7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Castellina in Chianti - jednodniowa wyprawa

 • Castellina in Chianti - jednodniowa wyprawa

  Odwiedź sąsiednią Castellina in Chianti, pełną uroku miejscowość, położoną 17 km na północny zachód od Lecchi. Zajrzyj do Muzeum Archeologicznego, aby zobaczyć znaleziska z grobów etruskich, w tym amforę przedstawiającą picie i ucztowanie, stanowiącą dowód na to, że wino było niegdyś oznaką statusu i spożywano je podczas rytuałów i ceremonii. Chociaż grobowce zostały zbudowane prawie 3000 lat temu, ich twórcy byli bardzo podobni do nas. Wejdź na szczyt wieży, z której roztacza się przepiękny widok na góry Chianti, San Gimignano i Val d'Elsa. Wędruj w dół przez delle Volte, osobliwą, kamienną, sklepioną ulicę, wbudowaną w zbocze wzgórza.
  Rozważ swoją pierwszą degustację wina, ponieważ Castellina jest pełna Chianti Classico. Znakiem rozpoznawczym na butelkach Chianti Classico jest Czarny Kogut (lub Czarny Kogucik), historyczny symbol Ligii Chianti. Pod koniec XIII wieku Castellina była pierwszą miejscowością Ligi Chianti, grupy trzech florenckich feudalnych zamków. Zajrzyj do L'Antica Trattoria alla Torre  na lunch. Ten mieszczący się przy głównym placu staroświecki zajazd serwuje toskańskie przysmaki na letnim tarasie. Spróbuj florenckiego steku z kością, grillowanych mięs i serów Pecorino, popijanych winami Chianti Classico.
  Po lunchu zjedz pyszne lody w Gelateria Castellina, znanej z eksperymentalnych smaków, od sera ricotta i figi po chili z czekoladą lub cytrynę i kiwi. Jest tu też ulubione dzieło właściciela, cantuccini i Vin Santo: ciasteczka migdałowe ze słodkim toskańskim winem. W Chianti nie da się uciec od wina. Przed wyjazdem zaopatrz się w toskańskie produkty spożywcze, w tym sery, ciasteczka  i wędliny. (Sugestie dotyczące zakupów można znaleźć w naszym przewodniku po Castellina in Chianti).

  Castellina Archaeological Museum
  Piazza del Comune 17
  53011
  Castellina in Chianti
  T: (+39) 347 679075 & 0577 742090 www.museoarcheologicochianti.com

  Gelateria Castellina
  Via IV Novembre 47
  53011
  Castellina in Chianti
  T: 0577 741337
  www.anticadelizia.it
  Adres: L’Antica Trattoria alla Torre
  Piazza del Comune 15
  53011
  Castellina in Chianti

  Tel: 0577 740236
  Strona: www.anticatrattorialatorre.com

Zapytaj o wille