7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Spacer po Piazza Matteotti

 • Spacer po Piazza Matteotti

  Chociaż Greve nie jest specjalnie wyróżniającym się miastem, jego główny rynek zdecydowanie przyciąga uwagę. Piazza Matteotti ze swoimi portykami to urocze miejsce do podziwiania tętniącej życiem atmosfery. Rozejrzyj się po rynku i przespaceruj  w poszukiwaniu toskańskich smakołyków. Zajrzyj do Bistrot Falorni na toskański fast food, smaczne taglieri, deskę serów Pecorino lub talerz peklowanych wędlin, a także powitalny kieliszek Chianti Classico. Jeśli będziesz w stanie oderwać się od obiadu, zerknij na neorenesansowy ratusz, Palazzo del Comune, i kościół parafialny Santa Croce z neoklasyczną fasadą. Kościół przypomina, że Greve rozkwitło na miejscu spotkań kilku szlaków pielgrzymkowych.

  Jeśli znajdziesz czas, odwiedź niewielkie Muzeum Wina. W tych starożytnych piwnicach gościli poprzednicy eleganckiego konsorcjum Chianti Classico. W 1906 roku jego nazwa brzmiała „Związek wina Chianti”, a sama organizacja była ograniczona do miejscowych arystokratycznych właścicieli ziemskich. Po obejrzeniu wystawy składającej się ze starych narzędzi, maszyn rolniczych i korkociągów, przejdź do degustacji wina, która jest wliczona w cenę biletu. Modernizacja muzeum odbywa się dzięki rodzinie Bencista Falorni, która jest właścicielem tych piwnic.

  Przed wyruszeniem na szlak wina zobacz pomnik wielkiego odkrywcy Giovanni da Verrazzano (1485-1528), który badał północnoamerykańskie wybrzeże. Jeśli masz ochotę na zwiedzanie, rozważ krótką podróż do zamku odkrywcy, Castello di Verrazzano, na północ od Greve. Zrób sobie niedługą wędrówkę do Montefioralle, jednej z najładniejszych kamiennych wiosek niedaleko Greve, lub zdecyduj się na eksplorację  jednych z najlepszych winnic w Chianti, leżących na obrzeżach miasta. Badia di Passignano, dawna posiadłość klasztorna, stanowi dobry początek, zwłaszcza że jest to świątynia win Antinori.

  Greve może być również zabawnym miejscem do przyglądania się  innym ludziom. Znajdujące się 30 km na południe od Florencji miasteczko jest popularne w rejonie Chianti ze względu na słynne winnice i plantacje oliwek oraz urokliwe wiejskie gospodarstwa. W przeciwieństwie do bardziej odległych części toskańskiej wsi, Chianti nie ucierpiało z powodu wyludnienia. Napływ bogatych ludzi, którzy postanowili zająć się tu hodowlą oliwek, pomógł w utrzymaniu pozytywnego trendu, a podupadające domy zyskały ponownie na świetności.

  Adres: Greve Wine Museum, Piazza Tirinnanzi 10, 50022 Greve:
  Strona: www.museodelvino.it

Zapytaj o wille