Zadzwoń do nas: +48 530 504 008
Adres email
Hasło

Atrakcje

 • Okolica Orvieto - Prowincja Terni

  Okolica Orvieto - Prowincja Terni
  Orvietoi okoliceusytuowane są w południowo-zachodniej części Umbrii. Rejon ten, ze względu na brak linii brzegowej, często określany jest mianem "zielonego serca Włoch." Pomimo, iż często odwiedzany przez turystów, rozpościerające się tu wzgórza, doliny, potoki oraz piękne lasy nadal pozostają w nienaruszonym stanie. Na terenie Terni istnieje wiele pięknych, położonych na wzgórzach miast. Każde z nich posiada mnóstwo artystycznych i architektonicznych skarbów, spośród nich Orvieto w szczególności zapiera dech w piersiach. Pamiętajmy jednak o wygodnych butach, ponieważ ten niezwykle piękny region najlepiej jest przemierzać pieszo.

 • Historyczne miasto Orvieto

  Historyczne miasto Orvieto
  To wspaniałe średniowieczne miasto, usytuowane na wysokości 325 metrów, skradnie Państwa serca. Siedząc na szczycie wystającego tufu wapiennego o nazwie La Rupé, mamy możliwość podziwiania oszałamiających widoków, rozpościerających się nad umbryjskimi terenami. Miasto podzielone jest na dwie części:śródmieście Orvieto oraz Orvieto Scalo. Operuje tu naziemna kolej liniowa, która jest szybkim i nowoczesnym mechanicznym środkiem transportu, przeznaczonym do przemieszczania się po rejonie. Warto tu także odwiedzić muzeum archeologiczne, czy gotycką katedrę Duomo, zdobioną niesamowitymi freskami i rzeźbami. Jeśli zaplanujemy naszą podróż na czerwiec, wówczas będziemy mieli możliwość oglądania widowiska celebrującego te piękne artefakty oraz współzawodnictwa pomiędzy mieszkańcami wsi Bolsena. Wykwintne stroje tworzone są przez lokalnych rzemieślników, którzy otaczają je należytą opieką. Dla miłośników zakupów natomiast, idealne miejsca to Via del Duomo i Corso Cavour.

 • Wyśmienite potrawy oraz napoje

  Wyśmienite potrawy oraz napoje
  Jeśli podróżujemy w obszarze rejonu Orvieto, wówczas możemy spodziewać się niespodzianek oraz niezwykłych kulinarnych pyszności. Warto tu zasmakować niesamowitych kiełbasek z dzika, borowików, świeżej oliwy z oliwek, sera Pecorino oraz smacznych, czarnych trufli. Polecamy także "lumachelle", czyli pyszny chleb w kształcie ślimaka.
  Po dokonaniu wszystkich zakupów, zachęcamy rozgościć się w przytulnej jadłodajni (Trattorii), której wnętrze zdobią kratkowane obrusy o radosnych barwach. Polecamy degustację lokalnych specjałów, takich jak potrawa z makaronu strangozzi, serwowana z czarnymi truflami lub, pochodzącym z miasta Spoleto, pikantnym sosem pomidorowym. Dodatkowo, warto spróbować umbricelli z salsa di Trasimeno, czyli połączenia pochodzących z jeziora filetów z okonia, szalotki, czosnku i chili. W chłodniejsze dni serwowane są syte zupy. Rejon Orvieto słynie także z mięs, takich jak jagnięcina, wieprzowina czy dziczyzna. Przyprawiane są one pysznymi i świeżymi ziołami oraz przyrządzane na grillu, na otwartym ogniu lub pieczone na rożnie.

 • Podróżowanie po okolicy Orvieto

  Podróżowanie po okolicy Orvieto
  Mając przed sobą możliwość doświadczenia tak wielu atrakcji, zdecydowanie najprostszym sposobem przemieszczania się po okolicy jest skorzystanie z transportu publicznego - z autobusów lub pociągów. Transport kolejowyświadczy doskonałe usługi, jest niedrogi oraz stanowi rozsądniejsze rozwiązanie, niż zmaganie się jazdą samochodem po większych miastach, takich jak Florencja. W dodatku, ze względu na fakt, iż w wielu położonych na szczytach miastach dominuje ruch pieszych, pociąg stanowi doskonały środek transportu. Stacja kolejowa Orvieto znajduje się w Piazzale Gramsci, Orvieto Scalo. Stąd możemy dostać się do Mediolanu i Rzymu, mijając wielkie miasta, takie jak Florencja, Bolonia i Arezzo. W przypadku jednak gdy podróżujemy do bardziej odległych części rejonu, wynajem samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem. Pomimo, iż autobusy mogą operować w danym rejonie, kursy te odbywają się w nieregularnych odstępach czasowych.

 • Malownicze miasta i wioski  Malownicze miasta i wioski

  Wybierając się do mniejszych wiosek, znajdujących się w odległych rejonach, takich jak FarnettaczyFiculle,warto mieć się przy sobie notes z wyrażeniami włoskimi oraz słownik, gdyż z pewnością będziemy mieli możliwość rozmowy w języku włoskim. Mimo, iż większe rejony są bardziej dostosowane do turystów, nasze starania i tak zostaną docenione. Nie martwmy się jeśli próba porozumiewania się wzbudzi śmiech lokalnych mieszkańców, gdyż jest to tylko włoski sposób na dodawanie zachęty!

  Nie należy również zapomnieć o dorocznym jarmarku antyków wTodi,który odbywa się na placu Piazza del Popolo w ostatni tydzień marca. Można tu nabyć różnorodne wyroby w okazyjnych cenach, przedmioty antyczne, brązy (należy zwrócić uwagę na wagę), ceramiki i dywany. W rejonie Guardea,na wschód od Orvieto, mamy również wiele ciekawostek do obejrzenia. Są to XI-wieczny zamek Castello del Poggio oraz kościół Chiesa dei Santi Pietro e Cesareo, który powstał w XVIII wieku. Mury kościoła zdobią dzieła sztuki włoskiego pochodzenia. Warto również wybrać się tym razem nie do miasta, a nadjezioro Lago di Corbara. Jest to zbiornik zaporowy, do którego możemy dotrzeć jadąc drogą z Orvieto. Jezioro określone jest tą samą nazwą co lokalny region winiarski, w którym odbywa się produkcja znakomitego wina o notach owocowych, sporządzonego z mieszanki różnych winogron.

 • Park rzeki Tyber

  Park rzeki Tyber – tej atrakcji nie można przegapić!
  To perła wśród przepięknych krajobrazów w okolicy Orvieto. Park ten rozciąga się wzdłuż 50 kilometrów rzeki Tyber,przebiegając wzdłuż rezerwatu przyrody Alviano, wąwozu Forello oraz oszałamiających wyżynTitignano i Prodo. Odkrywamy tu nie tylko bogactwo piękna, ale także wiele atrakcji, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, jazda konna i oczywiście sporty wodne, w tym spływy kajakowe. Jeśli pragniemy innych doświadczeń, znajdują się tu także jaskinie. Należy jednak pamiętać, iż wyprawa powinna odbywać się w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Powinniśmy także zaopatrzyć się w dużą ilość środków do odstraszania owadów oraz krem do opalania. Ze względu na fakt, iż nieopodal znajduje się zbiornik wodny, teren roi się od owadów. Bywa tu także bardzo upalnie, co wynika z usytuowania terenu w głębi lądu.

  Obszar Orvieto, leżący w regionie Umbrii, ma do zaoferowania wszystko, czego można sobie życzyć w okresie wakacyjnym.

 • Nagranie wideo

  Nagranie wideo na temat miejscowości Orvieto

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Private Tour: Truffle Hunting and Wine Experience from Florence with Lunch

Love truffles? If so, this private 6-hour truffle hunting experience from Florence is sure to fire your foodie instinct! Board a private air-conditioned minivan with a personal driver-guide, and travel to San Miniato in Tuscany, renowned for the rare white truffle found in its woodland. Then, walk with a truffle hunter and his dog, and watch the duo scour the forest floor for the gourmet treasures. Afterward, enjoy a light lunch of pasta with fresh truffle, and cap your trip with a wine tasting in the Chianti hills.

from 180 Euro

Siena and Montepulciano Small-Group Tour with Winery Lunch from Florence

Meet a local guide for a tour the historical center of Siena and enter the magnificent Duomo with skip the line tickets. See all the main sights of town and learn about the passionate horse race and tournament of the Palio.
Tour a winery and sit down to savor a delicious traditional lunch at the estate paired with the area's famous wines (included).
Continue to the the picturesque hill-town of Montepulciano, famous for its Nobile wines that are produced in the many historic cellars carved out of the hill under the town and for being the setting of many movies from Under the Tuscan Sun to the more recent twilight and the Medici series.

from 160 Euro

Private Tour to Siena and Montalcino from Florence

If you are looking for beautiful sceneries, medieval city and excellent wines, this tour is for you. Start by visiting the marvelous Gothic town of Siena with its unique Campo square (where the famous Palio is run). Then proceed towards Montalcino, a small medieval town situated on a hill dominated by the fourteenth-century fortress, in the countryside surrounding the town the famous "Brunello" wineyards. Stop in one of the renowned wineries and enjoy visiting their cellar and tasting their great wines.

from 600 Euro

Entrance and Guided Tour of Santa Croce Basilica

Enjoy a small group tour of the Basilica of Santa Croce, known as the Temple of the Glories of Italy. As a mausoleum for important personalities, it houses the tombs of the painter and sculptor Michelangelo, the author Dante, and the scientist Galileo.

from 41,99 Euro
Zapytaj o oferty
Szukaj
Dodaj zakładkę
To Toskania na Facebooku