7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Zakupy w Vagliagli są bardzo ograniczone, więc aby uzyskać większy wybór, warto wybrać się do sąsiedniej Castelliny, Raddy i Gaiole, a co najważniejsze do Sieny. Castellina i Radda oferują także przyzwoite supermarkety i mnóstwo sklepów z winami Chianti Classico. Radda dodatkowo jest również miejscem idealnym do zakupu toskańskiej ceramiki lub kaszmiru, co stanowi miłą odmianę od wina.

 • Alimentari Rovai

  Ten niewielki sklep spożywczy w centrum Vagliagli jest zaopatrzony we wszystkie podstawowe produkty, w tym owoce i warzywa oraz wybór lokalnych serów i wędlin. Jest to wygodne miejsce dla kupowania napojów i panini na przekąskę lub lunch w biegu.

  Po większe zakupy spożywcze udaj się do supermarketu Coop Castellina (via Trento e Trieste 36, Castellina) lub do supermarketu Coop Radda (Via Primo Maggio 32, Radda). Oba znajdują się około 7 km od Vagliagli. Castellina natomiast posiada wiele wyspecjalizowanych sklepów z żywnością i winem.

  Nieczynne: Niedziela
  Adres: Piazza Vittorio Emanuele 10
  Vagliagli
  53019
  Castelnuovo Berardenga
  Tel: 0577 322622

 • Dievole

  Ta gościnna posiadłość z winnicą na południe od Lecchi to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w dobre wino i oliwę z oliwek.
  Adres: Località Dievole 6
  53019
  Vagliagli
  Castelnuovo Berardenga

  Tel: 0577 322613 & 0577 322632
  Strona: www.dievole.it

 • Il Castello di Selvole

  Zadzwoń do miejscowej winiarni Castello di Selvole, aby kupić wina Chianti Classico, a także Merlot i Cabernet Franc. Rozważ rezerwację kolacji w restauracji L'Osteria La Botte.
  Adres: Localita Selvole
  Vagliagli
  53019
  Castelnuovo Beradenga
  Tel: 0577 322662 & 0577 1912577
  Strona: www.selvole.com

 • L’Azienda Agricola Casanuova di Ama

  Ta niewielka, rodzinna posiadłość z winnicą w wiosce Casanuova di Ama niedaleko Lecchi oferuje degustacje wina, a także sprzedaż win z rejonu Chianti, Super Tuscans, Vin Santo, Grappy i oliwy z oliwek. Daniela, właścicielka, organizuje krótkie wycieczki, a po wyprawie możesz zdecydować się na wegetariański lunch w przytulnym zajeździe z domowymi toskańskimi potrawami, takimi jak crostini smażone na pomidorach, domowe gnocchi, świeżo upieczony chleb i ciastka cantuccini, zanurzane w Vin Santo.
  Adres: Localita Casanuova di Ama
  53013
  Gaiole in Chianti

  Tel: 0577 746119
  Strona: www.agrariacasanuovadiama.it

 • La Fornace

  Galeria ta znajduje się w Pievesciata, obok parku rzeźb Chianti. Prowadzą ją założyciele i właściciele parku, Piero i Rosalba Giadrossi. Galeria wystawia współczesne rzeźby i obrazy włoskich i międzynarodowych artystów, w tym tych dopiero wschodzących.
  Adres: Localita La Fornace 48/49
  Pievasciata,
  53010
  Castelnuovo Berardenga

  Tel: 0577 357151
  Strona: www.solartgallery.it

 • Luksusowe sklepy designerskie

  Zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve.  Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.
  Adres: The Mall,
  Via Europa 8, 5
  0066
  Leccio Reggello
  Tel: 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkowanie

  Parkowanie w Vagliagli rzadko stanowi problem. Możesz zaparkować wzdłuż Strada Provinciale (SP) di Vagliagli / Via del Lago. Jeśli odwiedzasz winiarnię Dievole (Localita Dievole 6, www.dievole.it), zaparkuj obok niej.

  Należy pamiętać, że większość toskańskich miast wprowadziła ścisły system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób, które nie są jego mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta rejonu Chianti są małe, więc parkowanie stanowi o wiele mniejszy kłopot niż w przypadku takich miast jak Florencja czy Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach, m.in. po Greve, Panzano, Castellinie, Raddzie, Gaiole i Castelnuovo Beradenga.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Zwiedzanie

  Vagliagli leży 15 km na północ od Sieny i 75 km na południe od Florencji, więc najlepiej jest zwiedzać stąd południowe Chianti oraz, oczywiście, Sienę i południe regiony, w tym Rapolano.
  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.
  Z Florencji: Chiantigianą jedź w kierunku Greve, a następnie dalej na południe do Raddy i Gaiole. Możesz także wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać na San Donato w Poggio, zanim dojedziesz do SP101, która zmienia się w SP76.

  Z Sieny: wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając ze zjazdu w Badesse na SP 119, która zmienia się w SR222, Chiantigianę. Możesz także wybrać spokojniejszą, wolniejszą trasę z Sieny: wjedź na SR2, która zmienia się w spokojniejszą SR222 i jedź aż do Castelliny, a następnie do Raddy i Gaiole.

 • Prywatna wycieczka:

  Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach.
  Tel: (+39) 389 8160050
  Strona: www.chiantitaxi.com

 • Chianti pociągiem:

  Nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

 • Chianti autobusem:

  Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoją trasę.  Często zapewniają one bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale ponieważ działa tu nieco myląca i skomplikowana linia autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it), rozkład jazdy autobusów nie zawsze jest wygodny, w dodatku oferuje ograniczone usługi w niedziele. Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferuje około 7 połączeń dziennie. Ponadto autobusem można poruszać się między Castelliną i Raddą: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sieną i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).
  Tel: 0577 204111
  Strona: www.tiemmespa.it

 • Na rowerze:

  Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych, wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region, zwiedzając go na rowerach klasycznych. Parkingi w Gaiole znajdują się poza centrum miasta przy ulicy Strada Provinciale 408 lub przy via Marconi. Należy pamiętać, że w większości toskańskich miast obowiązuje ścisły system ZTL, strefa ograniczonego ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób niebędących mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miejscowości rejonu Chianti są małe, więc stanowią o wiele mniej kłopotów niż miasta takie jak Florencja i Siena. Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach po takich  miejscowościach jak: Greve, Panzano, Castellina, Radda i Castelnuovo Beradenga.

Zapytaj o wille