Zadzwoń do nas: +48 223079889
Adres email
Hasło

Atrakcje

 • Okolica Orvieto - Prowincja Terni

  Okolica Orvieto - Prowincja Terni
  Orvietoi okoliceusytuowane są w południowo-zachodniej części Umbrii. Rejon ten, ze względu na brak linii brzegowej, często określany jest mianem "zielonego serca Włoch." Pomimo, iż często odwiedzany przez turystów, rozpościerające się tu wzgórza, doliny, potoki oraz piękne lasy nadal pozostają w nienaruszonym stanie. Na terenie Terni istnieje wiele pięknych, położonych na wzgórzach miast. Każde z nich posiada mnóstwo artystycznych i architektonicznych skarbów, spośród nich Orvieto w szczególności zapiera dech w piersiach. Pamiętajmy jednak o wygodnych butach, ponieważ ten niezwykle piękny region najlepiej jest przemierzać pieszo.

 • Historyczne miasto Orvieto

  Historyczne miasto Orvieto
  To wspaniałe średniowieczne miasto, usytuowane na wysokości 325 metrów, skradnie Państwa serca. Siedząc na szczycie wystającego tufu wapiennego o nazwie La Rupé, mamy możliwość podziwiania oszałamiających widoków, rozpościerających się nad umbryjskimi terenami. Miasto podzielone jest na dwie części:śródmieście Orvieto oraz Orvieto Scalo. Operuje tu naziemna kolej liniowa, która jest szybkim i nowoczesnym mechanicznym środkiem transportu, przeznaczonym do przemieszczania się po rejonie. Warto tu także odwiedzić muzeum archeologiczne, czy gotycką katedrę Duomo, zdobioną niesamowitymi freskami i rzeźbami. Jeśli zaplanujemy naszą podróż na czerwiec, wówczas będziemy mieli możliwość oglądania widowiska celebrującego te piękne artefakty oraz współzawodnictwa pomiędzy mieszkańcami wsi Bolsena. Wykwintne stroje tworzone są przez lokalnych rzemieślników, którzy otaczają je należytą opieką. Dla miłośników zakupów natomiast, idealne miejsca to Via del Duomo i Corso Cavour.

 • Wyśmienite potrawy oraz napoje

  Wyśmienite potrawy oraz napoje
  Jeśli podróżujemy w obszarze rejonu Orvieto, wówczas możemy spodziewać się niespodzianek oraz niezwykłych kulinarnych pyszności. Warto tu zasmakować niesamowitych kiełbasek z dzika, borowików, świeżej oliwy z oliwek, sera Pecorino oraz smacznych, czarnych trufli. Polecamy także "lumachelle", czyli pyszny chleb w kształcie ślimaka.
  Po dokonaniu wszystkich zakupów, zachęcamy rozgościć się w przytulnej jadłodajni (Trattorii), której wnętrze zdobią kratkowane obrusy o radosnych barwach. Polecamy degustację lokalnych specjałów, takich jak potrawa z makaronu strangozzi, serwowana z czarnymi truflami lub, pochodzącym z miasta Spoleto, pikantnym sosem pomidorowym. Dodatkowo, warto spróbować umbricelli z salsa di Trasimeno, czyli połączenia pochodzących z jeziora filetów z okonia, szalotki, czosnku i chili. W chłodniejsze dni serwowane są syte zupy. Rejon Orvieto słynie także z mięs, takich jak jagnięcina, wieprzowina czy dziczyzna. Przyprawiane są one pysznymi i świeżymi ziołami oraz przyrządzane na grillu, na otwartym ogniu lub pieczone na rożnie.

 • Podróżowanie po okolicy Orvieto

  Podróżowanie po okolicy Orvieto
  Mając przed sobą możliwość doświadczenia tak wielu atrakcji, zdecydowanie najprostszym sposobem przemieszczania się po okolicy jest skorzystanie z transportu publicznego - z autobusów lub pociągów. Transport kolejowyświadczy doskonałe usługi, jest niedrogi oraz stanowi rozsądniejsze rozwiązanie, niż zmaganie się jazdą samochodem po większych miastach, takich jak Florencja. W dodatku, ze względu na fakt, iż w wielu położonych na szczytach miastach dominuje ruch pieszych, pociąg stanowi doskonały środek transportu. Stacja kolejowa Orvieto znajduje się w Piazzale Gramsci, Orvieto Scalo. Stąd możemy dostać się do Mediolanu i Rzymu, mijając wielkie miasta, takie jak Florencja, Bolonia i Arezzo. W przypadku jednak gdy podróżujemy do bardziej odległych części rejonu, wynajem samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem. Pomimo, iż autobusy mogą operować w danym rejonie, kursy te odbywają się w nieregularnych odstępach czasowych.

 • Malownicze miasta i wioski  Malownicze miasta i wioski

  Wybierając się do mniejszych wiosek, znajdujących się w odległych rejonach, takich jak FarnettaczyFiculle,warto mieć się przy sobie notes z wyrażeniami włoskimi oraz słownik, gdyż z pewnością będziemy mieli możliwość rozmowy w języku włoskim. Mimo, iż większe rejony są bardziej dostosowane do turystów, nasze starania i tak zostaną docenione. Nie martwmy się jeśli próba porozumiewania się wzbudzi śmiech lokalnych mieszkańców, gdyż jest to tylko włoski sposób na dodawanie zachęty!

  Nie należy również zapomnieć o dorocznym jarmarku antyków wTodi,który odbywa się na placu Piazza del Popolo w ostatni tydzień marca. Można tu nabyć różnorodne wyroby w okazyjnych cenach, przedmioty antyczne, brązy (należy zwrócić uwagę na wagę), ceramiki i dywany. W rejonie Guardea,na wschód od Orvieto, mamy również wiele ciekawostek do obejrzenia. Są to XI-wieczny zamek Castello del Poggio oraz kościół Chiesa dei Santi Pietro e Cesareo, który powstał w XVIII wieku. Mury kościoła zdobią dzieła sztuki włoskiego pochodzenia. Warto również wybrać się tym razem nie do miasta, a nadjezioro Lago di Corbara. Jest to zbiornik zaporowy, do którego możemy dotrzeć jadąc drogą z Orvieto. Jezioro określone jest tą samą nazwą co lokalny region winiarski, w którym odbywa się produkcja znakomitego wina o notach owocowych, sporządzonego z mieszanki różnych winogron.

 • Park rzeki Tyber

  Park rzeki Tyber – tej atrakcji nie można przegapić!
  To perła wśród przepięknych krajobrazów w okolicy Orvieto. Park ten rozciąga się wzdłuż 50 kilometrów rzeki Tyber,przebiegając wzdłuż rezerwatu przyrody Alviano, wąwozu Forello oraz oszałamiających wyżynTitignano i Prodo. Odkrywamy tu nie tylko bogactwo piękna, ale także wiele atrakcji, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, jazda konna i oczywiście sporty wodne, w tym spływy kajakowe. Jeśli pragniemy innych doświadczeń, znajdują się tu także jaskinie. Należy jednak pamiętać, iż wyprawa powinna odbywać się w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Powinniśmy także zaopatrzyć się w dużą ilość środków do odstraszania owadów oraz krem do opalania. Ze względu na fakt, iż nieopodal znajduje się zbiornik wodny, teren roi się od owadów. Bywa tu także bardzo upalnie, co wynika z usytuowania terenu w głębi lądu.

  Obszar Orvieto, leżący w regionie Umbrii, ma do zaoferowania wszystko, czego można sobie życzyć w okresie wakacyjnym.

 • Nagranie wideo

  Nagranie wideo na temat miejscowości Orvieto

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

PRIVATE EARLY ACCESS: Guided Uffizi Gallery Tour with Skip-the-Line Ticket

Enjoy a 2-hour private guided tour of the Uffizi Gallery plus free time inside the museum to continue your visit when the guide has finished. SThe itinerary has been rigorously selected with the help of art historians in order to show you more than just the great masterpieces everyone knows. You are guaranteed a professional and, of course, an enjoyable experience. Your guide will be monolingual and certified.

from 120 Euro

Livorno private walking tour with a local guide

Join this guided tour and discover Livorno, the city established by the famous Medici family, who wanted to make of it the cosmopolitan “City of the Nations.” Explore the different faces of Livorno, its historical monuments and its very modern attractions.

from 270 Euro

Private Shore Excursion from Livorno to Florence and taste of Tuscany since 1990

In Livorno port at disembark from your cruise ship meet our selected professional English speaking driver for your private shore excursion tour in Tuscany. At your arrival in Florence, the Tuscany art town considered the birthplace of Renaissance rich in art and architecture, you will have time to enjoy the highlights like: the Brunelleschi’s Duomo, the Giotto’s Bell Tower and the Baptistery with its famous bronze gates called “The Gates of Paradise”. A stop in Piazza della Signoria with Palazzo Vecchio and a walk to Ponte Vecchio, the famous Medieval bridge over the Arno River. You have free time for your shopping spree in the boutiques of the centre of Florence and for lunch on your own. A last breath taking view of the Renaissance town with a stop at Piazzale Michelangelo on the hills over Florence. On the way back to Livorno a stop in Chianti where you have time to visit a Organic Wine Farm (tuscany salami,wine tasting,tour)

from 100 Euro

Emotionaltour life in medioeval Florence

From a Roman colony to the leading city of the world: Firenze in Medieval Times


What was life like in the Middle Ages? How was the city like in Dante's time? What would I see if I came to visit Florence at the end of 1200?

from 260 Euro
Zapytaj o oferty
Szukaj
Dodaj zakładkę
To Toskania na Facebooku