7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Winkelen

  Oferta zakupowa w San Gusme jest bardzo ograniczona, więc dla bardziej zróżnicowanych opcji udaj się do sąsiedniego Castelnuovo Berardenga, Gaiole, Raddy, Castelliny lub, najlepiej, do Sieny.

 • Il Covo di Nina

  Wpadnij tu na ciasta, chleb, przekąski i zestawy piknikowe, w tym szeroki wybór wędlin i lokalnych serów. Prowadzony przez Sabrinę mały sklep spożywczy i serwowana tam kawa dostarczą prawdziwie rodzinnej i przyjaznej atmosfery.


  Adres: Piazza Matteotti 11
  San Gusme
  53019
  Castello Berardenga

 • Alimentari Gianni Brogi

  Ten całkiem dobrze zaopatrzony sklep spożywczy w San Gusme oferuje niezbędne, podstawowe produkty.

  Adres: Piazza dei Rossi
  San Gusme
  53019
  Castello Berardenga
  Tel: 0577 359023.

 • Felsina

  Jeśli chcesz kupić wino i olej w renomowanej winnicy bez wcześniejszej rezerwacji, spróbuj udać się do Felsiny, posiadłości znajdującej się na  południe od San Gusme, tuż przed Castelnuovo Berardenga. W tej przyjaznej, starej i pięknie położonej posiadłości można pokazać się bez zapowiedzi. Często też odbywają się tu wycieczki z przewodnikiem i degustacje. Jeśli zarezerwujesz wizytę wcześniej, możesz również zjeść lekki posiłek składający się z lokalnych produktów rolnych, takich jak wędliny, oliwa z oliwek i wina.

  Adres: Via del Chianti 101
  53019
  Castelnuovo Berardenga


  Tel: 0577 1523789
  Strona: www.felsina.it

 • Sklep Castello di Brolio

  Castello di Brolio, słynny zamek Chiantishire, leży na północ od San Gusme. Degustacja wina Brolio i wizyta w sklepie z pamiątkami mogą stanowić część wspaniałego dnia, podobnie jak sam przyjazd do tego miejsca. To klasyczny krajobraz Chianti, z mieszanką winnic, gajów oliwnych, dębów i lasów kasztanowych. Zapisy świadczą o tym, że rodzina Ricasoli zajmuje się produkcją wina od 1141 roku, więc licz na kupno pięknych roczników i ewentualnie wspaniałych kieliszków do wina. Wraz z Chianti Classico, posiadłość produkuje również Super Tuscans, takie jak Casalferro. Mimo tego liderem rynku dla Super Tuscans pozostaje Ornellaia i Masseto, produkowane przez rywalizujących ze sobą baronów wina Frescobaldi. Będąc w Brolio, zarezerwuj wizytę w piwnicach zamkowych, zwiedź posiadłość, skosztuj win i zobacz muzeum rodzinne.

  Adres: Castello di Brolio,
  Localita Madonna a Brolio,
  53013
  Gaiole di Chianti

  Tel: 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com

 • Luksusowe sklepy designerskie

  Zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve.  Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.

  Adres: The Mall
  Via Europa 8
  50066
  Leccio Reggello

  Tel: 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkowanie

  Publiczny parking w San Gusme znajduje się tuż poniżej murów miejskich, skąd łatwo dojść do miasta. Należy pamiętać, że większość miast toskańskich wprowadziła ścisły system ZTL, Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta Chianti są małe i znacznie mniej kłopotliwe niż miasta takie jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: aby uzyskać porady na temat poszczególnych miejsc w rejonie Chianti, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po takich miejscowościach jak Greve, Panzano, Castellina, Radda, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porady dotyczące ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • zwiedzanie

  San Gusme leży 24 km od Sieny i 78 km od Florencji, Siena jest tu więc naturalnym punktem centralnym, ale parkowanie w niej jest skomplikowane. Zobacz nasz przewodnik po Sienie, aby uzyskać więcej informacji.

  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji: Chiantigianą jedź w kierunku Greve, a następnie dalej na południe do Raddy i Gaiole. Możesz także wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać na San Donato w Poggio, zanim dojedziesz do SP101, która zmienia się w SP76.

  Z Sieny: wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając ze zjazdu w Badesse na SP 119, która zmienia się w SR222, Chiantigianę. Możesz także wybrać spokojniejszą, wolniejszą trasę z Sieny: wjedź na SR2, która zmienia się w spokojniejszą SR222 i jedź aż do Castelliny, a następnie do Raddy i Gaiole.
  Prywatna wycieczka: Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach.
  Chianti Taxi. Tel.: (+39) 389 8160050 i www.chiantitaxi.com

  Chianti pociągiem: nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

  Chianti autobusem: Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoją trasę.  Często zapewniają one bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale ponieważ działa tu nieco myląca i skomplikowana linia autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it), rozkład jazdy autobusów nie zawsze jest wygodny, w dodatku oferuje ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferuje około 7 połączeń dziennie. Ponadto autobusem można poruszać się między Castelliną i Raddą: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sieną i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).

  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych, wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region, zwiedzając go na rowerach klasycznych. Parkingi w Gaiole znajdują się poza centrum miasta przy ulicy Strada Provinciale 408 lub przy via Marconi. Należy pamiętać, że w większości toskańskich miast obowiązuje ścisły system ZTL, strefa ograniczonego ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miejscowości rejonu Chianti są małe, więc stanowią o wiele mniej kłopotów niż miasta takie jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach po takich  miejscowościach jak: Greve, Panzano, Castellina, Radda i Castelnuovo Beradenga.

Zapytaj o wille