7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Wycieczki rowerowe, pikniki lub degustacje wina w Dievole

 • Wycieczki rowerowe, pikniki lub degustacje wina w Dievole

  Rozważ przejażdżkę rowerową lub piknik dla smakoszy w winnicach wokół Lecchi, jeśli pragniesz czegoś więcej niż samej degustacji wina. Kuszące i różnorodne wycieczki po okolicy warto rezerwować za pośrednictwem posiadłości Dievole, co może zakończyć się kolacją przy świecach w jednej z restauracji znajdujących się na jej terenie.
  Na południe od Lecchi znajduje się atrakcyjna trasa rowerowa, która niespiesznie przebiega obok licznych winnic. Podczas  przejażdżki możesz się tu spodziewać przemykających motyli, śpiewających ptaków i zapachu rozgrzanej ziemi. Trasa rozpoczyna się w wiosce Vagliagli i prowadzi intrygującym, 26-kilometrowym szlakiem po zboczach pełnych winorośli. W jego sercu znajduje się winnica Dievole o powierzchni 400 ha, położona 12 km na północ od Sieny. Chociaż jest to prywatna posiadłość, każdy może jeździć na tutejszym szlaku, który niedawno został przebudowany i oznakowany. „Nowy” szlak został opracowany przez pracownika posiadłości, który zna tę ziemię jak własną kieszeń. W pewnym sensie szlak ten jest tak stary, jak okoliczne wzgórza, a toskańscy dzierżawcy ziemi korzystają z niego już od prawie tysiąca lat. Przed wycieczką najlepiej skonsultować się z posiadłością Dievole i rozważyć rezerwację opcjonalnego pikniku dla smakoszy.


  80-hektarowe gospodarstwo z winnicą Dievole uprawia winogrona już od 1090 roku, gdy jeszcze stanowiło własność klasztoru. Obecnie to miejsce produkuje także wielokrotnie nagradzaną oliwę z oliwek. Z najwyższego punktu winnic rozciągają się widoki na gaje oliwne, ogromne lasy i kaskadowe winnice, obsadzone winogronami przeznaczonymi do produkcji Chianti Classico. Posiadłość oferuje pikniki dla smakoszy i wycieczki rowerowe, a także degustacje wina i oliwy z oliwek, wraz z serem Pecorino oraz crostini, skropionymi oliwą z oliwek. Jeśli spodoba Ci się to miejsce, zatrzymaj się tu na romantyczną kolację dla smakoszy w Ristorante Dievole lub na lekki lunch w tym samym miejscu. Kolejna restauracja, Giardino del Tasso, jest często polecana na kolację przy świecach.  Adres: Dievole, Località Dievole 6,
  Vagliagli,
  53019
  Castelnuovo Berardenga
  Italia
   
  Tel: 0577 322613 / 0577 322632
  Strona: www.dievole.it

Zapytaj o wille