7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Castello di Brolio - miejsce narodzin Chianti Classico

 • Castello di Brolio - miejsce narodzin Chianti Classico

  Położony ok. 10 km na południe od Gaiole i 20 km od Sieny Castello di Brolio jest idealnym miejscem jednodniową wyprawę. Oprócz zapoznania się z historią wina Chianti można tu podziwiać widoki na przepiękne winnice. Spośród wielu byłych florenckich zamków otoczonych lasami, Castello di Brolio jest najbardziej imponujący, i to nie tylko ze względu na krajobraz pełen oryginalnych winnic Chianti, rozciągających się aż do Sieny i Monte Amiata. Ta budowla to także ciekawa hybryda, willa przebudowana na neogotycki zamek.

  Toskańscy arystokraci, w tym rodziny Antinori i Frescobaldi, produkują wino już od czasów renesansu. Baron Ricasoli, którego potomkowie zarządzają teraz zamkiem, jako pierwszy wyznaczył mieszanki winogron do wykorzystania w winach Chianti. W połowie XIX wieku baron Bettino Ricasoli wprowadził nowatorskie ulepszenia i zainicjował modernizację produkcji wina, tworząc markę Chianti Classico. Można śmiało stwierdzić, że baron Bettino Ricasoli jest założycielem współczesnego przemysłu winiarskiego Chianti, a jego idea jest kontynuowana przez obecnie żyjących potomków. Konsorcjum Chianti, Consorzio Chianti Classico, działa jako kontrola jakości dla wszystkich Chianti Classico produkowanych w regionie. Symbol gallonero (czarny kogucik) oznacza najwyższą jakość.

  Zarezerwuj wizytę w zamkowych ogrodach i piwnicach. Zwiedź całą posiadłość, posmakuj wina i zobacz muzeum rodzinne. Wycieczka o zachodzie słońca jest najbardziej spersonalizowana i obejmuje kolację w L'Osteria del Castello, restauracji należącej do rodziny Ricasoli. Twój bilet na zamek pozwala również na bezpłatne degustacje wina w pomieszczeniach degustacyjnych Ricasoli pod zamkiem. Spróbuj Barone Ricasoli Castello di Brolio Chianti Classico 2006. Aby dowiedzieć się więcej na temat historii zamku, zobacz Castello di Brolio w naszym ogólnym przewodniku po Chianti. Jeśli interesujesz się historią Chianti Classico, zobacz nasz przewodnik po Raddzie i odwiedź Casa Chianti Classico.

  Adres: Castello di Brolio
  Localita Madonna a Brolio
  53013
  Gaiole di Chianti
  Tel: 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com

Zapytaj o wille