7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Zakupy to w Greve przyjemne doświadczenie, szczególnie jeśli chodzi o produkty spożywcze z rejonu Chianti. Na sobotnim targu w Greve stoją stragany sprzedające wszystko, od świeżych owoców i warzyw po ser, oliwki, wędliny, kwiaty, modę, ręcznie tkane kosze i przedmioty wyrzeźbione z drzewa oliwnego. Najlepszym emporium dla smakoszy jest Antica Macelleria Falorni, przylegająca do Il Bistro Falorni („mięsnego bistro”). Jeśli chodzi o degustację wina, najbardziej urzekającym miejscem jest L'Enoteca Falorni. Tak, ta sama rodzina rzeźników zawsze trzyma rękę na pulsie.

 • L’Antica Macelleria Falorni

  Ta założona w 1806 roku macelleria (sklep mięsny) ma bardzo domową atmosferę. Zajrzyj tam, aby nabyć smaczne potrawy na piknik, w tym cintasenese, cenione sieneńskie peklowane mięso, lub finocchia nabriciolana, salami wieprzowe z nasionami kopru włoskiego i winem Chianti. Jeśli masz ochotę zatrzymać się na przekąskę, wpadnij do sąsiedniego Il Bistro Falorni, „mięsnego bistro”, kawiarni i luksusowych delikatesów.


  Adres: Piazza Matteotti 71, 50022 Greve in Chianti
  Tel: 055 853029
  Strona: www.falorni.it

 • L’Enoteca Falorni

  Usytuowany w uroczych piwnicach z ceglanymi sklepieniami w Greve, ten sklep z winami jest miejscem, w którym można odpowiednio przygotować swoje podniebienie na zwiedzanie lokalnych winnic. Od Chianti Classico po Super Tuscans - wybór jest doskonały. To miejsce jest własnością tej samej rodziny, która prowadzi Il Bistro Falorni i L'AnticaMacelleria Falorni. L'Enoteca funkcjonuje także jako winiarnia i miejsce na lekki lunch lub jako miejsce na kawę i ciastka. Podczas degustacji win, skosztuj odrobiny sałatki i spróbuj kanapeczek lub wędlin przygotowanych przez znanego lokalnego rzeźnika z Greve.


  Adres: Piazza delle Cantine 6, 50022 Greve in Chianti
  Tel: 055 8546404
  Strona: www.enotecafalorni.it

 • La Bottega di Passignano, Badia a Passignano

  Na zachód od Greve, w starożytnym opactwie Badia a Passignano, rozważ spróbowanie produktów Antinori, od wina do oliwy z oliwek. Bottega jest wizytówką win z Antinori, wraz z ekskluzywnymi artykułami spożywczymi od Procacci, renomowanych florenckich delikatesów, które są obecnie własnością rodziny Antinori. Smaczne pamiątki to dżemy Procacci oraz przysmaki z truflami. Możesz także spróbować i zakupić wina z wielu posiadłości Antinori, od codziennego Chianti Classico po cenione, drogie Super Tuscans.


  Adres: Via di Passignano 33, Localita Badia di Passignano, 50028 Tavernelle Val di Pesa
  Tel: 055 8071278
  Strona: www.osteriadipassignano.com

 • Parkowanie

  Miasta Chianti, takie jak Greve, oferują o wiele prostsze możliwości parkowania niż duże miasta, takie jak Florencja czy Siena. Parkowanie jest stosunkowo proste, chyba że w Greve odbywa się duża impreza letnia lub wielkie wiosenne targi wina.

  Jeśli nie uda Ci się znaleźć miejsca na głównym placu, najlepszą opcją parkingową (jadąc z Florencji) jest skręcenie w lewo na Via Cesare Battisti i znalezienie dużego parkingu przy Via Rosa Libri. Przy Luca Cini znajduje się też dodatkowy parking. Stamtąd wystarczy krótki spacer do miasta.

  Większość toskańskich miast wprowadziła surowy system ZTL, ograniczoną strefę ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta Chianti są małe, więc przysparzają o wiele mniej kłopotów niż Florencja czy Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: aby uzyskać porady dotyczące poszczególnych miast rejonu Chianti, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po takich miejscowościach jak Panzano, Radda, Castellina, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Poruszanie się po okolicy

  Greve, główna brama od północy, leży przy SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez rejon Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonywania w dzień, w nocy można jednak spotkać na niej dzika, jeżozwierza lub jelenia.

  Chianti to zachwycający region do jazdy samochodem. Jego atrakcyjność leży w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych, średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest sporadyczny, więc wynajem samochodu ma większy sens, aby dobrze poznać region. Jazda po Chianti może być bardzo przyjemna, szczególnie ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS.

  Droga Florencja-Siena (Superstrada Firenze-Siena) to droga dwujezdniowa prowadząca do Chianti. Wyjazd z Chianti umożliwia Poggibonsi Nord. Stamtąd podążaj według wskazówek na mapie lub GPS. SR2 - Cassia to stara rzymska droga, która biegnie równolegle do Superstrady i graniczy z Chianti, przechodząc przez Poggibonsi i Monteriggioni.

  Chianti pociągiem: do rejonu Chianti nie jest łatwo dojechać koleją. Trasa pociągu nie obejmuje wielu atrakcji Chianti, co jest jednym z powodów, dla których ta okolica jest tak spokojna. Główną stacją  kolejową Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale aby do niej dotrzeć, należy przesiąść się w Empoli.

  Autobusy po rejonie Chianti: autobusy zapewniają bardziej przydatne usługi, jednak sporadyczne przejazdy  365 nadal oznaczają, że ich rozkłady nie zawsze są wygodne, a w niedziele są bardzo ograniczone. Autobusy kursują z Florencji do miejscowości takich jak  Greve, Radda, Castellina i Gaiole.

  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do zwiedzania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiając się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region podczas jazdy na klasycznych rowerach.

Zapytaj o wille