7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Castellina in Chianti na wyprawę dla smakoszy

 • Castellina in Chianti na wyprawę dla smakoszy

  Odwiedź sąsiednią Castellina in Chianti, urocze miasteczko położone na południe od Raddy. Wędruj w dół przez delle Volte, osobliwą kamienną sklepioną ulicę, wbudowaną w zbocze wzgórza. Zjedz pyszne lody w Gelateria Castellina, znanej z eksperymentalnych smaków, od sera ricotta i figi po chili z czekoladą lub cytrynę i kiwi. Jest tu też ulubione dzieło właściciela, cantuccini i Vin Santo: ciasteczka migdałowe ze słodkim toskańskim winem. W Chianti nie da się uciec od wina.

  Rozważ swoją pierwszą degustację wina, ponieważ Castellina jest pełna Chianti Classico. Znakiem rozpoznawczym na butelkach Chianti Classico jest Czarny Kogut (lub Czarny Kogucik), historyczny symbol Ligii Chianti. Pod koniec XIII wieku Castellina była pierwszą miejscowością Ligi Chianti, grupą trzech florenckich feudalnych zamków. Zajrzyj do L'Antica Trattoria alla Torre  na lunch. Ten mieszczący się przy głównym placu staroświecki zajazd serwuje toskańskie przysmaki na letnim tarasie. Spróbuj florenckiego steku z kością, grillowanych mięs i serów Pecorino, popijanych winami Chianti Classico.
  Wybierz się na zakupy toskańskich produktów spożywczych, w tym serów, herbatników, wędlin i ciastek. (Sugestie dotyczące zakupów można znaleźć w naszym przewodniku po Castellina in Chianti.)

  Adres: L’Antica Trattoria alla Torre,
  Piazza del Comune 15
  53011
  Castellina in Chianti
  Tel: 0577 740236
  Strona: www.anticatrattorialatorre.com

Zapytaj o wille