7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Volpaia, niezwykła wioska na wzgórzu

 • Volpaia, niezwykła wioska na wzgórzu

  Volpaia, czarująca średniowieczna osada położona na północ od Raddy, znajduje się przy malowniczej krętej drodze. Ta ufortyfikowana osada otoczona murami i wieżami do dzisiaj zachowała swój średniowieczny układ i charakter obronny. Zarezerwuj niezwykłą degustację wina i zwiedzanie piwnic w Castello di Volpaia w sercu osady. Podziemia zaczynają się od zakrystii, a kończą w miejscu, gdzie pod kościołami ukrytych jest jeszcze więcej piwnic. W Volpai przestrzenie, które kiedyś były uświęcone, teraz oddawane są przemysłowi związanemu z winem. To tajemniczy proces. Wino przemieszcza się za pomocą labiryntu połączonych ze sobą rur ze stali nierdzewnej. Nawet dotarcie do sali degustacyjnej wiąże się z pokonywaniem wąskich korytarzy i starożytnych klatek schodowych. Krypta kościoła Commenda di Sant'Eufrosino z epoki renesansu służy obecnie do przechowywania beczek z dojrzewającym winem.

  Zarezerwuj wizytę w tłoczni oliwy i piwnicach z winami, degustując ekscytujące ekologiczne wina Volpai, oliwę z oliwek i próbki lokalnych produktów. Miód Castello di Volpaia, specjalne octy i oliwa Extra Virgin to bardzo pożądane prezenty. Pamiętaj, że wizyty w podziemiach zwykle odbywają się o godz. 11.30, 15:00 i 17:00, ale najlepiej sprawdzić to bezpośrednio w posiadłości.

  W porze lunchu i kolacji warto wybrać się na Piazza della Torre, główny plac w Volpai. Zarezerwuj stolik na tarasie La Bottega, która serwuje wyjątkowe, ale nieskomplikowane dania kuchni toskańskiej. Po sałatce z produktów dostępnych w przydomowym ogródku wybierz gulasz z dzika lub florencki stek z kością. W restauracji L'Osteria Volpaia serwowane są z kolei wykwintne potrawy i można tam spróbować oryginalnych dań i ekologicznych win. Jeśli poszukujesz bardziej swobodnej atmosfery, zrelaksuj się podczas lekkiego lunchu w barze Ucci, który łączy winiarnię z przytulną gospodą. Ten przyjazny lokal mieści się w dawnej stajni i oferuje półmiski wędlin, serów lub makaronów z dodatkiem mięsa z dzika. Na przekąskę warto skosztować tart owocowych lub ciast, przygotowanych przez babcię właściciela restauracji. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej fascynującej, ufortyfikowanej wioski, w tym lokali gastronomicznych, zobacz nasz przewodnik po  Volpai.

  Castello di Volpaia, Piazza della Cisterna, Volpaia, 53017 Radda in Chianti
  Tel.: 0577 738066 i www.volpaia.com

  La Bottega, Piazza della Torre 1, Volpaia, 53017 Radda in Chianti
  Tel.: 0577 738001 i www.labottegadivolpaia.it

  L'Osteria Volpaia, Vicolo della Torre 2, Volpaia, 53017 Radda in Chianti
  Tel.: 0577 738066 i www.osteriavolpaia.com

  Adres: Bar Ucci, Piazza della Torre 9
  Volpaia
  53017
  Radda in Chianti

  Tel: 0577 738042
  Strona: www.bar-ucci.it

Zapytaj o wille