7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Radda zapewnia miłą odmianę po zakupach związanych z winem - można tu znaleźć wyroby ceramiczne i produkty szyte z kaszmiru. Jeśli jednak to wino najbardziej Cię interesuje, zajrzyj do L'Accademia del Buon Gusto w Panzano in Chianti, aby doświadczyć najbardziej rozrywkowej degustacji wina w Toskanii. Następnie skieruj swoje myśli w stronę ceramiki. Ceramika toskańska wykonywana w tym regionie często inspirowana jest starymi, także renesansowymi wzorami. Dynastia Medyceuszy miała zestawy naczyń przeznaczone dla każdej z wiosek i praktycznie wymyśliła pojęcie eleganckiego nakrycia.

 • Le Ceramiche Rampini

  Ceramika Rampini specjalizuje się w ręcznie zdobionych i często inspirowanych historycznie wyrobach ceramicznych z Toskanii, Umbrii i nie tylko, a także w oryginalnych nowych wzorach. Ten utalentowany, międzynarodowy zespół artystów i rzemieślników mieści się w starym toskańskim domu w Vistarenni, na wschód od Raddy. Ich urocze pracownie i sala wystawowa oferują przegląd toskańskiej ceramiki. Rampini odtwarzają renesansowe wzory i żywiołowe dekoracje, oparte na alegoriach, zwierzętach, kwiatach, owocach i liściach. Kup jedną sztukę lub pełny serwis obiadowy, z możliwością wysyłki.


  Adres: Le Ceramiche Rampini
  Casa Beretone di Vistarenni
  53017
  Radda in Chianti

  Tel: 0577 738043
  Strona: www.rampiniceramics.com

 • La Ceramica di Angela Pianigiani

  Spodziewaj się tu kolorowych motywów kwiatowych, zdobiących ręcznie malowane talerze i wazony. Są to unikatowe projekty w rozsądnych cenach, wliczając w to prowizję. Warsztaty artystki znajdują się na południe od Raddy.

  Adres: Localita Malpensata
  53017
  Radda
  Tel: 0577 738466
  Strona: www.raddainchiantilife.com

 • Farma kóz kaszmirowych w Chianti

  Rozważ wizytę na farmie kaszmirowych kóz w Chianti, aby zobaczyć zachwycające stado tych zwierzątek. Możesz nawet wybrać się tam na cały dzień. Po wygłaskaniu lub nakarmieniu koźląt poszukaj tkanych ręcznie toskańskich chust z kaszmiru, szali, narzut, czapek, skarpet i koców dla dzieci.

  Adres: Chianti Cashmere
  Azienda Agricola La Penisola
  La Penisola,
  53017
  Radda in Chianti

  Tel: 0577 738080
  Strona: www.chianticashmere.com

 • Luksusowe sklepy designerskie

  Zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve.  Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.

 • Parkowanie

  Parkingi w Raddzie znajdują się przy głównej ulicy oraz tuż za murami miasta. Biorąc pod uwagę rozległość obszaru ZTL (Strefa Ograniczonego Ruchu), najlepiej zaparkować poza murami. Obok ogrodów miejskich Raddy znajduje się płatny parking. Przestrzeń jest raczej ograniczona i nieco ciasna, ale jest to bardzo wygodne miejsce parkingowe. Biuro informacji turystycznej znajduje się na  Piazza del Castello; gdy wejdziesz do miejskich ogrodów, zobaczysz odpowiednie oznaczenia po lewej stronie.

  Należy pamiętać, że w większości toskańskich miast obowiązuje ścisły system ZTL, Strefa Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami.
  Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta Chianti są małe, więc parkowanie sprawia o wiele mniej kłopotów niż w miastach takich jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: aby uzyskać porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po takich miejscowościach jak: Greve, Panzano, Castellina, Radda, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Zwiedzanie

  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji: Jedź Chiantigianą do Greve, później kieruj się na Panzano aż do Castelliny, około 20 km od Greve, a następnie na wschód do Raddy. Możesz także wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i skorzystać ze zjazdu San Donato in Poggio, a następnie wjechać na SP101, która zmienia się w SP76.

  Z Sieny: wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając z wyjścia Badesse na SP119, która zmienia się w SR222, Chiantigianę. Możesz także wybrać spokojniejszą, wolniejszą trasę z Sieny: jedź SR2, która zmienia się w spokojniejszą SR222, aż do Castelliny, a następnie do Raddy i Gaiole.

  Prywatna wycieczka: Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach.
  Chianti Taxi. Tel.: (+39) 389 8160050 i www.chiantitaxi.com

  Chianti pociągiem: nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

  Chianti autobusem: Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoją trasę.  Często zapewniają one bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale ponieważ działa tu nieco myląca i skomplikowana linia autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it), rozkład jazdy autobusów nie zawsze jest wygodny, w dodatku oferuje ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferuje około 7 połączeń dziennie. Ponadto autobusem można poruszać się między Castelliną i Raddą: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sieną i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).

  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region podczas jazdy na klasycznych rowerach.

Zapytaj o wille