7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Jazda na rowerze elektrycznym przed kolacją w Gaiole in Chianti

 • Jazda na rowerze elektrycznym przed kolacją w Gaiole in Chianti

  Lecchi znajduje się zaledwie 10 km na południe od Gaiole in Chianti, sennego miasteczka tego rejonu. Jego atrakcje położone są głównie poza miastem i najlepiej oglądać je korzystając z łatwego szlaku rowerowego, który prowadzi przez wsie, zamki i winnice na południe od Gaiole. To idealny teren dla rowerów, więc wykorzystaj go w pełni, nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem fitnessu na wyścigówkach. Możesz odbyć tę wycieczkę  na rowerze elektrycznym w ramach całodniowej lub kilkugodzinnej wycieczki. Wspomagane napędem rowery są łatwe w użyciu nawet dla osób, które próbują tego po raz pierwszy, a także dla rodzin.

  Powodem, dla którego Chianti jest tak malownicze, jest to, że rejon ten jest bogaty w pagórkowate tereny. Jeśli nie jesteś w formie lub nie gustujesz w stromych podejściach, rozważ e-rower. Wypożyczalnia rowerów elektrycznych z siedzibą w Gaiole w Toskanii oferuje wycieczki rowerowe w regionie Chianti z przewodnikiem lub na własną rękę. Na zboczach zjazdowych te pojazdy pracują jak zwyczajny rower, ale przy długich, płaskich odcinkach lub podjazdach, silnik elektryczny włącza się i zapewnia pomoc, której potrzebujesz, aby dotrzeć do celu bez zadyszki i pocenia się. Rowery elektryczne można wypożyczyć zarówno na godzinę, jak i na tydzień. Jedna z typowych tras z przewodnikiem z Gaiole obejmuje wzgórza Chianti, Castello di Brolio i odległe widoki Sieny. W cenie zawarty jest także lekki lunch i degustacja wina w posiadłości o niesamowitym klimacie. Ta wycieczka to trzygodzinna, 46 km wyprawa, osiągająca momentami wysokość 518 metrów. Dostępnych jest wiele łatwiejszych lub trudniejszych tras.
  Po powrocie z rowerowej wyprawy rozważ obiad w L'Osteria al Pontein Gaiole, przyjaznej i rodzinnej gospodzie. W nagrodę za wysiłek na rowerze możesz spróbować crostini neri, tagliatelle z truflami, gulaszu z dzika lub makaronu z borowikami. Usiądź na letnim tarasie i uracz się kieliszkiem lub dwoma niedocenianego lokalnego Chianti Classico z Rocca di Castagnoli lub Castello di San Sano.

  L’Osteria al Ponte, Via Antonio Casabianca 25, 53013 Gaiole im Chianti
  T: 0577 744007

  Chianti Bicycles, via Chianti 40, 53019 Castelnuovo Berardenga
  (+39) 3473184044 & www.chiantibicycles.it


  Adres: Tuscany E-bike Rental, Via Roma 82, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 749355
  Strona: www.tuscanyebikerental.com

Zapytaj o wille