7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Wycieczki rowerowe po rejonie Chianti

 • Wycieczki rowerowe po rejonie Chianti

  Chianti to miejsce idealne do spokojnego zwiedzania, jazdy na rowerze i przypadkowych odkryć. Jedną z takich niespodzianek w okolicy jest małe Campi di San Gusmè, na północ od Brolio. Krótka wspinaczka prowadzi do małej wieży romańskiego kościoła, skąd można obejrzeć podupadłe zamki, wille i winnice. Okolica San Gusmè jest popularnym celem wycieczek pieszych, konnych i rowerowych. Jazda na rowerze może być  łatwa lub trudna, w zależności od Twoich upodobań, z wyborem pomiędzy rowerami elektrycznymi, hybrydowymi i górskimi.

  Mieszczące się w Castelnuovo Berardenga, na południe od San Gusmè, Chianti Bicycles oferują zarówno wynajem rowerów do indywidualnego użytku, jak i zorganizowane wycieczki w atrakcyjnych cenach. Firma dostarcza rowery hybrydowe lub elektryczne, a na życzenie organizuje także wycieczki z przewodnikiem w całkiem przystępnych cenach. Możesz też wypożyczyć system GPS i wybrać się na samodzielną wyprawę, w swoim własnym tempie. Wycieczki rowerowe z przewodnikiem z Castelnuovo Berardenga kierują się na północ od miasta, w okolice San Gusmè, Villa a Sesta i San Felice. Jest to sześciogodzinny, 25-kilometrowy szlak, prowadzący po mieszance asfaltowych dróg i żwirowych ścieżek, słynnych toskańskich stradebianche.

  Możesz także wybrać się na tzw. wycieczkę o zachodzie słońca z Castelnuovo - łatwą, 15-kilometrową, wczesnowieczorną wyprawę z przewodnikiem, która kończy się kolacją w La Taverna della Berardenga w mieście. Po drodze grupa może obserwować zachód słońca nad górskimi grzbietami wzgórz Chianti. Po obiedzie firma odwiezie Cię z powrotem do Twojej willi. Aby z Castelnuovo Berardenga dojechać rowerem do  Sieny, wybierz sześciogodzinną wyprawę  z przewodnikiem. Jest to trasa o długości 50 km, stosunkowo łatwa i wiodąca spokojnymi drogami, zakończona obiadem na Piazza del Campo. Pełna pięknych widoków droga powrotna prowadzi starym szlakiem Chianti.

  Jeśli jesteś bardzo wysportowanym rowerzystą, rozważ trasę do Vagliagli, Raddy, Gaiole i Castello di Brolio, 67 km w obie strony z Castelnuovo Berardenga. Obejmuje ona kilka legendarnych tras L'Eroica, a także degustację wina i lekki lunch w Casa Porciatti. Aby wybrać się na bardziej ekscytujące przejażdżki poza utartym szlakiem, zapoznaj się z ofertą rowerów górskich i tras wiodących po wzgórzach. Jeśli przejażdżki skuterem Vespa wydają Ci się bardziej atrakcyjne, zobacz sekcję Winnice na Vespie.

  Adres: Via Chianti 40,
  53019
  Castelnuovo Berardenga
  Sien
  Tel: (+39) 3473184044
  Strona: www.chiantibicycles.it

Zapytaj o wille