7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Rowerowe wyprawy po Chianti z Castelnuovo

 • Najważniejsze atrakcje w okolicy

  Castelnuovo Berardenga stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Sieny i południowego Chianti. Możesz wybrać się na samochodową wycieczkę po winnicach lub zwiedzić je na rowerze. Chiantigiana, the Chianti Way, jest stworzona do wypadów po uroczych miejscowościach regionu Chianti i zamkach, służących również jako winnice lub centra sztuki współczesnej. Aby zanurzyć się w źródłach termalnych, odwiedź pobliskie Rapolano Terme. Możesz też wypożyczyć rower elektryczny lub Vespę i zwiedzić okolicę. Jeśli chodzi o wycieczki kulturalne, rozważ wizytę w Montepulciano, San Gimignano i Sienie, a także nieco bardziej odległej, oddalonej o dwie godziny jazdy Florencji.

  To tylko przedsmak Chianti. Zobacz nasze szczegółowe przewodniki po najlepszych miastach i wioskach rejonu Chianti, wszystkie dostępne za pośrednictwem naszej listy miejsc wartych zobaczenia. Na początek sprawdź nasze przewodniki po takich miejscowościach jak Gaiole, Greve, Panzano, Radda i Castellina. Nasze dodatkowe przewodniki po Chianti obejmują: Castagnoli, Volpaia, San Gusme, San Donato in Poggio i Vagliagli.
  1  Rowerowe wyprawy po Chianti z Castelnuovo

  Mieszczące się w Castelnuovo Berardenga Chianti Bicycles oferują zarówno bezpośrednie, indywidualne  wypożyczanie rowerów, jak i dobrze zaplanowane wycieczki rowerowe. Firma dostarcza rowery hybrydowe lub elektryczne, a na życzenie organizuje wycieczki z przewodnikiem w atrakcyjnych cenach. Alternatywnie możesz wypożyczyć ich system GPS i pojechać na samotną trasę, w swoim własnym tempie. Wyprawy rowerowe z przewodnikiem z Castelnuovo Berardenga kierują się na północ miasta w okolice San Gusmè, Villa a Sesta i San Felice. Jest to sześciogodzinny, 25-kilometrowy szlak, obejmujący mieszankę asfaltowych dróg i żwirowych ścieżek, słynny toskański strade bianche.

  Możesz także odbyć wycieczkę o zachodzie słońca z Castelnuovo - to łatwa, wczesno-wieczorna wyprawa o długości 15 km, kończąca się kolacją w La Taverna della Berardenga w Castelnuovo. Po drodze grupa może obserwować zachód słońca nad grzbietem i wzgórzami Chianti. Po kolacji firma zabierze Cię z powrotem do twojej willi. Aby zwiedzić Sienę rowerem z Castelnuovo Berardenga, możesz zdecydować się na sześciogodzinną, 50-kilometrową wycieczkę rowerową z przewodnikiem -  jest ona długa, ale łatwa. Zabierze Cię wzdłuż cichych dróg do Sieny, a następnie na lunch na Piazza del Campo. Panoramiczny szlak powrotny prowadzi starą drogą dojazdową rejonu Chianti.

  Jeśli jesteś już wprawionym rowerzystą, rozważ trasę przez Vagliagli, Radda, Gaiole i Castello do Brolio, 67 km w tę i z powrotem do Castelnuovo Berardenga. Obejmuje ona kilka legendarnych szlaków L'Eroica, a także pozwala na degustację wina i lekki lunch w Casa Porciatti. Aby wybrać się na pełniejsze przygód przejażdżki poza utartym szlakiem, skonsultuj się z pracownikami i zapoznaj z rodzajami rowerów górskich i tras po wzgórzach. Jeśli przejażdżki Vespą są dla Ciebie bardziej atrakcyjne, zobacz winnice na skuterze.

  Adres: Chianti Bicycles,
  via Chianti 40,
  53019
  Castelnuovo Berardenga

  Tel: (+39) 3473184044
  Strona: www.chiantibicycles.it

Zapytaj o wille