7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  San Gimignano jest mocno nastawione na turystykę, co widać po miejscowych sklepach. Chociaż można tu kupić niewiele oryginalnych lub niepowtarzalnych rzeczy, w specjalistycznych sklepach spożywczych i winiarskich można znaleźć dobre prezenty lub zaopatrzyć się w porządny prowiant. Polecamy szczególnie miejscową oliwę (jakość oliwy mierzona jest zawartością kwasu; najlepsze oliwy extra vergine zawierają go mniej niż 1%).

 • Specjalistyczne sklepy spożywcze

  Przy zatłoczonej głównej ulicy pełno jest specjalistycznych sklepów spożywczych, wystarczy więc podążać za swoim nosem. Najlepsze produkty to salami z dzika, oliwa (olio extra vergine di oliva Toscano IGP) i wina Vernaccia (www.vernaccia.it). Warto także poszukać szafranu San Gimignano (lo zafferano di San Gimignano DOP), peklowanych wyrobów mięsnych (il prosciutto toscano DOP) i koperkowego salami (la finocchiona toscana IGP).

 • Enoteca Corsi

  Sprawdzony sklep winiarski przy wjeździe do San Gimignano. Można tu znaleźć Super Tuscans, a także wina z Chianti, Montalcino i samego San Gimignano.
  Adres: Via di San Giovanni 127, San Gimignano
  Strona: ww.enotecacorsi.it

 • La Bottega del Sale

  Ta galeria, prowadzona przez urodzonego w San Gimignano fotografa, wystawia wspaniałe czarno-białe fotografie krajobrazów.
  Adres: Piazza del Duomo 13, San Gimignano
  Strona: www.duccionacci.it

 • Galleria Gagliardi

  Galeria sztuki współczesnej, która podobno posiada największą kolekcję dzieł współczesnych włoskich rzeźbiarzy ceramiki, a także skłaniające do refleksji obrazy.
  Adres: Via di San Giovanni 57, San Gimignano
  Strona: www.galleriagagliardi.com

 • Parkowanie i zwiedzanie

  Napędzana pogonią za rustykalnym ideałem turystyka w szczycie sezonu zmienia San Gimignano w zatłoczony kocioł. To właśnie dylemat tego miasta: jego piękno może się także okazać zagrażającą mu bestią. Biorąc to pod uwagę, spróbuj przyjechać tam wcześnie rano lub jeszcze lepiej, zostań do późna, aby nacieszyć się kolacją na mieście i w spokoju przespacerować nastrojowymi, średniowiecznymi uliczkami.

  Aby nacieszyć się San Gimignano, wystarczy zaufać swoim nogom ‒ miasto średniowiecznych wież mieszkalnych nie zostało zaprojektowane dla samochodów. Jest ono w pełni dostosowane do pieszych, więc spacery to jedna z największych miejscowych przyjemności. W związku z tym należy jednak przed wizytą zostawić samochód na parkingu. San Gimignano należy do systemu ZTL (Strefa Ograniczonego Ruchu), więc jego historyczne centrum jest zamknięte dla ruchu drogowego. Parkingi znajdują się poza murami miasta.

  W zależności od tego, od której strony dojedziesz do miasta, możesz zatrzymać się na jednym z parkingów na południe lub na północ od centrum. Na południu, gdzie najłatwiej dojechać z Poggibonsi, Sieny lub Florencji, udaj się na większy i tańszy Parcheggio Giubileo (nieco dalej, ok. 6 euro za dzień) lub mniejszy Parcheggio Montemaggio (nieco bliżej, ok. 20 euro za dzień). Na północy, gdzie najłatwiej dojechać z Certaldo, udaj się na Parcheggio Bagnaia Superiore lub Parcheggio Bagnaia Inferiore (ok. 15 euro za dzień). Na wszystkich parkingach akceptowana jest jedynie gotówka. Wszystkie są strzeżone przy użyciu kamer bezpieczeństwa.

  Aby dowiedzieć się więcej, a także zobaczyć mapę parkingów, przejdź na stronę lokalnego biura informacji turystycznej:


  Strona: www.sangimignano.com/en/san-gimignano/guide-to-the-town/parking-and-urban-transport.asp

Zapytaj o wille