7 dni 9-17.30 +48 22 3079889

Zaloguj się


Jedzenie i picie

 • Jedzenie i picie

  Monteriggioni to miejsce  stworzone do jedzenia, czemu sprzyja bliskość zarówno Chianti, jak i San Gimignano. W rezultacie obszar ten obfituje w domowe gospody, nawet jeśli tylko kilka z nich znajduje się w obrębie murów, a reszta rozrzucona jest po sąsiednich wioskach. Jeśli chcesz dobrze zjeść lub nastawiasz się na coś wyrafinowanego, przygotuj się na podróż na północ do Colle di Val d'Elsa.  Borgo Monteriggioni najlepsze jest o poranku, kiedy można wypić kawę na głównym placu, zanim zaczną się tu zjeżdżać autokarowe wycieczki. Lokalna kuchnia jest znaną nam już interpretacją klasycznej kuchni toskańskiej, z zapożyczeniami z pobliskiej Sieny i Chianti. Poszukaj ribollita, sycącej zupy fasolowej, lub dań z makaronu, w tym takich dodających siły potraw jak pappardelle di lepre (wstążki makaronowe w sosie z zająca) lub danie z tego samego makaronu z mięsem z dzika (cinghiale). Jeśli chodzi o wino, Chianti Colli Senesi jest największą strefą Chianti, obejmującą obszar San Gimignano, Colle di Val d'Elsa i Sieny. To świeże, młode, czerwone wino pasuje do wędlin, takich jak cintasenese, a także do bruschetty, zup, sosów grzybowych, dziczyzny, mięsa z grilla i pieczeni oraz do większości serów i wędlin.

 • Osteria Antico Travaglio

  Ten  wielopoziomowy lokal mieści się na urokliwym rynku głównym, w przerobionej dawnej kuźni, i pełni funkcje karczmy, baru i lodziarni. Przyjdź na aperitivo, bruschettę i wędliny lub zajrzyj na toskańską ucztę, zaczynając od pappardelle  lub makaronu pici w sieneńskim stylu z grzybami lub dziczyzną, a następnie kosztując grillowanego mięsa lub steku z kością. Miejscowi często wpadają na pyszne lody w tutejszej gelaterii.

  Adres: Piazza Roma 6a
  53035
  Monteriggioni
  Tel: 0577 304718
  Strona: www.anticotravaglio-monteriggioni.com

 • Bar dell’Orso

  Ten niedrogi bar i zajazd znajduje się na obrzeżach miejscowości Monteriggioni i oferuje toskańskie produkty, takie jak gulasze i domowe dania z makaronu, ale szef kuchni może także przyrządzić szybkie nadziewane kanapki (panino) lub popołudniową przekąskę z wędlinami.

  Adres: Via Cassia Nord 23
  53035
  La Colonna di Monteriggioni
  Tel: 0577 305074

 • Ristorante Arnolfo

  Ta dwugwiazdkowa restauracja, wyróżniona gwiazdką przewodnika Michelin, mieści się w przestronnej rezydencji i idealnie nadaje się na specjalne okazje. Wspaniale zaprezentowane dania inspirowane kuchnią toskańską interpretowane są w kreatywny, wyszukany sposób. Typowe potrawy to: jajko przepiórcze w bulionie mięsnym, szafranowe risotto z wiejskimi ziołami, świnie cintasenese podawane na łożu z soczewicy i suszonych śliwek oraz makaron cappelletti w bogatym sosie Chianti. Spodziewaj się kreatywnego menu (w tym także opcji wegetariańskich) od szefa kuchni Gaetano Trovato, w przedziale cenowym 120-160 euro bez wina.

  Adres: Via XX Settembre
  50
  53034
  Colle di Val d’Elsa
  Tel: 0577 920549
  Strona: www.arnolfo.com

 • Molino al Moro

  Ta romantyczna restauracja w starym stylu mieści się w starym młynie na północ od miasta. Oprócz toskańskich klasyków, takich jak wędliny, karczma dostarcza bardziej wyrafinowane, lżejsze, sezonowe dania, wszystkie w średnim przedziale cenowym. Najbardziej popularne potrawy obejmują dania z trufli i domowe lody. Równie smaczne są następujące dania: placek parmezanowy z sosem śmietanowo-truflowym, risotto z ostrym serem Pecorino di Fossa i winem Chianti oraz  makaron tagliatelle z karczochami i sosem szafranowym. Podane dania są równie eleganckie i kuszące, jak sklepienie z kamienia oraz widok na płynącą tuż poniżej młyna rzekę.

  Adres: Via della Ruota 2
  53034
  Colle di Val d'Elsa
  Tel: 0577 920862
  Strona: www.molinoilmoro.it

Zapytaj o wille