+48 223079889

Zarejestruj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Podobnie jak w popularnych wśród turystów San Gimignano i Pienzie, znajdziemy tutaj zarówno turystyczną tandetę, jak i mnóstwo autentycznych wyrobów rzemieślniczych, od sztuki po biżuterię, a także toskańskie produkty spożywcze.

 • Galleria Nazionale

  To prowadzona przez artystyczną rodzinę Cosignani, niezwykle kusząca galeria, szczególnie jeśli chodzi o toskańską sztukę. Można tu kupić wspaniale nastrojowe obrazy Antonio Sbrana, toskańskiego postimpresjonisty z ruchu Macchiaioli. Galeria sprzedaje także dzieła współczesnych, nowo odkrytych i minimalistycznych włoskich, jak również międzynarodowych artystów.
  Adres: Via Nazionale 4, Cortona
  Strona: www.gallerianazionale.com

 • Delbrenna Jewellery

  Firma jubilerska Delbrenna istnieje już od początku XX wieku i od lat posługuje się starożytnymi złotnickimi technikami. Warto tu przyjść po specjalne, ręcznie robione prezenty, od pierścionków po breloki i naszyjniki, a nawet ozdobione drogimi kamieniami buty. Możesz także zwiedzić ich warsztat, młyn oliwny i pełne win piwnice.
  Adres: Piazza della Repubblica 12, Cortona
  Strona: www.delbrennajewellery.com

 • Falegnameria Rossi

  Giancarlo Rossi to twórca gablotek i stolarz w  trzecim pokoleniu , który wytwarza niepowtarzalne, świadczące o jego ogromnych zdolnościach rzemieślniczych dzieła, od mis na owoce po rzeźby koni i twarzy. Jego rodzina zajmuje się rzeźbieniem w drewnie już od lat 20. XIX wieku.
  Adres: Via Guelfa 28, Cortona

 • Parkeren/vervoer

  Parkingi

  Poza letnim szczytem sezonu, parkingi poza granicami miasta powinny być wystarczające. Cortona, podobnie jak większość toskańskich miast, wprowadziła system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że jej Centro Storico (historyczne centrum) jest zamknięte dla ruchu, szczególnie dla osób niebędących mieszkańcami Cortony. Samochody należy zostawiać na parkingach znajdujących się poza miastem. Wygodnym miejscem do zaparkowania jest darmowy parking Parcheggio dello Spirito Santo, szczególnie ze względu na ruchome schody (scala mobile), które łączą go z centrum miasta.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Organiczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

  Aby pobrać mapę parkingów Cortony, przejdź na oficjalną stronę miasta:
  Strona: http://www.comunedicortona.it/il-comune/polizia-municipale/ztl-presentazione1/ztl/

 • Podróż z i do Cortony oraz poruszanie się po okolicy

  Położona na wzgórzu Cortona wydaje się znajdować pośrodku niczego, co jest częścią jej uroku. W rzeczywistości najłatwiej dostać się do niej samochodem, ponieważ miasto to leży na prowadzącej do Arezzo, biegnącej z południa na północ drodze SS71.

  Dojazd do Cortony pociągiem nie jest łatwy. Najwygodniej położoną stacją jest Camucia, znajdująca się 6 km na południowy zachód od miasta. Stamtąd można dojechać autobusem do Piazza del Mercato w Cortonie (skąd można też wsiąść w autobus do Arezzo i Castiglion Fiorentino; www.etruriamobilita.it). Stacja kolejowa w Camucii nie posiada kasy biletowej, jedynie automat z biletami. Jeśli Ci to nie odpowiada, zamiast tego możesz udać się na stację w Terentoli, 7 km na południe od Cortony. Stamtąd co godzinę odjeżdżają pociągi do Arezzo (25 min drogi) i Florencji (1 godz. 45 min drogi).

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

FLORENTINE COUNTESS KITCHEN LESSON AND DINNER

Constanza is a true Florentine lady of noble birth. She lives in 1600 dwelling with husband Giambruno and beautiful daughter Sofia. As she is a wonderful host for dinner with traditional food our tour aims in participating in authentic Florentine family life making their favorite traditional Tuscan dishes and have dinner all together.

from 160 Euro

Organic cooking class with Brunello wine tasting

With this tour you will have a cooking class in a countryside, the lunch and the wine tasting of the best Tuscan wine.
The duration is more or less 6 hours.
You will be in Montepulciano, a medieval town among the Tuscan hills and vineyards. This town is famous for his red wine and  for the stunning landscape.

from 150 Euro

Uffizi Skip the Line Guided Tour

Skip the line at the Uffizi with a great tour of this world famous museum. Have an overview of the main paintings of the gallery such as Botticelli's Venus and enjoy the expertise of your guide who will make everything smoother and quicker, avoiding the crowds and letting you experience the art and culture of the Renaissance.

from 60 Euro

Florence Highlights Through Local Food Walking Tour With Chianti Wine

Join our Vip Experience group walking tour to discover the intrigues Medici Family. Along the way you will ta-ste some of the most typical street-food of the Renaissance City, such as a Salumi (cold cuts) plate, a Gottino, an excellent glass of the famous Chianti wine and a hand made Gelato. Furthermore thanks to the lowest ever price for kids, this is a real bargain for Families!

from 35 Euro
Zapytaj o wille