7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Zakupy w Lecchi in Chianti są bardzo ograniczone, ale sąsiednie wsie stanowią dodatkowe źródło zaopatrzenia. Więcej zróżnicowanych opcji zakupów znajdziesz w sąsiednich: Radda, Gaiole, Castellina, a co najważniejsze, w Sienie.

 • Azienda Agricola Casanuova di Ama

  Ta niewielka, rodzinna posiadłość z winnicą w wiosce Casanuova di Ama niedaleko Lecchi oferuje degustacje wina, a także sprzedaż win Chianti, Super Tuscans, Vin Santo, Grappy i oliwy z oliwek. Daniela, właścicielka, organizuje krótkie wycieczki, a po nich zaprasza na lunch wegetariański w przytulnym zajeździe z domowymi toskańskimi potrawami, takimi jak crostini smażone na pomidorach, domowe gnocchi, świeżo upieczony chleb i ciastka cantuccini, zanurzane w Vin Santo.
  Adres: Localita Casanuova di Ama, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 746119
  Strona: www.agrariacasanuovadiama.it

 • Rinaldi Palmira Alimentari

  Ten sprawdzony sklep spożywczy w Lecchi jest typowy dla regionu Chianti. Właściciel oferuje większość produktów, których możesz potrzebować podczas pobytu w Chianti. Obsługa jest przyjazna, a klienci często mają okazję na degustację świeżego zastawu przed zakupem.
  Adres: Via San Martino 12, Lecchi in Via San Martino 12, Lecchi in Chianti, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 746021

 • Bar Enoteca Rinaldi

  Ta mała kawiarenka ze stolikami na otwartym powietrzu prowadzona jest przez syna właściciela sklepu spożywczego. Jest to wygodne miejsce na śniadanie, poranną kawę, lekki lunch lub popołudniowy aperitif z lokalnym winem.
  Adres: Via San Martino 12, Lecchi in Chianti, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 746021

 • Atelier Radianza

  Urodzona w Holandii twórczyni ceramicznych przedmiotów i artystka Lies Robbertsen  prowadzi to atrakcyjne studio. Maluje farbami olejnymi i akrylowymi, a także wyrabia produkty ceramiczne, a jej inspiracją jest natura i architektura.
  Adres: Via San Martino 4, Lecchi in Chianti, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 335174157
  Strona: www.radianza.com

 • Dievole

  Ta gościnna posiadłość z winnicą, znajdująca się na przedmieściach Vagliagli, na południe od Lecchi, jest miejscem, w którym można zaopatrzyć się w dobre wino i oliwę z oliwek lub skusić się na lunch. Winnica może również stanowić część szlaku turystycznego lub rowerowego.
  Adres: Località Dievole 6, Vagliagli, 53019 Castelnuovo Berardenga
  Tel: +39 0577 322613
  Strona: www.dievole.it

 • L’Accademia del Buon Gusto

  W Panzano in Chianti znajdziemy sklep z winami, który różni się od innych dzięki swemu zabawnemu i pełnemu energii właścicielowi. Stefano oferuje bezpłatne degustacje toskańskich win, oliwy z oliwek i octu, a jednocześnie pięknie opowiada  o Chianti, Slow Food, toskańskim życiu, tradycjach, sztuce, polityce, wszechświecie i każdym innym temacie. Odwiedzający zwykle opuszczają to miejsce obładowani nie tylko winem, ale i nową wiedzą.
  Adres: Piazza Riscasoli 7, 50022 Panzano in Chianti
  Tel: +39 055 856 0159
  Strona: www.accademiadelbuongusto.com

 • Luxury designer outlets

  Luksusowe sklepy designerskie: zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve.  Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.
  Adres: The Mall, Via Europa 8, 50066 Leccio Reggello
  Tel: +39 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkowanie i zwiedzanie

  Parkowanie w Lecchi rzadko bywa problemem, ale można też zaparkować przy drodze SP Traversa del Chianti. Należy pamiętać, że większość toskańskich miast wprowadziła ścisły system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób, które nie są jego mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta rejonu Chianti są małe, więc parkowanie stanowi o wiele mniejszy kłopot niż w przypadku takich miast jak Florencja czy Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach, opisujących takie miejscowości jak Greve, Panzano, Castellina, Radda, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

  Poruszanie się po okolicy
  Lecchi in Chianti znajduje się 25 km od Sieny i 49 km od Florencji, Siena jest więc naturalnym punktem centralnym dla większości wypraw, choć niesłychanie trudno znaleźć w niej miejsce do parkowania. Zobacz nasz przewodnik po Sienie, aby uzyskać więcej informacji.

  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji i Chiantigiany należy kierować się na Greve, a następnie dalej na południe do Raddy i Gaiole. Możesz też wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać w San Donato in Poggio, zanim wjedziesz na SP101, która zmienia się w SP76.

  Z Sieny wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), opuszczając ją zjazdem Badesse na SP119, która zmienia się w SR222, Chiantigianę. Możesz także wybrać spokojniejszą, wolniejszą trasę z Sieny: wjedź na SR2, która zmienia się w spokojniejszą SR222 i jedź aż do Castelliny, a następnie do Raddy i  Gaiole.

  Prywatna wycieczka: Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach.
  Chianti Taxi. Tel.: (+39) 389 8160050 i www.chiantitaxi.com

  Chianti pociągiem: nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

  Chianti autobusem: Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoją trasę.  Często zapewniają one bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale ponieważ działa tu nieco myląca i skomplikowana linia autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it), rozkład jazdy autobusów nie zawsze jest wygodny, w dodatku oferuje ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferuje około 7 połączeń dziennie. Ponadto autobusem można poruszać się między Castelliną i Raddą: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sieną i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).


  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych, wysypanych żwirem dróg sprawia, że ​​jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region, zwiedzając go na rowerach klasycznych. Parkingi w Gaiole znajdują się poza centrum miasta przy ulicy Strada Provinciale 408 lub przy via Marconi. Należy pamiętać, że w większości toskańskich miast obowiązuje ścisły system ZTL, strefa ograniczonego ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miejscowości rejonu Chianti są małe, więc stanowią o wiele mniej kłopotów niż miasta takie jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach po takich  miejscowościach jak: Greve, Panzano, Castellina, Radda i Castelnuovo Beradenga.

Zapytaj o wille