7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Przedsmak rejonu Chianti

 • Przedsmak rejonu Chianti

  Castellina in Chianti, brama do tego słynnego rejonu wina, leży 19 km na północny wschód od Monteriggioni. Warto odwiedzić w niej Muzeum Archeologiczne, aby zobaczyć znaleziska z grobów etruskich, w tym amforę przedstawiającą picie i ucztowanie, stanowiącą dowód na to, że wino było niegdyś oznaką statusu, spożywaną podczas rytuałów i ceremonii. Mimo że grobowce zostały zbudowane prawie 3000 lat temu, ich twórcy wydają się bardzo podobni do nas. Wejdź na szczyt, z którego roztacza się przepiękny widok na góry Chianti, San Gimignano i Val d'Elsa. Powędruj w dół przez delle Volte, osobliwą kamienną ulicę ze sklepieniem, wbudowaną w zbocze wzgórza.

  Rozważ swoją pierwszą degustację wina w enoteca, ponieważ Castellina jest pełna Chianti Classico. Znakiem rozpoznawczym na butelkach Chianti Classico jest Czarny Kogut (lub Czarny Kogucik), historyczny symbol Ligii Chianti. Pod koniec XIII wieku Castellina była pierwszą miejscowością Ligi Chianti, grupy trzech florenckich feudalnych zamków. Zajrzyj do L'Antica Trattoria alla Torre na lunch - ten mieszczący się przy głównym placu staroświecki zajazd serwuje toskańskie przysmaki na letnim tarasie. Spróbuj florenckiego steku z kością, grillowanych mięs i serów Pecorino, oczywiście popijanych winami Chianti Classico.

  Po lunchu zjedz pyszne lody w Gelateria Castellina, znanej z eksperymentalnych smaków: od ricotty i figi po chili i czekoladę lub cytrynę z kiwi. Możesz też skusić się na ulubione dzieło właściciela, cantuccini i Vin Santo: ciasteczka migdałowe ze słodkim toskańskim winem. W Chianti nie da się uciec przed tym trunkiem. Przed wyjazdem zaopatrz się w toskańskie produkty spożywcze, w tym sery, ciastka i wędliny. Aby uzyskać porady dotyczące kultury Chianti, degustacji win, sugestii dotyczących posiłków lub zakupów, zobacz nasz przewodnik po Castellina in Chianti. Przeczytaj także nasz ogólny przewodnik po Chianti. Zwiedzanie winiarskiego regionu Chianti możesz kontynuować w Radda in Chianti, na wschód od Castelliny.

  Adres: Gelateria Castellina,
  Via IV Novembre 47
  53011
  Castellina in Chianti
  Tel: 0577 741337
  Strona: www.anticadelizia.it

Zapytaj o wille