+48 223079889
Adres email
Hasło

Zakupy, parkowanie i zwiedzanie

 • Zakupy

  Perugijska czekolada znana jest na całym świecie, szczególnie w formie „Il Bacio Perugina”, tak zwanego „pocałunku Perugii”. Czekoladki te zostały wynalezione w 1922 roku, gdy niewystarczająca ilość ciemnej czekolady zainspirowała Luisę Spagnoli do wymieszania jej z orzechami laskowymi, aby starczyło jej na dłużej. Reszta stanowi historię firmy Perugina.

  Eurochocolate, odbywający się w październiku dziesięciodniowy festiwal czekolady to kolejna rzecz, która czyni Perugię pysznym miejscem dla wszystkich wielbicieli słodkości.
  Strona: www.eurochocolate.com

 • Uczta w fabryce czekolady z Peruginą

  Perugina to słynna światowa marka, warto więc rozważyć możliwość skosztowania jej wyrobów w jej ojczyźnie. Można także skusić się na zwiedzanie fabryki czekolady (która przywodzi na myśl film Charlie i fabryka czekolady), a nawet udział w czekoladowych warsztatach. Wycieczka kończy się spacerem po moście prowadzącym do części, w której ubrani na biało pracownicy (a może nawet same Umpa-Lumpy?) przygotowują najlepsze mikstury Perugii.

  Wycieczka po fabryce czekolady: 90-minutową wycieczkę z przewodnikiem należy zarezerwować z wyprzedzeniem (wycieczka odbywa się w języku włoskim i angielskim, w różnych godzinach).
  Warsztaty z przygotowywania czekolady: należy je zarezerwować przez Internet. Na zaostrzenie apetytu, zobacz: https://www.baciperugina.com/us/en/perugina-school-of-chocolate-514

  Adres: Via San Sisto 207, 06132 San Sisto, Perugia
  Strona: www.perugina.com

 • Gratka dla smakoszy i wycieczka w poszukiwaniu trufli

  Tartufi Bianconi specjalizują się w pysznych produktach domowej roboty, które można zamówić osobiście lub przez Internet. Ich typowe sosy makaronowe to sos z białych trufli i pesto z sosem z czarnych trufli. Jeśli dokonasz uprzedniej rezerwacji, możesz także wziąć udział w poszukiwaniu trufli na ich farmie ‒ oczywiście w towarzystwie specjalnego, wyszkolonego w znajdowaniu tych smakołyków psa i jego właściciela. Na zakończenie tego doświadczenia można skosztować prostego, przygotowanego w gospodarstwie truflowego dania.

  Adres: Tartufi Bianconi, 06012 Citta di Castello, Perugia
  Strona: www.tartufibianconi.it

 • Warsztaty z produkcji szkła

  Naprzeciwko fortecy Rocca Paolina w Perugii nadal kwitnie sztuka produkcji szkła. Możesz tutaj odwiedzić tradycyjny, pełniący także funkcję muzeum warsztat Moretti-Caselli, który zajmuje się malowaniem szkła już od 1859 roku. Jego główną atrakcją są przypominające olejne obrazy portrety, które świetlistością i połyskiem przewyższają możliwości jakiegokolwiek płótna.

  Adres: Studio Moretti-Caselli, via Fatebenefratelli, Perugia
  Strona: www.studiomoretticaselli.it

 • Parkowanie i zwiedzanie

  Parkowanie w Perugii może być wyzwaniem. Podobnie jak wiele pozostałych włoskich miast, Perugia objęta jest ZTL, Strefą Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że osoby spoza miasta nie powinny (lub nie mogą) prowadzić samochodów w jego centrum, poza specjalnie wyznaczonymi godzinami lub drogami. Chociaż miejscowy system wciąż jest dopracowywany i dodaje się do niego nowe wytyczne, najprościej jest po prostu omijać „Centro Storico” („Historyczne Centrum”), którego przeważająca część i tak jest dostępna jedynie dla mieszkańców.

  ZTL: Historyczne Centrum objęte ZTL zawiera się w obszarze między następującymi ulicami: via Masi, via Campo Battaglia, via Battisti, via della Sposa, via Appia i via San Sebastiano.

  Parkingi samochodowe: Najwygodniejsze, centralnie położone parkingi to Piazza Partigiani i Mercato Coperto. Pełna lista parkingów znajduje się tutaj: http://turismo.comune.perugia.it/pagine/parking

  Aby dowiedzieć się więcej o ZTL (Zona Trafico Limito), przejdź na: http://turismo.comune.perugia.it/pagine/limited-traffic-zone

 • Poruszanie się po okolicy
  Po niszczycielskim trzęsieniu ziemi, które spowodowało zawalenie się części słynnej Bazyliki w Asyżu w 1997 roku, Umbria podniosła się tak, jak przystało na światowej klasy, artystyczne miasto. W 2016 ten region ponownie nawiedziło silne trzęsienie ziemi, ale obecnie praktycznie wszystko powróciło już do normy, z typową włoską odpornością i uporem. Jedynym miejscem, które wciąż pracuje nad naprawą powstałych szkód, jest Nursja.

  Podróż z i do Perugii:
  Samolotem: Wygodne, niezawodne i bezpośrednie autobusy do Perugii i Asyżu (www.sulga.it) odjeżdżają z lotniska Rome Fiumicino (przez środkowy Rzym). Lotnisko San Francesco d'Assisi w Perugii to dobry punkt dostępu do Perugii i całej Umbrii, który obsługuje kilka tanich europejskich linii lotniczych.

  Samochodem: przyjeżdżając z północy, skieruj się na autostradę A1, wyjedź z niej zjazdem na Val di Chianę, a następnie jedź biegnącą przy brzegu Jeziora Trazymeńskiego drogą aż do Perugii. Jadąc z południa, wjedź na autostradę A1, a następnie wyjedź z niej zjazdem na Orte i kieruj się znakami wskazującymi Perugię.

  Koleją: Perugia położona jest na trasie kolejowej między Rzymem i Mediolanem. Mediolan z Perugią łączy obecnie szybkie, nowe połączenie, dzięki czemu czas podróży skrócił się do trzech godzin. Po przyjeździe weź pod uwagę, że złapanie autobusu do Piazza Italia jest wygodniejsze niż wspinaczka na strome wzgórze.

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Siena Cathedral: Private Tour

The Cathedral of Siena is an overwhelming monument that houses works of art from the Middle Ages to the contemporary period.
Inside the church you can admire works by Donatello, Michelangelo, Bernini and discover their history with a professional guide and art historian.

from 120 Euro

Florence magnificent Accademia Gallery Tour

The gallery of academy was founded in 1784 by the Grand Duke of Tuscany Pietro Leopoldo di Lorena. His aim was to gather together all the painting and drawing school of Florence in one only big Academy that enshrines all the work of arts used by art students to practice and exercise.
Over the years the Academy filled with a huge amount of paintings and statues and it changed several times its collections until, in 1827, it experienced a huge breakthrough with the arrival of the real David made by Michelangelo. From that year, the Academy was rearranged with a different purpose: be introduced to the public as a Michelangelo museum.
As a matter of fact, our itinerary in the Gallery of Academy will allow you to admire the David, known to be a Renaissance masterpiece, but will also give you the chance to understand the special techniques and stories behind the creation of other Michelangelo’s statues, here kept.

from 60 Euro

Private 500Fiat tour in Tuscany

Discover the beautiful Tuscan hills in a vintage Fiat 500. Visit three quaint villages during your 6-hour tour with English-speaking guide. Enjoy a homemade lunch with a wine-tasting session at a 200 year old villa. Visit its ancient wine cellar.

from 200 Euro

Bocelli Concert - Andrea Bocelli Tickets and Transportation service in Tuscany

Andrea Bocelli - Live Concert in Lajatico at the "Theater of Silence" - July 30/2018 - 8:15 pm. The tenor will perform for the twelfth consecutive year on the occasion of the exclusive event of the "Theater of Silence" which will have as its location the hills of Lajatico (Pisa). The initiative has breached the hearts of 10 thousand people who were enchanted by the acrobatics of jugglers, acrobats and performers that were the scene of Andrea Bocelli's performance. The Teatro Del Silenzio is a unique opportunity to listen live to the voice of Maestro Andrea Bocelli in the places where he was born and raised, accompanied as always by a symphony orchestra, a choir and a cast of international profile. Your Driver come to pick up you directly at your address in Florence, Pisa, Lucca, San Gimignano, Viareggio, Volterra, Chianti and Tuscany Area.

from 240 Euro
Wyszukiwarka willi