7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Przydatne wskazówki od naszych ekspertów

Mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie i zapewniamy, że wszyscy goście w naszych domach są pod dobrą opieką.  Podróżowanie na własną rękę wymaga umiejętności, planowania.   Z tego powodu chcielibyśmy podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi planowania i organizacji podroży. 

„Szybka odpowiedź na wszystkie pytania’’
Przygotowując się do naszej podróży do Toskanii, mieliśmy wiele pytań dotyczących szczegółów i zawsze otrzymywaliśmy szybką i uprzejmą odpowiedź.  Obsługa klienta przekroczyła nasze oczekiwania. Wspaniałe doświadczenie."


Stworzyliśmy tę strony dla Ciebie i mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj wiele jasnych i przydanych wskazówek.  Nasze informacje są stale aktualizowane. Jesteśmy otwarci na wszystkie pytania. Nie wahaj się, skontaktuj się z nami, jeśli masz jakieś pomysły  lub sugestie, które możemy dodać do naszych przewodników.

Pozdrawiamy
 Zespół To Toskania

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z nami

Przydatne wskazówki od naszych ekspertów

Jak zabezpieczyć wille

Aby zachować ostrożność i zabezpieczyć dom wakacyjny, radzimy postępować tak jak w przypadku własnego domu. Czujność nie musi przeszkadzać w zabawie, dlatego opracowaliśmy kilka prostych porad na zapewnienie bezpieczeństwa w Twojej willi.
Środki ostrożności
● Upewnij się, że wszystkie okna, okiennice i drzwi są zamknięte. Szczególnie w nocy lub gdy jesteś poza domem w ciągu dnia i  nawet gdy jesteś na basenie.
● Jeśli twoja willa ma alarm, skorzystaj z niego. Zazwyczaj można ustawić alarmy, gdy nie ma Cię w willi oraz w godzinach snu.
● Zalecamy, aby nie zabierać ze sobą drogich biżuterii podczas podróży. Jednak wszelkie cenne przedmioty, powinny być niewidoczne, aby nie zniechęcać złodziei.  W przeciwnym razie powinny być przechowywane w sejfie willi.
● Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnych ustaleń dotyczących bezpieczeństwa w swojej willi, skontaktuj się z nami jak najszybciej.
Ubezpieczenie zawartości
Sprawdź, czy masz polisę ubezpieczeniową zapewniająca odpowiednie zabezpieczenie na wypadek utraty kosztowności i utraty wartościowych przedmiotów w wynajętej willi. Wskazane jest, abyś miał dostęp do duplikatów swoich dokumentów osobistych, w tym paszportu i prawa jazdy. Będzie to niezwykle przydatne, jeśli oryginalne dokumenty zostaną zgubione lub skradzione.
Skontaktuj się z nami
W mało prawdopodobnym przypadku rabunku w twojej willi, skontaktuj się z nami natychmiast, a my dołożymy wszelkich starań, aby pomóc ci w niezbędnych procedurach. Ten przewodnik bezpieczeństwa ma na celu ochronę ciebie i twojej własności na wypadek mało prawdopodobnego nieszczęścia. Innymi słowy, jego celem nie jest martwienie się, ale pomoc w cieszeniu się wakacjami bez strachu.
Bądź bezpieczny, nie bój się - a co najważniejsze, baw się dobrze w Toskanii!

Czytaj dalej

Etykieta dla gości

Jak być wzorowym gościem.

Niezależnie od tego, czy jesteś wytrawnym Italofilem, czy początkującym turystą, możesz znaleźć różnicę w praktykach kulturalnych, jakie panują we Włoszech.  Właściciele willi To Toskania pragną, abyś spędził miło czas i poczuł się jak u siebie w domu podczas pobytu we willi. Wspólnie z właścicielami willi zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących powszechnych zasad uprzejmości.
Komunikacja
Kontakt z właścicielem willi zależy w dużej mierze od ciebie i twoich potrzeb.   Niektórzy właściciele będą chcieli komunikować się częściej niż inni. Niektórzy właściciele wychodzą z założenia, że nie chcą drażnić gości, dlatego starają się mówić zwięźle i na temat.  Jeśli jednak chcesz zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o okolicy, chętnie podzielą się swoja wiedzą i udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.
Liczba osób
Właściciele będą oczekiwać określonej liczby osób, zgodnie z podaną przy dokonywaniu rezerwacji. Nie należy przyjeżdżać większą grupą. Właściciel nie ma nic przeciwko planom dotyczącym okazjonalnych gości w ciągu dnia. Pod warunkiem, że prośba jest uzasadniona, właściciele będą przychylnie nastawieni i mogą również wymagać zarejestrowania gości. Właściciele mogą być nieufni w stosunku do niezarejestrowanych gości z powodów związanych z odpowiedzialnością. Ubezpieczenie właściciela może nie obejmować niezarejestrowanych gości, a jeśli coś się stanie, właściciel będzie odpowiedzialny.
Punktualność
Prosimy być na czas w ustalonych terminach spotkań z właścicielem willi, takich jak zameldowanie i wymeldowanie. Przekażemy orientacyjną godzinę przyjazdu właścicielowi willi. Czasami jednak właściciel zechce potwierdzić SMS-em orientacyjną  godzinę przyjazdu bezpośrednio w dniu przyjazdu. Prosimy o niezwłoczne udzielenie odpowiedzi. Jeśli przewidziany czas przybycia zmienia się z powodu opóźnień lotów, korków na drodze lub jakiejkolwiek zmiany planów, poinformuj właściciela, aby nie czekał. Pamiętaj również, aby spakować i uporządkować willę przed oficjalnym czasem wymeldowania.
Zasady panujące w domu
Większość właścicieli ustala regulamin, który należy przestrzegać podczas pobytu. Większość zasad została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i korzystanie z udogodnień. Jeśli jakieś zasady są niejasne i niezrozumiale możesz zgłosić swoje obawy właścicielowi. 
Wyrządzona szkoda
Jeśli podczas pobytu w willi dojdzie do wyrządzenia szkody, natychmiast powiadom o tym właściciela. Bądź otwarty i szczery. Niektórzy właściciele nie będą pobierać opłat za drobne uszkodzenia. Jednak w przypadku poważniejszych incydentów powiadomienie właściciela o tym fakcie oznacza, że naprawy mogą zostać przeprowadzone natychmiast, co znacznie obniży koszty naprawy.

Czytaj dalej

Twoje zdrowie i bezpieczeństwo

Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze.  Wspólnie z właścicielami willi To Toskania zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo podczas pobytu.
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny basenu
Baseny w naszych willach w Toskanii nie mają ratowników, dlatego ważne jest, aby przed użyciem zapoznać się z układem basenu. Weź pod uwagę głębokość i rozmiar basenu.  Wypadki na basenie mogą zdarzyć się, gdy dzieci odkrywają nowe miejsce wkrótce po przyjeździe. Upewnij się, że zawsze wiesz, gdzie są twoje dzieci.

● Przestrzegaj zasad dotyczących basenów wywieszonych wokół basenu.
● Basen we willi nie będzie odpowiedni do nurkowania, chyba że zaznaczono inaczej.
● Przestrzegaj godzin otwarcia basenu i nie korzystaj z niego po zmroku.
● Nie pływaj natychmiast po zjedzeniu posiłku.
● Nie pływaj po wypiciu alkoholu.
● Nie korzystaj z basenu, jeśli cierpisz na rozstrój żołądka lub źle się czujesz.
● Weź prysznic przed wejściem na basen.
● Upewnij się, że dzieci korzystają z toalety przed korzystaniem z basenu.
● Małe dzieci i niemowlęta powinny nosić odpowiednie stroje kąpielowe (np. Pieluchy na basen).
● Przed skorzystaniem z basenu upewnij się, że wiesz, jak uzyskać pomoc w nagłym wypadku.
Czujniki dymu i tlenku węgla
Czujniki dymu i tlenku węgla nie są powszechne w Toskanii. Sugerujemy zakup takiego, który zabierzesz ze sobą w podróż, na wypadek, gdyby Twoja willa go nie miała. Kliknij tutaj, aby zobaczyć przykładowy przenośny czujnik tlenku węgla.
Zasady bezpieczeństwa
Po spotkaniu z właścicielem willi zostaniesz poproszony o zapoznanie się z zabezpieczaniem przeciw pożarowym i zabezpieczaniem awaryjnym.  Jeśli nie wiesz, jak zlokalizować apteczkę lub gaśnicę, zapytaj właściciela willi. Będą chcieli upewnić się, że przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa.
Porady zdrowotne Obywatele europejscy
Przed wyjazdem warto udać się do najbliższego oddziału NFZ i wyrobić sobie ważną przez rok Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdzającą posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce i umożliwiającą uzyskanie nieodpłatnej (co do zasady) usługi medycznej w krajach UE.
Porady zdrowotne Wszystkie pozostałe kraje
Aby zobaczyć najnowsze porady CDC na temat zdrowia w Toskanii, kliknij tutaj) (https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/italy. CDC zapewnia regularnie aktualizowane informacje o tym, jak zachować zdrowie podczas podróży za granicę, w tym porady dotyczące środków zapobiegawczych i zalecanych szczepień.
Numery alarmowe
112 to ogólny numer alarmowy we Włoszech dla policji pogotowia i straży pożarnej.
Numery połączeń bezpośrednich:
112 - Carabinieri (policja federalna)
113 - Lokalna policja (plus karetka i ogień)
115 - Straż pożarna
116 - Pomoc drogowa A.C.I.
117 - Policja finansowa
118 - Nagłe wypadki medyczne
1515 - Pożary lasów

Czytaj dalej

Informacje dotyczące ogrzewania i klimatyzacji

Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o swoim ogrzewaniu i klimatyzacji, w jednym zwięzłym przewodniku. Są trzy sposoby naliczania opłat za korzystanie:

1. Wliczone w cenę wynajmu
Oznacza to, że wszystkie opłaty za ogrzewanie i klimatyzację są wliczone w tygodniową cenę wynajmu. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za te usługi.

Czasami istnieje limit na gaz, energię elektryczną lub klimatyzację, jeśli korzystanie z urządzeń jest ograniczone, po przekroczeniu danego limitu, koszt naliczany jest według zużycia.

2. Opłata stała.
Stała opłata, która nie różni się w zależności od zużycia

3. Według zużycia
Oznacza to, że opłaty będą naliczane według zużycia.  Jest to określane na podstawie odczytów liczników i naliczane według stawki określonej przez właścicieli willi lub opiekunów. Uwaga: ceny nie zawsze są znane zespołowi To Toskania
Jak zachować kontrolować temperaturę w domu.
• Zamknij zewnętrzne drzwi, okna i żaluzje po stronie południowej lub tam, gdzie świeci słońce. Zapobiegnie to przedostawaniu się ciepłego powietrza i bezpośredniego światła słonecznego do domu.
• Otwórz drzwi i okna w nocy i wczesnym rankiem, aby wpuścić chłodne powietrze.
• Ustaw wentylatory sufitowe w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby wyciągnąć gorące powietrze do góry.
• Upewnij się, że prześcieradła zostały zmienione podczas pobytu. Pomoże to zachować świeżość i chłód. [Uwaga: zmiana pościeli może wiązać się z dodatkową opłatą.]

Czytaj dalej
Zapytaj o wille