pon. - sob. 9.00-17.30 +48 530 504 008

Zaloguj się


Plan podróży

Od dziesięcioleci pomagamy naszym gościom w bezproblemowym przemieszczaniu się do Toskanii. Gdy zarezerwujesz swoją idealną willę w Toskanii lub Umbrii, nasza fachowa wiedza i wiedza może sprawić, że reszta podróży będzie przyjemna.

To Toskania połączyła się z najlepszymi dostępnymi partnerami, aby zapewnić Ci wysokiej jakości usługi transportowe, wszystkie sprawdzone i zatwierdzone przez nasz zespół ekspertów. Możemy również polecić sprawdzony i zaufany pakiet ubezpieczeń podróżnych, który może dać Ci poczucie bezpieczeństwa w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, jak również usługę transferu autobusowego z lotniska i centrum miasta.

Usługi te są przedstawione razem, aby Państwa podróż odbyła się w sposób jak najbardziej bezproblemowy. Jeśli istnieją inne usługi, które Cię interesują, nie zwlekaj z zapytaniem.

Plan podróży

WYNAJEM AUT W TOSKANII | TO TOSKANIA

Jeśli chcecie zobaczyć najciekawsze zakątki Toskanii, warto zastanowić się nad wynajęciem auta. W Toskanii jest wiele przepięknych dróg, z których co krok widać zachwycające krajobrazy.
Można zarezerwować samochód z kierowcą lub wynająć auto. Z pomocą Rhinocarhire.com opracowaliśmy kilka wskazówek dotyczących wynajmu samochodu.
Polityka paliwowa - Zalecamy wybór polityki paliwowej „pełny bak”. Większość wypożyczalni oferuje takie rozwiązanie. Unikaj pustych lub opłaconych z góry polis na paliwo, w przeciwnym razie będziesz płacić wysokie ceny za zbiornik paliwa i prawdopodobnie nie otrzymasz zwrotu za niewykorzystane paliwo. Upewnij się tylko, że zwrócisz samochód z pełnym bakiem (zwykle w pobliżu lotniska znajduje się stacja benzynowa), inaczej będziesz musiał zapłacić za brakujące paliwo, plus opłatę administracyjną.
Foteliki dziecięce - Jeśli musisz wypożyczyć fotelik samochodowy, może to być kosztowna opcja, której koszt to 10 EUR dziennie za fotelik. Wiele linii lotniczych pozwala zabrać ze sobą własny fotelik bez żadnych kosztów, jednak należy sprawdź czy istnieje taka możliwość. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą fotelik, warto zainwestować w torbę na fotelik samochodowy, aby zabezpieczyć fotelik podczas transportu. Nie tylko możesz zaoszczędzić na kosztach wynajmu fotelika samochodowego, ale możesz także mieć pewność, że Twoje dziecko będzie podróżować w komfortowym i bezpiecznym foteliku, z którego korzysta na co dzień.
Zwrot samochodu – Samochód należy zwrócić w takim samym stanie jak przy odbiorze. Oplata za mycie samochodu w wypożyczalni będzie znacznie wyższa niż w standardowej myjni. Radzimy wyczyścić samochód przed zwrotem do wypożyczalni.
Wkład własny ubezpieczenia - Sprawdź wkład własny ubezpieczenia (depozyt) i upewnij się, że wiesz, ile płacisz. Może różnić się w zależności od marki samochodu i firmy. Spodziewaj się wpłacenia zwrotnego depozytu w wysokości 800-1200 EUR. Dostępne są trzy opcje dotyczące wypłaty wkładu własnego.
- Zmniejsz depozyt do zera, jeśli skorzystasz z ubezpieczenia firmy wypożyczającej (koszt wynosi około 20 EUR dziennie, które można dodać przy odbiorze).
- Wykup standardową krótkoterminową polisę.
- Dobrym rozwiązaniem jest roczny abonament, jeśli dość często wypożyczamy samochód . prawdź www.carhireexcess.co.uk, aby uzyskać więcej informacji.
W praktyce oznacza to, że nie ubezpieczamy samochodu, a nasz wkład własny – czyli ten depozyt na karcie, który wypożyczalnie blokują.
Karta kredytowa – Jeśli chcemy wynająć samochód z wypożyczalni, musimy liczyć się z tym, że większość z nich zażąda od nas posiadania karty kredytowej. Jednak niektórzy agenci zaakceptują kartę debetową, jeśli wykupisz ich opcjonalne ubezpieczenie. Sprawdź zasady i warunki dotyczące metody płatności przed dokonaniem rezerwacji samochodu.
Lokalizacja wypożyczalni aut - Sprawdź, czy wybrana wypożyczalnie znajduje się na terenie lotniska, czy poza nim. Wypożyczalnie zewnętrzne (które nie są zlokalizowane w obrębie lotniska ) wydają się tańsze, ale wymagają transferu / autobusu do wypożyczalni.
GPS – Klienci To Toskania otrzymują voucher wraz z instrukcjami dojazdu i dokładnym adresem. Jednak nadal warto korzystać z nawigacji satelitarnej. Rozważ użycie map Google (lub podobnych), zwłaszcza jeśli masz dobry pakiet danych w roamingu. Pamiętaj, że urządzenia nawigacyjne zawsze obliczają najkrótszą trasę, ale w Toskanii może to prowadzić przez małe nieutwardzone drogi, które mogą wymagać 4 × 4. W takim przypadku najlepiej skorzystać ze wskazówek dostarczonych przez To Toskania.
Ocena wypożyczalni aut - Sprawdź jak oceniają wypożyczalnie poprzedni klienci. Oceny opierają się między innymi  opłacalności, czasu oczekiwania w kolejce, jakości samochodu i personelu wypożyczalni. Najniższa cena nie zawsze odzwierciedla najlepszą wartość.
Prawo jazdy - Potrzebujesz ważnego prawa jazdy. Prawo jazdy należy okazać przy odbiorze samochodu . Jeśli masz prawo jazdy spoza UE, przed przybyciem do Włoch musisz uzyskać międzynarodowe prawo jazdy.

Czytaj dalej

Loty
Najpopularniejsze lotnisko w Toskanii znajduje się w Pizie (Galileo Galilei). Bezpośrednie połączenia do Pizy ( z Warszawy – Modlina, Krakowa i Gdańska). Dojazd z lotniska do większości oferowanych przez nas domów w okolicach Florencji, Sieny i Arezzo zajmuje około 2 godzin i sam w sobie może być atrakcją, jeśli po przejechaniu autostradą FI-PI-LI do Florencji wybierze się malowniczą Via Chiantigiana (SR222).

Dobrym rozwiązaniem dla lokalizacji na północy Toskanii może być lot do Bolonii (z Warszawy – Modlina, Krakowa i Wrocławia, następnie około 2-3 godzin jazdy), natomiast dla lokalizacji na południu Toskanii (w tym dla regionu Chianti) i w Umbrii, w grę wchodzą także loty do Rzymu (Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań, Gdańsk i Katowice, następnie 3-4 godziny jazdy). Polecamy porównywarkę lotów eSky, wyszukuje tanie loty z tysięcy dostępnych połączeń każdego dnia. eSky to szybkie porównanie tanich lotów i oszczędność pieniędzy, sprawdź!

Czytaj dalej

Ubezpieczenie

Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia podróżnego obejmującego NNW i koszty leczenia oraz ubezpieczenia kosztów rezygnacji z noclegów. Rezerwacja domu wakacyjnego jest umową w rozumieniu prawa cywilnego, odstąpienie od niej wiąże się z określonymi kosztami, opisanymi w warunkach rezerwacji. Nigdy nie wiadomo jakie nieprzewidziane okoliczności mogą spowodować rezygnację z wyjazdu lub pojawić się w trakcie wakacji. Dzięki ubezpieczeniu będą Państwo dużo spokojniejsi zarówno w trakcie pobytu w obcym kraju, jak i przed wyjazdem.
W przypadku większości firm ubezpieczenie kosztów rezygnacji musi być wykupione w ciągu 7 dni od dokonania rezerwacji.

Przed wyjazdem warto udać się do najbliższego oddziału NFZ i wyrobić sobie ważną przez rok Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdzającą posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce i umożliwiającą uzyskanie nieodpłatnej (co do zasady) usługi medycznej w krajach UE.

Czytaj dalej

Dodatkowe usługi


Kliknij tutaj, aby uzyskać wycenę

Terravision jest firmą, która oferuje kursy autobusowe z kilku lotnisk do największego miasta w pobliżu. Ta opcja jest łatwym sposobem, aby dostać się do niektórych dużych miast, bez konieczności parkowania w centrum miasta.

Czytaj dalej
Zapytaj o wille