pon. - sob. 9.00-17.30 +48 22 3079889

Zaloguj się


Strade Bianche

 • Strade Bianche

  Strade Bianche - białe drogi to nieutwardzone drogi szutrowe, które prowadzą przez pozamiejskie tereny Toskanii i Umbrii, przecinając lasy, gaje oliwne, winnice, łąki i pola. Biały kolor, który nadaje tym drogom ich niepowtarzalny charakter, pochodzi od zagęszczonego lokalnego wapiennego żwiru, z którego powstały.

  Dziś Strade Bianche są traktowane przez Włochów niemalże jak skarb narodowy. W 1997 r. w Gaiole powstała L'Eroica - wyścig rowerowy w stylu vintage - wytyczająca trendy impreza, przyciągająca około 8.000 uczestników z całego świata, której pierwotnym celem było zachowanie Strade Bianche w niezmienionym stanie. Po sukcesie L'Eroica w kalendarzu wyścigów rowerowych dla profesjonalistów w 2017 r. pojawiła się „Strade Bianche”, otwierająca sezon europejski impreza, w której świat zawodowców łączy się z pięknem toskańskich szlaków.

  W miesiącach letnich ruch na Strade Bianche jest zazwyczaj spokojny i rekreacyjny, po drogach można poruszać się pieszo, na dwóch kołach, jak i na czterech. Trzeba tylko pamiętać, że użytkownikami tych dróg są dzikie zwierzęta, rolnicy przemieszczający się pomiędzy polami oraz turyści, którzy szukają trasy do swojej willi.

  Na potrzeby naszych gości podzieliliśmy Strade Bianche na 4 kategorie:

  1. Dobre drogi szutrowe:
  Można się poruszać każdym samochodem

  2. Wyboiste drogi szutrowe:
  Zalecany samochód z większym prześwitem

  3. Prowadzące pod górę drogi żwirowe:
  Zalecany samochód z większym prześwitem oraz doświadczony kierowca

  4. Prowadzące pod górę strome drogi żwirowe: Całkowity stosunek masy do mocy pojazdu nie powinien przekraczać 20 kg na 1 kW mocy (włączając w to pasażerów i bagaże).
  Stosunek kW/kg dla Twojego samochodu możesz sprawdzić np. na stronie http://www.carfolio.com/

Zapytaj o wille