+48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Podobnie jak w popularnych wśród turystów San Gimignano i Pienzie, znajdziemy tutaj zarówno turystyczną tandetę, jak i mnóstwo autentycznych wyrobów rzemieślniczych, od sztuki po biżuterię, a także toskańskie produkty spożywcze.

 • Galleria Nazionale

  To prowadzona przez artystyczną rodzinę Cosignani, niezwykle kusząca galeria, szczególnie jeśli chodzi o toskańską sztukę. Można tu kupić wspaniale nastrojowe obrazy Antonio Sbrana, toskańskiego postimpresjonisty z ruchu Macchiaioli. Galeria sprzedaje także dzieła współczesnych, nowo odkrytych i minimalistycznych włoskich, jak również międzynarodowych artystów.
  Adres: Via Nazionale 4, Cortona
  Strona: www.gallerianazionale.com

 • Delbrenna Jewellery

  Firma jubilerska Delbrenna istnieje już od początku XX wieku i od lat posługuje się starożytnymi złotnickimi technikami. Warto tu przyjść po specjalne, ręcznie robione prezenty, od pierścionków po breloki i naszyjniki, a nawet ozdobione drogimi kamieniami buty. Możesz także zwiedzić ich warsztat, młyn oliwny i pełne win piwnice.
  Adres: Piazza della Repubblica 12, Cortona
  Strona: www.delbrennajewellery.com

 • Falegnameria Rossi

  Giancarlo Rossi to twórca gablotek i stolarz w  trzecim pokoleniu , który wytwarza niepowtarzalne, świadczące o jego ogromnych zdolnościach rzemieślniczych dzieła, od mis na owoce po rzeźby koni i twarzy. Jego rodzina zajmuje się rzeźbieniem w drewnie już od lat 20. XIX wieku.
  Adres: Via Guelfa 28, Cortona

 • Parkeren/vervoer

  Parkingi

  Poza letnim szczytem sezonu, parkingi poza granicami miasta powinny być wystarczające. Cortona, podobnie jak większość toskańskich miast, wprowadziła system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że jej Centro Storico (historyczne centrum) jest zamknięte dla ruchu, szczególnie dla osób niebędących mieszkańcami Cortony. Samochody należy zostawiać na parkingach znajdujących się poza miastem. Wygodnym miejscem do zaparkowania jest darmowy parking Parcheggio dello Spirito Santo, szczególnie ze względu na ruchome schody (scala mobile), które łączą go z centrum miasta.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Organiczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

  Aby pobrać mapę parkingów Cortony, przejdź na oficjalną stronę miasta:
  Strona: http://www.comunedicortona.it/il-comune/polizia-municipale/ztl-presentazione1/ztl/

 • Podróż z i do Cortony oraz poruszanie się po okolicy

  Położona na wzgórzu Cortona wydaje się znajdować pośrodku niczego, co jest częścią jej uroku. W rzeczywistości najłatwiej dostać się do niej samochodem, ponieważ miasto to leży na prowadzącej do Arezzo, biegnącej z południa na północ drodze SS71.

  Dojazd do Cortony pociągiem nie jest łatwy. Najwygodniej położoną stacją jest Camucia, znajdująca się 6 km na południowy zachód od miasta. Stamtąd można dojechać autobusem do Piazza del Mercato w Cortonie (skąd można też wsiąść w autobus do Arezzo i Castiglion Fiorentino; www.etruriamobilita.it). Stacja kolejowa w Camucii nie posiada kasy biletowej, jedynie automat z biletami. Jeśli Ci to nie odpowiada, zamiast tego możesz udać się na stację w Terentoli, 7 km na południe od Cortony. Stamtąd co godzinę odjeżdżają pociągi do Arezzo (25 min drogi) i Florencji (1 godz. 45 min drogi).

Zapytaj o wille