7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Montepulciano - spokojne toskańskie życie

 • Montepulciano - spokojne toskańskie życie

  Wspaniałe Montepulciano znajduje się tylko 45 minut (48 km) jazdy na południe od Castelnuovo. W Montepulciano panuje coś w rodzaju pychy, która manifestuje się w szlachetnych pałacach i równie szlachetnym winie. Nawet jego obywatele uważają się za lepszych, jakby nie dotyczyły ich codzienne życiowe problemy. Ostatecznie jednak Montepulciano radzi sobie całkiem dobrze, zapewniając zwiedzającym możliwość doświadczenia prawdziwie toskańskiego stylu życia. Rozpocznij dzień od kawy w Caffè Poliziano, pieczołowicie odrestaurowanej secesyjnej kawiarni, w której poczujesz się jak w środkowoeuropejskim, gwarnym lokalu, który równie dobrze mógłby znajdować się w Wiedniu.

  Zwiedzanie warto zacząć od historycznego splendoru Piazza Grande, najbardziej efektownej scenerii Montepulciano. Wieża Palazzo Comunale, wzorowana na Palazzo Vecchio we Florencji, umożliwia oglądanie Val d'Orcia, Monte Amiata oraz Sieny, wraz z dalszymi widokami na Jezioro Trazymeńskie w Umbrii. Il Corso, główna ulica Montepulciano, jest bardzo szacowna i pełna rezerwy, podobnie jak samo Montepulciano. Po drodze dostrzeżesz migawki  historii, od poważnych renesansowych rezydencji po odnowione artefakty etruskie i rodowe piwnice lokalnych rodzin winiarskich.

  Nie da się tu uciec przed winem, które stanowi najpopularniejszy zakup w mieście, szczególnie w połączeniu ze spokojną degustacją w wykutych w skale sklepionych piwnicach lub modnej winiarni, która służy również jako sklep z winami. Wybierz się na degustację wina Vino Nobile di Montepulciano w Contucci Cantine, a prawdopodobnie spotkasz się z którymś z członków rodziny, która produkuje tu wino od czasów renesansu. Montepulciano to zarówno wino, jak i dziedzictwo kulturowe, ale ta dynastia wina łączy obie te rzeczy w swojej rodowej ostoi na głównym placu.

  Nie opuszczaj Montepulciano bez zobaczenia jego renesansowego kościoła. Tempio di San Biagio znajduje się poniżej murów miejskich, na końcu długiej linii cyprysów, i jest renesansowym kościołem, który wyjątkowo pasuje do całego otoczenia. To zwieńczone kopułą arcydzieło zostało zaprojektowane przez Antonio Sangallo w 1518 roku. Jeśli masz ochotę na jedzenie, rozważ obfity lunch w L'Osteria del Conte, przyjaznej knajpie, znanej z toskańskiej kuchni domowej. Zobacz nasz przewodnik po Montepulciano, aby uzyskać pełen spis polecanych przez nas atrakcji i restauracji.

  Adres: L’Osteria del Conte,
  via di San Donato 19,
  53045
  Montepulciano

  Tel: 0578 756062
  Strona: www.osteriadelconte.it

Zapytaj o wille