Zaloguj się


Gniazdka i adaptery

  • Gniazdka i adaptery

    Wiele urządzeń codziennego użytku jak na przykład telefony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne itd. wymaga regularnego ładowania, dlatego ważne jest, aby mieć ze sobą odpowiedni sprzęt do ładowania podczas podróży. Większość urządzeń, które goście zabierają do Włoch obsługuje podwójne napięcie (100/220-240V), co oznacza, że potrzebny może być co najwyżej adapter - przejściówka, ponieważ gniazdka ścienne mogą nieco różnić się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

    Przejściówki są zwykle niedrogie, potrzebujesz odpowiedniej dla Włoch. Najpopularniejsze gniazdka ścienne we Włoszech to standardowa wtyczka UE typu C lub F, ale można również znaleźć typ L – starszego typu, do cieńszych wtyczek, do którego nie będzie można podłączyć np. suszarki czy żelazka. Jeśli podróżujecie dużo po świecie, warto zaopatrzyć się w uniwersalny adapter, który z pewnością będzie pasował do wszystkich gniazdek we Włoszech. 

    Energia elektryczna we Włoszech jest zgodna z europejskimi standardami, wykorzystują napięcie 220-240V i częstotliwość 50 Hz. Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje podwójnego napięcia 100/220-240V, będziesz potrzebować konwertera (lub transformatora) na 220/240 woltów.

    Szczególną uwagę należy zwrócić na urządzenia o dużej mocy, takie jak suszarki do włosów, prostownice, żelazka itp. Przeczytaj zalecenia producentów przed podróżą, aby uniknąć wyrządzenia szkody sobie lub innym osobom.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2023 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie