7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Castello di Brolio - miejsce urodzenia Chianti Classico

 • Castello di Brolio - miejsce urodzenia Chianti Classico

  Położony około 13 km na północ od Castelnuovo Beradenga hotel Brolio Castle jest idealnym miejscem na niezapomnianą wycieczkę. Oprócz wędrówki umożliwiającej poznanie historii wina Chianti, z przepięknych winnic można podziwiać z przepięknych winnic mury obronne zamku. Spośród wielu florenckich zamków ukrytych w lasach, Castello di Brolio jest najbardziej imponujący - i to nie tylko ze względu na widoki na oryginalne winnice Chianti, rozciągające się aż do Sieny i Monte Amiata.

  Toskańscy arystokraci, w tym rodziny Antinori i Frescobaldi, wytwarzaprodukują wino już od czasów renesansu. Baron Ricasoli, którego potomkowie zarządzają teraz zamkiem, jako pierwszy wyznaczył mieszanki winogron do wykorzystania w winach Chianti. W połowie XIX wieku baron Bettino Ricasoli wprowadził nowatorskie ulepszenia w produkcji i zainicjował modernizację produkcji wina, tworząc markę Chianti Classico. Można śmiało stwierdzić, że baron Bettino Ricasoli jest założycielem współczesnego przemysłu winnego niarskiego Chianti, a jego biznesidea jest kontynuowanya przez obecnie żyjących potomków. Konsorcjum Chianti, Consorzio Chianti Classico, działa jako kontrola jakości dla wszystkich Chianti Classico produkowanych w regionie. Oznaczenie sySymbolem gallonero (czarny kogucik) oznacza najwyższą jakość.

  Zarezerwuj wizytę w zamkowych ogrodach i piwnicach. Zwiedzajź całą posiadłość, posmakuj wina i zobacz muzeum rodzinne. Wycieczka o zachodzie słońca jest najbardziej osobistaspersonalizowana i obejmuje kolację w L'Osteria del Castello, restauracji należącej do rodziny Ricasoli. Twój bilet na zamek pozwala również na bezpłatne degustacje wina w pomieszczeniach degustacyjnych Ricasoli pod zamkiem. Spróbuj Barone Ricasoli Castello di Brolio Chianti Classico 2006. Aby dowiedzieć się więcej na temat historii zamku, zobacz Castello di Brolio w naszym ogólnym przewodniku po Chianti.

  Adres: Castello di Brolio
  Localita Madonna a Brolio,
  53013
  Gaiole in Chianti

  Tel: 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com

Zapytaj o wille