7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Rapolano Terme - dzień w spa na wzgórzach

 • Toskańskie uzdrowiska są prawdopodobnie najbardziej urzekające w całych Włoszech. Jeśli masz ochotę na dzień wolny od kultury i wysiłku, udaj się do uzdrowiska w Rapolano Terme, zaledwie 25 minut jazdy samochodem od San Gusme. To pejzaż tak kuszący, jak historia, która pozostawiła tu swój ślad: zanurz się w sybaryckich uzdrowiskach, które znajdują się tu od czasów etruskich lub rzymskich. W I wieku naszej ery lekarz cesarza Augusta przepisał poecie Horacemu pobyt w uzdrowiskach toskańskich, co okazało się jedną z pierwszych recept medycznych. Oryginalne łaźnie termalne w Rapolano pochodzą z czasów Etrusków i Rzymian, a park archeologiczny Campo Muri znajduje się na zachód od współczesnego Rapolano Terme.

  W dzisiejszym Rapolano Terme stylowe Terme di San Giovanni kontrastuje z bezpretensjonalnością przyjaznego rywala, staroświeckich łaźni Antica Querciolaia. Z basenami mieszczącymi się w zapraszających do relaksu ogrodach, Terme San Giovanni sprawia, że ​​pobyt tu jest niezapomnianym wrażeniem, na dodatek w rozsądnej cenie. Naturalne wody termalne wypływają z gorących źródeł o temperaturze 39°C, ale do wyboru są baseny o różnym stopniu nagrzania. Wody siarkowe są szczególnie polecane do relaksu, obniżenia stresu czy przyniesienia ulgi obolałym mięśniom. Wybierz taką z opcji spa, która obejmuje dostęp do gorących basenów termalnych, a być może i masaż.

  Jeśli chodzi o zabiegi, zanurz się w różnych basenach lub wybierz spośród szeregu masaży i zabiegów leczniczych, w tym maseczek błotnych. Możesz nawet doświadczyć masażu przy użyciu lokalnego miodu - co może wydawać się bardzo lepkim zabiegiem i takie właśnie jest. Spa sprzedaje własną linię produktów kosmetycznych, w tym te wykonane z naturalnych olejków, ziół, miodu i owoców, a także zabiegi na bazie minerałów. Goście mogą wybierać między L'Olivo, wykwintną restauracją, i Coffee Relax, lekką restauracją z romantycznymi widokami na wzgórza. W piątkowe i sobotnie letnie wieczory popularne sesje spa pod gwiazdami umożliwiają wieczorne kąpiele w wodach termalnych. Znane jako Notti delle Terme, te niezwykle korzystne cenowo pakiety często obejmują także obiad. Opcja niedzielnego brunchu jest kolejnym popularnym wyborem -  wszystko w bardzo rozsądnych cenach.

  Adres: Le Terme San Giovanni
  Centro Benessere e Piscine
  via Terme San Giovanni 52
  53040
  Rapolano
  Tel: 0577 724039
  Strona: www.termesangiovanni.it

Zapytaj o wille