Zadzwoń do nas: +48 223079889
Adres email
Hasło

Villa Montedomini, Dicomano - Florencja

10 sypialnie 10 łazienki 18 osoby Prywatny basen 4 - bardzo dobrze - bardzo dobrze 4

Villa Montedomini to piękna toskańska willa usytuowana na terenie posiadłości położonej wśród chłodniejszych wzgórz górujących nad Florencją. Z wielopoziomowego ogrodu rozlega się cudowny widok na okoliczne porośnięte lasami wzgórza. W willi są typowe toskańskie podłogi z terakoty oraz oryginalne drewniane belki stropowe. Do wymarzone miejsce na beztroskie wakacje z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

W górnej części ogrodu mieści się piękny lśniący czystością basen. Jest idealnie położony, w miejscu zalanym słońcem i zapewniającym przepiękne widoki na okoliczne zielone wzgórza. Obok usytuowana jest ładna sauna, przebieralnia i pokój do ćwiczeń. Jest to doskonałe miejsce na zabawę i relaks z rodziną i przyjaciółmi.

Do willi przylegają dwa tarasy. Pierwszy znajduje się obok basenu i można do niego dotrzeć bezpośrednio z piętra willi, gdyż został zbudowany na wzniesieniu obok. Jest wyposażony w parę żelaznych stolików z krzesłami oraz zacieniony dzięki pobliskim drzewom. Drugi to większy, wyłożony terakotą taras na niższym poziomie, wyposażony w długi stół z krzesłami, przy którym cała grupa może spożywać posiłki na świeżym powietrzu.

Główne drzwi wejściowe prowadzą do umeblowanego korytarza z olbrzymim kominkiem w jednej ścianie. Stąd wchodzi się do krótkiego korytarza, wiodącego do toalety oraz kolejnych pokoi dziennych. Po prawej mieści się pokój dzienny z wygodną, białą dwuosobową sofą i fotelami.

Na końcu korytarza mieszczą się kolejne dwa pokoje dzienne: po lewej jest ładny salon z pięknym kominkiem, parą foteli i drewnianym stołem z krzesłami, idealnym do gry w karty, a po prawej wygodny salon z dwuosobową sofą i parą foteli. Przeszklone drewniane drzwi prowadzą do ogrodu.

Na przeciwnym krańcu parteru jest duży salon z olbrzymim kominkiem i takim samym drewnianym sufitem jak we wszystkich pokojach na parterze. Na podłodze leży perski dywan, podobnie jak w pozostałych pokojach. W pokoju mieszczą się też dwuosobowa sofa, trzyosobowa sofa i fotel, a pod oknami stoi fortepian.

Drzwi z salonu prowadzą do pięknego gabinetu, w którym ściany są pokryte regałami z szerokim wyborem książek w językach włoskim, angielskim i niemieckim. Na środku stoi ciężkie zabytkowe drewniane biurko z krzesłem, a w trzech kątach mieszczą się wygodne fotele. Kościelna ława biegnąca pod jedną ścianą nadaje pokojowi dodatkowego charakteru.

Kolejne pomieszczenie na parterze to olbrzymia jadalnia z dużym drewnianym stołem na środku, przy którym może zasiąść 20 osób. W jednej ścianie jest kominek, a drzwi w dwóch ścianach wychodzą do ogrodu i na wyłożony terakotą taras.

Obok mieści się duża kuchnia z podłogą z terakoty oraz typowym dla toskańskich willi wysokim sufitem z terakotowych płytek i drewnianych belek sufitowych. Kominek w jednej ze ścian został przekształcony w przestrzeń kuchenną z płytą gazową. Wyposażenia dopełnia piekarnik na miarę zawodowego szefa kuchni oraz podblatowa lodówka bez zamrażalnika. Na środku stoi stół z krzesłami. Obok jest osobne, dodatkowe pomieszczenie do przygotowywania posiłków z dużą lodówką z osobnym zamrażalnikiem. Schodami w dół dociera się do łazienki i pralni.

Na pierwszym piętrze przez środek biegnie korytarz w kształcie litery T, od którego odchodzi 10 sypialni. Na końcu korytarza są drzwi wychodzące na górny taras. Pierwsza sypialnia, położona na końcu korytarza, to piękny pokój z jasnozielonymi ścianami i drzwiami wychodzącymi na ogród. Duże dwuosobowe łoże ma ładne tapicerowane wezgłowie. W pokoju jest też kominek, fotel i szafa. Do sypialni przylega łazienka z wanną i prysznicem ręcznym.

Po drugiej stronie korytarza mieści się sypialnia z ładnym dwuosobowym łóżkiem z tapicerowanym wezgłowiem w kwiaty. W pokoju jest też zabytkowa komoda i szafa. Do sypialni przylega łazienka z wanną i prysznicem ręcznym.

Pośrodku pierwszego piętra jest niepowtarzalna sypialnia z dwuosobowym drewnianym łożem z rzeźbionymi słupami w rogach. W jednej ścianie jest kominek, a pod oknem stoi fotel. Naprzeciw łoża mieści się szafa ścienna. Do sypialni przylega łazienka z wanną i prysznicem ręcznym.

Największa sypialnia to apartament z kominkiem. Stoi w nim dwuosobowe łoże z czerwonym tapicerowanym wezgłowiem, para foteli oraz zabytkowa komoda. Przez garderobę z dwoma szafami wchodzi się do prywatnej łazienki z wanną i prysznicem ręcznym. Z okien sypialni rozciąga się widok na całą dolinę.

Obok mieści się ładny pokój wykończony w odcieniach błękitu i jasnej żółci. Stoi w nim dwuosobowe łóżko, dwa identyczne fotele i niewielki kominek, a pod ścianą mieści się szafa. Są tutaj dwa okna,  z jednego z nich rozciąga się widok na całą dolinę. Do sypialni przylega łazienka z prysznicem.

Sąsiednia sypialnia to piękny, niewielki pokój wykończony w odcieniach czerwieni i żółci, dzięki czemu panuje w nim ciepła atmosfera. W pokoju mieści się dwuosobowe łóżko i komoda, a z okna rozciąga się widok na basen i wzgórza otaczające willę. Do sypialni przylega łazienka z prysznicem.

Na drugim krańcu pierwszego piętra, na końcu korytarza, znajduje się piękny pokój wyposażony w  ładne dwuosobowe łoże z tapicerowanym czerwonym wezgłowiem, zabytkową toaletkę, kominek i szafę. Do pokoju przylega łazienka z wanną i prysznicem ręcznym.

Obok mieści się ostatnia sypialnia dwuosobowa. Stoi w niej ładne łóżko z tapicerowanym wezgłowiem koloru brzoskwiniowego. W pokoju jest też zabytkowa komoda, szafa ścienna i kominek. Do sypialni przylega łazienka z wanną i prysznicem ręcznym.

W każdej z pozostałych dwóch sypialni są ustawione pod ścianą dwie jednoosobowe leżanki, a także ładny perski dywan, szafa ścienna i biurko z krzesłem. Do każdej z nich przylega łazienka z wanną i prysznicem ręcznym. Okna w obydwu sypialniach wychodzą dziedziniec i okoliczne lasy. Obie sypialnie są przeznaczone wyłącznie dla jednej osoby.

8 sypialni z dwuosobowymi łóżkami, których nie można rozdzielić na jednoosobowe.
2 sypialnie z dwoma pojedynczymi łóżkami, których nie można połączyć w jedno dwuosobowe. Willa jest maksymalnie 18-osobowa. Choć są dwa dodatkowe łóżka, ze względów prawnych nie można zakwaterować dwóch dodatkowych osób.
Wszystkie sypialnie mają prywatne łazienki i działające kominki.
Jest też niewielka piwnica, w której przechowywane jest wino z terenu posiadłości. Stoi w niej też zabytkowa kamienna prasa do wytłaczania oliwy.
Podkreślamy że wewnątrz willi nie ma zasięgu sieci komórkowej, ale jest on dostępny w ogrodzie.

Na terenie posiadłości Montedomini znajduje się willa, niewielka kaplica, wytłaczarnia oliwy i dom dozorcy. W kaplicy mogą odbywać się śluby. Ogród jest kompletnie ogrodzony.
Dozorca mieszka w domu poniżej willi, na końcu ogrodu. Z jego domu nie widać wnętrza willi ani terenu ogrodu.

Wszystkie dodatkowe usługi takie jak sprzątanie w ciągu tygodnia, kucharz czy szkoła gotowania należy zamówić u właściciela na miejscu lub przed przyjazdem.

Basen jest usytuowany nad willą w perfekcyjnie wypielęgnowanym wielopoziomowym ogrodzie. Ma nieregularny kształt. Otacza go wyłożony kamiennymi płytami taras, na którym stoi kilka leżaków. W jednym rogu jest mały wodospad wydający kojący, szemrzący dźwięk.

Z okolicy basenu rozciąga się widok na całą dolinę i leżące po jej drugiej stronie wzgórza porośnięte ładnym lasem, który w jesiennych miesiącach mieni się paletą barw. Maksymalne wymiary basenu to 12 x 6 m przy 1,2 x 2 m głębokości. Jest czynny od maja do września, w zależności od pogody.

Obok basenu mieści się ładny kamienny budynek, w którym jest w pełni wyposażona łazienka i przebieralnia, a także sauna i niewielka siłownia.


Udogodnienia

Przyjazne dla zwierząt
Elastyczne terminy
Internet
Pralka automatyczna w domu
Zakaz palenia
Małe psy mile widziane
Sypialnie z osobnymi łazienkami.
Sauna
Siłownia
Umeblowany taras
Grill
Fortepian
Kucharz na zamòwienie - dodatkowy koszt
TV satelitarna Astra
Otwarty kominek
Ekspres do kawy przelewowy
Kawiarka Moka
Czajnik
Toster
Piekarnik
Kuchenka mikrofalowa
Zmywarka
Żelazko
Deska do prasowania
Suszarka
Basen - 12 x 6 m wielkości, 1,2 x 2 m głębokości, czynny od maja do września, w zależności od pogody
Parking - miejsce na 10 samochodów na terenie obiektu
Droga dojazdowa - utwardzona, ostatnie 150 m nieutwardzone ale w dobrym stanie

Dodatkowe informacje

Dzień przyjazdu/wyjazdu sobota   Kliknij tutaj aby zapytać o elastyczne terminy

Warunki ogólne: zasady rezerwacji domów są dostępne tutaj

Depozyt pozostawiany na miejscu na czas pobytu wynosi 900 Euro lub odpowiednio w innej walucie jest zatrzymywana na miejscu przez właściciela na czas pobytu. Jeśli zostaną wyrządzone jakieś szkody, prosimy o szybkie skontaktowanie się z nami w celu ustalenia sposobu ich naprawienia. Nie dotyczy to zwykłego zużycia rzeczy, wynikającego z prawidłowego korzystania z nich.

Droga dojazdowa - utwardzona, ostatnie 150 m nieutwardzone ale w dobrym stanie

O której godzinie można przyjechać? Do której należy opuścić dom?
Do domu można przyjechać od godz. 16:00 - 19:00.
Dom należy opuścić do: 10:00

Czy w domu jest Internet?
nieodpłatny dostęp do internetu przez Wi-Fi

Pościel, ręczniki łazienkowe i kuchenne: wliczone w cene - usluga swiadczona przez lokalna firme zewnetrzna

Ogrzewanie: według zużycia

Sprzątanie:nie wliczone - usluga swiadczona przez lokalna firme zewnetrzna

Podatek turystyczny (w niektórych gminach): 1,00 euro od osoby za dzień, płatny za 7 pierwszych dni, w niektòrych przypadkach możliwe ulgi

Łóżeczko dziecięce: 1 dostępne na zamówienie, nieodpłatnie

Krzesełko dziecięce: 1 dostępne na zamówienie, nieodpłatnie

Możliwe dodatkowe koszty:: W cenę wynajmu wliczone jest zwyczajowe zużycie 300 kWh energii elektrycznej. W przypadku wykorzystania większej ilości energii podczas pobytu, właścicielom należy zapłacić w przybliżeniu 0,50 euro za 1 kWh.

Ogrzewanie jest dodatkowo płatna 1.25€ za lt
Sprzątanie: 550 Euro

Usługi konsjerża
Jeżeli chciałbyś otrzymać sugestie i wskazówki dotyczące atrakcji i zajęć podczas pobytu, nie wahaj się skontaktować  z naszym konsjerżem pod adresem concierge@to-tuscany.com

Czym jest serwis zakupowy przed przyjazdem?
W niektórych willach można skorzystać z dodatkowej usługi nazwanej „Serwis zakupowy przed przyjazdem” polegającej na tym, że właściciel na Państwa prośbę dostarcza do willi zakupy. Dzięki temu nie trzeba rozpoczynać wakacji od poszukiwania supermarketu w okolicy i można od razu cieszyć się pierwszym dniem relaksu w Toskanii. Listę zakupów należy przekazać najpóźniej na 48h przed przyjazdem przedstawicielowi To Toskania. Jeśli zostanie przekazana później, nie możemy zagwarantować, że uda się spełnić Państwa życzenie. Koszt zakupów zgodnie z przedstawionym paragonem i doliczoną opłatą za usługę (jeśli występuje) należy pokryć w gotówce bezpośrednio po przyjeździe.


Cena

2018 Ceny za dom
Data
Cena za 7 nocy
12 Maj - 16 Cze 2018
5400 Euro
16 Cze - 01 Wrz 2018
7300 Euro
01 Wrz - 29 Wrz 2018
5400 Euro
29 Wrz - 27 Paź 2018
4100 Euro
27 Paź - 22 Gru 2018
2700 Euro
22 Gru - 29 Gru 2018
4100 Euro

Galeria zdjęć

Parter
Salon
Salon
Salon
Salon
Salon
Kuchnia
Jadalnia
Gabinet
Pierwsze pietro
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Lazienka
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia

Lokalizacja

 
Dystans do najbliższego lotniska
 • Lotnisko we Florencji (Firenze): 65km - 1h 35m
 • Lotnisko w Bolonii (Bologna): 132km - 2h 06m
 • Lotnisko w Pizie (Pisa): 142km - 2h 12m
Dystans do najbliższej miejscowości
 • Borgo San Lorenzo: 25km - 0h 38m
 • Fiesole: 36km - 0h 55m
 • Vallombrosa: 38km - 0h 59m

liczba tygodni

okres (tygodnie)

Liczba osób

Liczba osób

dorośli (w wieku 16+)

dzieci (w wieku 2-15)

małe dzieci (w wieku <2 lat)


7 nocy od
2700 do 7300 Euro

Ostatnio oglądane

 • Villa Montedomini
  8 (1)
  10 10 sypialnie 10 10 łazienki 18 do 36 18 do 36 osoby
  Wyposażenie
  7 nocy od 2700 do 7300 Euro Zobacz wille
Wyszukiwarka willi