozważ spróbowanie ich w sąsiedniej posiadłości Tenuta Le Macie lub na miejscu w Enotece.

  Adres: Via IV Novembre 37
  53011
  Castellina in Chianti
  Tel: 0577 740631
  Strona: www.roccadellemacie.com

 • Luksusowe sklepy designerskie:

  Zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve.  Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.


  Adres: The Mall
  Via Europa 8
  50066
  Leccio Reggello
  Tel: 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkingi

  Parking znajduje się przy via IV Novembre, na południowym krańcu Castelliny. Na północnym krańcu wioski położony jest kolejny parking, z którego można szybko dotrzeć do historycznego centrum miasta. Droga biegnie wzdłuż grzbietu wzgórza i oferuje widok na Castellinę (w miarę zbliżania się do miejscowości). Najtrudniej jest znaleźć miejsce do parkowania w sobotę rano, podczas cotygodniowego targu.

  Należy pamiętać, że większość toskańskich miast wprowadziła ścisły system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób, które nie są mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta rejonu Chianti są małe, więc parkowanie stanowi o wiele mniejszy kłopot niż w przypadku takich miast jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach, opisujących m.in. takie miejscowości jak Greve, Panzano, Castellina, Radda, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Poruszanie się po okolicy

  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji i Chiantigiany kieruj się w kierunku Greve, a następnie w stronę Panzano, aż dojedziesz do Castelliny. Możesz też wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać w San Donato w Poggio, zanim przejedziesz do SP101, która staje się SP76.
  Ze Sieny wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając z wyjścia Badesse na SP 119, która następnie zmienia  się w SR222, Chiantigiana. Możesz również wybrać spokojniejszą i wolniejszą trasę ze Sieny: jedź SR2, która przechodzi w SR222, aż do Castelliny in Chianti.

 • Prywatna wycieczka:

  Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach.
  Tel: (+39) 389.8160050
  Strona: www.chiantitaxi.com

 • Chianti pociągiem:

  Nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

 • Chianti autobusem:

  Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoja trasę.  Autobusy często zapewniają bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale myląca usługa autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it) nadal oznacza, że rozkłady jazdy autobusów nie zawsze są wygodne, a także oferują  ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferują około 7 usług dziennie. Autobusy łączą także miejscowości Castellina i Radda: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sienę i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).


  Tel: 0577 204111
  Strona: www.tiemmespa.it

 • Na rowerze:

  Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region podczas jazdy na klasycznych rowerach.

Zapytaj o wille