7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Castello di Verrazzano - zamek i posiadłość eksploratora wina

 • Castello di Verrazzano - zamek i posiadłość eksploratora wina

  Wznoszący się na wzgórzu 3 km na północ od Greve zamek był miejscem narodzin odkrywcy Giovanni'ego da Verrazzano (1485-1528), który odkrył Zatokę Nowego Jorku. Jego wyczyn został upamiętniony  na Verrazano Narrows Bridge w Nowym Jorku, pomiędzy Brooklynem a Staten Island („z” zaginęło w połowie Atlantyku). Dzienniki okrętowe Verrazzano sięgają dalej, rejestrując pierwsze znane opisy rzeki Hudson, Zatoki Nowego Jorku i dużej części wschodniego wybrzeża Ameryki. Wysiłki odkrywcy w imieniu króla Franciszka I zostały nagrodzone wielkimi zaszczytami, w tym prawem do umieszczenia francuskiego fleur de lys na herbie rodzinnym. Ta wielka toskańska rodzina żeglarzy wśród swoich członków posiadała także kartografów i admirałów, a ostatni członek tego wspaniałego rodu zmarł w 1819 roku.

  Dzisiaj Castello di Verrazzano jest najbardziej znane ze swoich słynnych piwnic i muzeum wina. Winnica produkuje wysokiej jakości wina Chianti Classico, a także oliwę z oliwek, miód i ocet balsamiczny. Zamek został ocalony przed ruiną przez obecnego właściciela, Cavaliere Luigi Cappelliniego, który przywrócił mu dawną świetność. Czasami na wspaniałym zadaszonym tarasie odbywają się koncerty, a wycieczki o tematyce związanej z winem odbywają się w XVI-wiecznych piwnicach zamku.

  Posiadłość oferuje szereg różnego rodzaju wycieczek, od wypraw po ogrodzie i wykwintnych obiadów po degustacje potraw i wina oraz same degustacje wina. Rustykalnie elegancka restauracja L'Hosteria della Cantina specjalizuje się w daniach z dzika i prostych, sezonowych potrawach kuchni toskańskiej, w tym w menu degustacyjnym i dobieraniu win. W menu są dania grillowane, stek z kością i makaron z mięsnym sosem ragu lub lokalnymi ziołami. Wszystkie produkty są pochodzenia toskańskiego i często pochodzą z ekologicznych ogrodów warzywnych, znajdujących się na terenie posiadłości. Różnorodne menu przeznaczone jest dla wszystkich od smakoszy, włączając w to wegetarian i małe dzieci.
  Adres: Via Citile 32, Località Greti, 50022 Greve in Chianti
  Tel: 055 854243
  Strona: www.verrazzano.com

Zapytaj o wille