7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Park z rzeźbami Chianti w ramach emocjonującego szlaku artystycznego

 • Park z rzeźbami Chianti w ramach emocjonującego szlaku artystycznego

  Park rzeźb w Chianti, położony w Pievasciata, 20 km na zachód od Castelnuovo, zapewni odświeżający odpoczynek od jedzenia i picia. Warto go zobaczyć, ponieważ jest to zwyczajnie piękne miejsce. Ten harmonijny Park Rzeźby, znany również jako Parco Sculture del Chianti, obejmuje dębowy las między Pievasciata i Vagliagli, około 10 km na północ od Sieny. Jeśli przyjeżdżasz z Castelliny, będziesz pod wrażeniem krajobrazu, składającego się z mozaiki gajów oliwnych i pagórków porośniętych winnicami - to wspaniałe widoki rozciągające się przy każdym zakręcie drogi. Gdy już tam dotrzesz, po prostu podążaj zalesionym szlakiem, który wije się wśród rzeźb, stworzonych w wielu materiałach i stylach.

  Park Rzeźby jest nadzorowany przez artystów Piero i Rosalbę Giadrossi, których możesz nawet spotkać na swojej drodze, ponieważ często w nim przebywają. Ta koncepcja pochodzi ze starożytnej włoskiej tradycji tworzenia dzieł sztuki zaprojektowanych specjalnie do wystawiania na zewnątrz, w konkretnej przestrzeni. Około 40 współczesnych rzeźb różnych artystów rozsianych jest po lasach tego 17-hektarowego terenu. Po drodze możesz przespacerować się po naturalnej wielkości labiryncie wykonanym ze szklanych sześcianów i podziwiać rzeźbę w kształcie cyprysa, która wygląda bardziej żywo niż prawdziwy kwiat.

  Biorąc pod uwagę tak duże zróżnicowanie tej kolekcji, niektóre rzeźby przemówią do Ciebie, podczas gdy inne nie wywrą aż takiego wrażenia. Większość z nich prowokuje jednak do myślenia. Myśliciel Ichwana Noory z Indonezji jest hołdem dla Myśliciela Rodina, ale przedstawia raczej człowieka pracy niż szlachetną istotę. Zawieszony kamień Mauro Berrettini'ego to genialna, lekka rzeźba z trawertynu wydobywanego z sąsiedniego Rapolano, na południe od Sieny. Energia, autorstwa greckiego rzeźbiarza Costasa Varotsosa, odsłania strukturę przypominającą cyprys umieszczony na skalistym terenie. Labirynt brytyjskiego artysty Jeffa Sawarda zainspirowany został kamiennym labiryntem z lat 700-800 p.n.e., znalezionym w Val Camonica w Naquane. Ten wybudowany tutaj jest ośmiokątny, a nie okrągły jak oryginał. Stosowane materiały obejmują głównie prawdziwe rzeźby z marmuru i granitu, a także bardziej nowoczesne instalacje, wykorzystujące neony i dźwięk. Jest tu też most z jasnoniebieskich płytek, który w pogodne dni pozwala zobaczyć daleką panoramę Sieny. Niektóre prace znajdują się obecnie poza parkiem, więc rozglądaj się, na przykład, za niezbyt pasującymi do otoczenia, brytyjskimi, czerwonymi budkami telefonicznymi.

  W parku znajduje się również amfiteatr, wykorzystywany podczas letnich koncertów na świeżym powietrzu, przedstawiających różne style: od klasyki, opery, jazzu, folku i gospel aż do tanga. Nawet amfiteatr jest dziełem sztuki, wykonany z płyt z białego marmuru z Carrary z kamieniołomu Michała Anioła i czarnego granitu z Zimbabwe, ze sceną pokrytą zastygłą lawą. Zdecyduj się na przewodnik audio po Parku Rzeźby, wypożyczany w budynku przy wejściu, lub pobierz odpowiednią aplikację przed wizytą.

  Adres: Chianti Sculpture Park (Parco Sculture del Chianti),
  Localita la Fornace 48,
  53019
  Pievasciata

  Tel: 0577 357151
  Strona: www.chiantisculpturepark.it

Zapytaj o wille