7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy i parkowanie

 • Zakupy

  Zakupy w Castel Berardenga są raczej ograniczone do zwiedzania posiadłości i ich winnic. Po bardziej zróżnicowaną ofertę udaj się do sąsiednich Gaiole, Radda lub Castelliny, a najlepiej do Sieny, aby dokonać zakupów w mieście. Jeśli atrakcyjne są dla Ciebie sklepy designerskie, rozważ wyprawę do Sieny i przejazd regularnie kursującym autobusem na zakupy do regionu Valdarno.

 • Felsina

  Jeśli chcesz kupić wino i oliwę w renomowanej winnicy, bez wcześniejszej rezerwacji terminu, wypróbuj Felsinę. Na tej przyjaznej, uroczo wyglądającej dawnej posiadłości winiarskiej, można pojawić się niezapowiedzianym. Często też odbywają się tu wycieczki z przewodnikiem i degustacje. Jeśli zarezerwujesz wizytę z wyprzedzeniem, możesz również zjeść lekki posiłek z produktów pochodzących z farmy, np. wędliny, oliwę z oliwek i wina. Posiadłość leży na północ od Castelnuovo.

  Adres: Via del Chianti 101
  53019
  Castelnuovo Berardenga
  Tel: 0577 1523789
  Strona: www.felsina.it

 • La Fornace

  Galeria ta znajduje się w Pievesciata, obok Parku Rzeźb Chianti. Prowadzą ją założyciele i właściciele parku, Piero i Rosalba Giadrossi. Wystawiane są w niej współczesne rzeźby i obrazy włoskich i międzynarodowych artystów, w tym również tych dopiero wschodzących.

  Adres: Localita La Fornace 48/49
  Pievasciata
  53010
  Castelnuovo Berardenga
  Tel: 0577 357151
  Strona: www.solartgallery.it

 • Il Castello di Brolio

  Castello di Brolio, słynny zamek Chiantishire, leży między Castelnuovo Bendadenga i Gaiole. Degustacja wina w Brolio i sklep z pamiątkami mogą stanowić część wspaniałego dnia, podobnie jak prowadząca tam trasa. To klasyczny krajobraz Chianti, z mieszanką winnic, gajów oliwnych, dębów i lasów kasztanowych. Zapisy świadczą o tym, że rodzina Ricasoli zajmuje się winem już od 1141 roku, możesz więc liczyć na zakup pięknych roczników i ewentualnie wspaniałych kieliszków do wina. Wraz z Chianti Classico posiadłość produkuje również Super Tuscans, takie jak Casalferro. Mimo to liderem na rynku w przypadku Super Tuscans są Ornellaia i Masseto, produkowane przez rywalizujących ze sobą baronów wina Frescobaldi. Będąc w Brolio, zarezerwuj wizytę w piwnicach zamkowych, zwiedź posiadłość, skosztuj win i zobacz muzeum rodzinne.
  Adres: Il Castello di Brolio
  Localita Madonna a Brolio
  53013
  Gaiole di Chianti
  Tel: 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com


 • Adres: The Mall, Via Europa 8
  50066
  Leccio Reggello
  Tel: 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkowanie

  Castelnuovo leży 13 km od Sieny, co oznacza jazdę samochodem przez 20-30 minut wzdłuż malowniczych dróg. Ze Sieny należy wyjechać drogą SS73 i zjechać zjazdem na Castelnuovo Berardenga, a następnie kontynuować jazdę drogą SP7.
  Podróżując z Florencji, podążaj Superstradą / Raccordo Autostradale (znaną również jako autostrada RA3) z Florencji do Sieny (bez opłat za przejazd), a następnie zastosuj się do wskazówek powyżej.

  Publiczny parking w Castelnuovo Berardenga znajduje się na via della Vigna. Należy pamiętać, że w większości toskańskich miast obowiązuje ścisły system ZTL, Strefa Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami. Samochody  muszą być pozostawione poza murami. Miasta Chianti są małe, więc sprawiają o wiele mniej kłopotów niż takie miejscowości jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: aby uzyskać porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti, zobacz nasze indywidualne przewodniki, dotyczące takich miejscowości jak Greve, Panzano, Castellina, Gaiole i Radda.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Poruszanie się po okolicy

  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji i Chiantigiany: kieruj się na Greve, a następnie dalej na południe do Radda i Gaiole. Możesz także wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać w San Donato in Poggio, zanim przejdziesz do SP101, która zamienia się w SP76.
  Ze Sieny: wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając z wyjścia Badesse na SP119, która zmienia się w SR222, Chiantigianę. Możesz też wybrać bardziej spokojną i wolniejszą trasę ze Sieny: wjedź na SR2, która zmienia się w spokojniejszą SR222, i jedź aż do Castelliny, a następnie do Raddy i Gaiole.

  Prywatna wycieczka: Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach..

  Chianti Taxi. Tel.: (+39) 389 8160050 i www.chiantitaxi.com
  Chianti pociągiem: nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

  Chianti autobusem: Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoja trasę.  Autobusy często zapewniają bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale myląca usługa autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it) nadal oznacza, że rozkłady jazdy autobusów nie zawsze są wygodne, a także oferują  ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferują około 7 usług dziennie. Autobusy łączą także miejscowości Castellina i Radda: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sienę i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).

  Autobusy łączą także Sienę i Gaiole: autobus Tiemme (Tel: 0577 204111 i www.tiemmespa.it).
  Autobusy Tiemme (Tel: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) łączą Sienę i Castelnuovo Berardenga. Ponadto autobus 134 kursuje zarówno do Castelnuovo Berardenga, jak i San Gusmè.
  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region podczas jazdy na klasycznych rowerach. Jeśli szukasz łatwiejszych przejażdżek, zobacz: Wycieczki rowerowe po Chianti z Castelnuovo.

Zapytaj o wille