pon. - sob. 9.00-17.30 +48 530 504 008

Zaloguj się


O nas

Nasza misja

Firma To Tuscany, w Polsce działająca pod marką To Toskania została założona w 1998 roku przez Seana Caulfielda,  aby zaoferować osobiście sprawdzone wille wakacyjne w Chianti. Dwie dekady później nasza oferta obejmuje 600 różnorodnych willi dla par, grup przyjaciół i rodzin. Nasz cel jest prosty – chcemy zapewnić wspaniałe wille i wyjątkową obsługę oraz podzielić się naszą wiedzą o Toskanii.

Nasza historia rozpoczęła się ponad 20 lat temu, kiedy założyciel firmy przeniósł się do Toskanii ze swoją żoną – Włoszką i zakochał się w tym regionie. Punktem wyjścia było proste pytanie: jak wyglądałyby idealne wakacje do Toskanii? Z dala od zgiełku codziennego życia. Tylko willa, piękna lokalizacja i obfitość najlepszych lokalnych dań i win. To marzenie stało się teraz rzeczywistością. To Tuscany oferuje jedne z najlepszych i najlepiej wyposażonych willi w Toskanii, położonych w najbardziej poszukiwanych miejscach. Wsłuchujemy się w indywidualne potrzeby,  dzielimy się pomysłami na poznanie najbardziej niesamowitych miejsc i najpiękniejszych krajobrazów, by Twój czas spędzony w Toskanii wraz z rodziną i przyjaciółmi był wyjątkowym przeżyciem.

Wakacje w toskańskiej willi to coś więcej niż zwykły wypoczynek. Toskanię znamy jak własną kieszeń, współpracujemy z miejscowymi przewodnikami, wytwórcami i firmami. Możemy zaproponować mnóstwo lokalnych atrakcji, o których nie piszą w przewodnikach. Wynajmując u nas willę dostajesz o wiele więcej, niż sam dom. Przygotuj się na przygodę!

Poznaj cały zespół

 • Sean Caulfield

  Założyciel Firmy

  Sean po raz pierwszy poczuł smak pracy na własny rachunek pracując u boku swojego ojca w rodzinnej cukierni. Jego pierwszym samodzielnym start-upem była hurtowa sprzedaż kwiatów i roślin, na skalę całego kraju. Sprzedał firmę i przeniósł się do Chianti w 1997 roku. Po ukończeniu szkoły językowej zainwestował w swoje pierwsze wille na wynajem, a właściciele sąsiednich willi obserwując jego sukces poprosili, by pomógł w wynajmie ich domów. W ten sposób w 2000 r. powstała firma To Tuscany.
  Poza pracą jest wielkim fanem wycieczek narciarskich, a na co dzień po okolicy jeździ na rowerze razem z miejscową grupą kolarską, po czym zawsze ma apetyt na włoskie jedzenie i wino! Jego ulubionym cytatem jest „im więcej wiesz, tym więcej wiesz, że nie wiesz”.

 • Lisa Leggate

  Dyrektor Firmy

  Pierwsza praca Lisy była związana z firmą Marks and Spencer, gdzie przeszła ich słynne szkolenie i szybko została najmłodszym menedżerem HR w M&S. Później Lisa zrezygnowała na kilka lat z pracy zawodowej, by skupić się na wychowaniu trójki dzieci. Sean, właściciel To Tuscany i brat Lisy, poprosił o pomoc przy odpowiadaniu na maile gości, co w rezultacie zakończyło się trwającą do tej pory rodzinną współpracą i wspólnym prowadzeniem firmy, z której oboje są bardzo dumni. Poza pracą Lisa jest fanką piłki nożnej, kibicuje West Ham United na dobre i na złe! Wakacje spędza w Toskanii... dlaczego? Ponieważ ona i jej mąż nigdy nie nudzą się niesamowitym jedzeniem, zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem kultury, przyjaznymi mieszkańcami Toskanii i oczywiście lokalną kuchnią i winem chianti… Ulubione danie: Pappardelle al Cinghiale z kieliszkiem chianti.

 • Mikołaj Wierzbicki

  Mikołaj Wierzbicki

  Specjalista ds. willi

  Mikołaj pierwszy raz odwiedził Włochy jako nastolatek, ale zakochał się w toskańskich krajobrazach i włoskim stylu życia po obejrzeniu nakręconego w sercu Chianti filmu „Ukryte pragnienia”. Kilka lat później, gdy szukał w tej okolicy willi na przyjęcie weselne, poznał Seana, założyciela To Tuscany. Wkrótce były klient został współpracownikiem i specjalistą od toskańskich willi. Mikołaj przemierzył Toskanię wzdłuż i wszerz samochodem, rowerem i pieszo, brał udział w wyścigu L'Eroica, obserwował Palio, odwiedzał winnice, chodził szlakiem Via Francigena i wszystko to niezwykle mu się podobało. Kolacja marzeń: tagliatelle con tartufo, tagliata di manzo i kieliszek Flacianello. No może dwa. Mikołajowi bliskie jest stwierdzenie Henryka Sienkiewicza, że każdy cywilizowany człowiek ma dwie ojczyzny: własną i Włochy.

 • Emily Barker

  Menadżer ds. marketingu

  Emily zakochała się w Toskanii podczas swojej pierwszej wizyty, która miała być niespodzianką przygotowaną przez jej męża… w skrócie… zepsuła to! Jednak to nie zniechęciło ich do regionu, który obecnie stał się ich ulubionym. W rzeczywistości tak bardzo go polubili, że postanowili się tam pobrać. Ślub wzięli w ratuszu w Radda in Chianti, w towarzystwie  35 bliskich osób - przyjaciół i rodziny, a udzielał go sam burmistrz. Częścią uroczystości były też tłumy gapiów spoglądających z kawiarnianych stolików, restauracji i sklepów. Teraz oni wszyscy zapewne czekają na zaproszenie na następną wielką rocznicę! Możesz sobie zatem wyobrazić podekscytowanie Emily, kiedy dostała pracę w To Tuscany, która pozwala na dzielenie się z innymi swoją miłością do tego regionu.

 • Kristel Blaauw

  Menedżerka sprzedaży

  Kristel dorastała w Niemczech, gdzie po raz pierwszy poznała różne kultury i języki podczas zagranicznych wakacji spędzanych z rodziną i ukochanym jamnikiem - ziarno międzynarodowej przygody zostało zasiane! Jej droga wiodła przez Europę, gdzie studiowała i pracowała w branży turystycznej, w edukacji oraz jako tłumaczka we Francji i Anglii. Aby dopełnić swą europejskość, wyszła za mąż za Holendra! Jej bogate doświadczenie w połączeniu z zamiłowaniem do różnych kultur może być spożytkowane podczas pracy w To Tuscany. Praca z międzynarodowym, entuzjastycznym zespołem skupionym na tak ciekawym regionie jak Toskania daje jej mnóstwo radości. Każda podróż do Toskanii przynosi nowe doświadczenia, nowe odkrycia, które sprawiają, że pragnie więcej.

 • Valentina Petri

  Asystentka menedżera sprzedaży

  Valentina urodziła się i wychowała w Toskanii. W wieku 11 lat wyjechała pierwszy raz na wymianę szkolną do Anglii i połknęła „bakcyla podróży”. Gdy tylko skończyła studia w Pizie, spakowała walizki i pełna chęci poznania nowych kultur i nauki języków wyjechała do Londynu zapewniając rodziców, że wyjeżdża jedynie na kilka miesięcy... od tego czasu minęło 10 lat! Po kilku latach pełnej sukcesów pracy jako menedżer w branży hotelarskiej poczuła, że czas na odmianę i dołączyła do drużyny To Tuscany. Trafiła idealnie, bo zamiłowanie do rodzinnych stron i znajomość okolicy wykorzystuje pracując za granicą. Dla tych, którzy zastanawiają się, czemu warto podróżować ma jeden z ulubionych cytatów: „umysł, który zostanie rozciągnięty przez nowe doświadczenia, nigdy nie wróci do swoich dawnych rozmiarów”.

 • Melanie Thwaites

  Specjalistka ds. willi

  Melanie od zawsze pasjonowała się podróżami, a swoją karierę zawodową rozpoczęła w biurze podróży. Następnie przez kilka lat pracowała na lotnisku Gatwick jako specjalista od obsługi pasażerów, a następnie jako koordynator w dużym biurze podróży. Po rocznej przerwie na wychowanie syna trafiła do To Tuscany, gdzie może łączyć całe swoje doświadczenie i pasję. Poza pracą Melanie uwielbia spędzać czas z rodziną, zwłaszcza gdy może podróżować i pokazywać im cuda świata.

 • Britta Kerr

  Specjalistka ds. willi

  Pierwszym miejscem pracy Britty był hotel w Niemczech, w którym rozpoczęła swoją w branży turystycznej jako kierownik hotelu. Jej pasją było organizowanie większych imprez takich jak wesela oraz opieka nad restauracją i B&B. Wymagało to również ukończenia kursu na szefa kuchni obejmującego poznanie specyfiki lokalnych produktów sezonowych. Po wyjściu za mąż za żołnierza, który odbywał służbę w różnych miejscach miała okazję  zamieszkać w kilku europejskich miastach, co znacznie poszerzyło jej horyzonty. Britta podróżowała i pracowała w różnych krajach, dzięki czemu miała okazję rozwija swoje pasje. Po kilku latach pracy w branży turystycznej i gastronomicznej świetnie odnalazła się w To Tuscany gdzie może wykorzystywać swe umiejętności w zakresie obsługi klienta i wiedzę o kulinariach, z których Toskania słynie. W wolnym czasie Britta uwielbia gotować, piec i spacerować, a kiedy tylko jest to możliwe, wypróbowuje nowe toskańskie przepisy. Oczywiście podstawa to świeży makaron! Jej ulubiony cytat to: Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj!

 • Sophia Ruhland

  Specjalistka ds. willi

  Sophia dorastała w Bawarii i dzięki temu, że w ciągu kilku godzin można stamtąd dotrzeć do Włoch, w dzieciństwie odwiedzała Italię prawie każdego roku. Jednym z jej najpiękniejszych wspomnień jest podróż do Toskanii, kiedy miała 11 lat. Jej rodzina zatrzymała się w willi niedaleko San Gimignano i intensywnie zwiedzała okolicę. W ciągu dziesięciu dni odwiedzili Sienę, Volterrę, Pizę i San Gimignano, wybrzeże, góry i niezliczone zabytkowe kościoły i oczywiście rozkoszowali się tutejszą kuchnią. Wtedy zdała sobie sprawę, że Toskania to bardzo różnorodny region. Połknęła bakcyla podróży i w wieku 16 lat wyjechała sama do Anglii, by uczyć się w college’u, a potem na uniwersytecie. Po ukończeniu studiów magisterskich na University of Kent zdecydowała się pozostać w Canterbury i zamieszkać ze swoim partnerem. Sophia, która niedawno dołączyła do zespołu To Tuscany, uwielbia oglądać nasze wille, poznawać okolicę i dobierać domy do potrzeb naszych gości.

 • Vinny Van der Linden

  Specjalista ds. willi

  Vinny zawsze uwielbiał podróżować. Po ukończeniu szkoły i rozpoczęciu pracy w lokalnej fabryce ryb szybko zdecydował się radykalnie zmienić swoje życie. Spakował się i wyjechał na hiszpańskie wyspy, gdzie pracował w branży turystycznej jako animator. Po prawie 10 latach spędzonych w Hiszpanii Vinny przeniósł się do Anglii, gdzie nawiązał współpracę z To Tuscany. Podczas wieloletniego pobytu w Hiszpanii Vinny nauczył się języków obcych i umiejętności utrzymywania kontaktów z klientami, co teraz z powodzeniem wykorzystuje w codziennej pracy. Po godzinach Vinny lubi czytać wszystko o swojej największej pasji - piłce nożnej i spędzać czas ze swoją małą rodziną.

 • Fenja Schultz

  Konsultantka ds. willi

  Fenja od zawsze kochała języki obce. Pomimo tego, że uczyła się już w szkole angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i dolnoniemieckiego, na dodatkowych kursach uczyła się włoskiego. Po dwóch latach pracy jako au pair w Irlandii i we Włoszech przeniosła się do Wielkiej Brytanii na uniwersytet i tam trafiła do To Tuscany. Chociaż dyplom zrobiła z nauk ścisłych, możliwość pracy w międzynarodowym zespole była wielką szansą na ćwiczenie w praktyce wszystkich wyuczonych języków. W wolnym czasie Fenja uwielbia gotować i piec, oczywiście według przepisów z całego świata. Pierwsze słowa, których nauczyła się po włosku jako dziecko, brzmiały: „Pizza funghi e prosciutto cotto, per favore”, którego nadal często używa!

 • Maureen Somnica

  Konsultantka ds. willi

  Maureen jest Francuzką, ale od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii i studiuje turystykę. Pochodzi z sąsiadującej z Madagaskarem wyspy Reunion, gdzie rozwinęła pasję do podróży oraz obcej kultury i kuchni. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie lubi długie spacery i wędrówki. Każdego roku jej misją jest poszerzanie horyzontów podróżniczych i zwiedzanie Europy. Chociaż każdy kraj jest wyjątkowy na swój niepowtarzalny sposób, Zdaniem Maureeen Toskania wyróżnia się bogactwem kultury.

 • Sara Crivellaro

  Specjalistka ds. kontaktów z właścicielami willi

  Sara lubi zbierać nowe doświadczenia i pojmować kolejne wyzwania na drodze do rozwoju osobistego i zawodowego. Po dokładnym zaplanowaniu i przemyśleniu swojej decyzji wyszła poza swoją strefę komfortu i ukończyła studia międzynarodowe we Włoszech z programem wymiany w Finlandii.
  Na przestrzeni lat zdobyła szerokie doświadczenie w dziedzinie turystyki, także prowadząc działalność na własny rachunek. Te różne ścieżki doprowadziły do tego, że jest częścią zespołu To Tuscany, do którego wnosi międzynarodowy klimat, utrzymując kontakty z Włochami, swoim ojczystym krajem.
  Jako Włoszka z krwi i kości uwielbia dobre jedzenie i podpisuje się pod słowami Virginii Woolf, że „nie można dobrze myśleć, kochać i spać, jeśli się dobrze nie jadło”."

 • Silvano Falcioni

  Specjalista ds. wyszukiwania willi

  Silvano urodził się i wychował we Włoszech niedaleko Florencji, a następnie w wieku 23 lat przeniósł się do Niemiec. Mieszkał w Monachium przez 14 lat i w tym okresie sporo podróżował po całej Europie. W Monachium pracował jako listonosz, a w wolnym czasie pomagał przyjaciołom w prowadzeniu restauracji, gdzie poznał swoją żonę Tanyę, która pochodzi z Kalifornii. Pracowała dla Lufthansy, więc mnóstwo podróżowali do czasu założenia rodziny. Następnie wrócili do Toskanii, gdzie kupili niewielki dom z gajem oliwnym, w którym rośnie ponad 600 drzew oliwnych. W 2013 roku Silvano poznał Seana, założyciela To Tuscany i rozpoczęła się ich współpraca. Silvano poleca odwiedzającym Toskanię by poznawać ją od strony kulinarnej – próbować tutejszych win, wyśmienitych lodów no i oczywiście oliwy!

 • Karen Humphrey

  Menedżerka ds. obsługi klienta

  Karen potrafi utrzymywać dobre relacje z otaczającymi ją ludźmi i wykorzystuje to także w życiu zawodowym. Rodzina jest dla niej najważniejsza, wliczając jamnika Syda. Uwielbia spacerować z nim po pięknej okolicy w hrabstwie Kent. Jej drugą pasją jest śpiewanie - jak mówiła Ella Fitzgerald: „jedyną rzeczą lepszą niż śpiewanie jest więcej śpiewania”. Karen cieszy się, że jest częścią zespołu To Tuscany i docenia, że daje jej to możliwość częstego podróżowania do Toskanii z mężem Paulem. Ich ulubionym miejscem jest San Gimignano. Oczywiście uwielbiają toskańskie jedzenie i wino, a po każdym wyjeździe czują się w Toskanii coraz bardziej jak u siebie.

  Email: karen@to-tuscany.com

 • Karen Robertson

  Koordynatorka administracyjna

  W latach 70., mając 9 lat Karen otrzymała od rodziców jako prezent bożonarodzeniowy przenośną maszynę do pisania. Uwielbiała jej używać, ziarno zostało zasiane. Naturalną drogą kariery był sekretariat / administracja. Znalazła posadę w kancelarii prawniczej i pracowała tam przez 20 lat, po czym zrobiła 16-letnią przerwę na wychowanie dzieci i zajęcie się rodziną. Poszukiwanie pracy w niepełnym wymiarze godzin przywiodło ją do To Tuscany. Jest zachwycona i wdzięczna, że może być częścią tak przyjaznego i wspierającego zespołu. Dzięki współpracownikom z różnych krajów świat dla Karen wydaje się być bliższy, bogatszy i szczęśliwszy. Poza pracą uwielbia spędzać czas z rodziną, zwłaszcza na polu golfowym. Uwielbia wszystko, co ma związek z naturą, a jej ulubione powiedzenie to „uśmiech może potrwać tylko chwilę, ale wspomnienie o nim może trwać wiecznie.”

  E-mail: coordinator@to-tuscany.com

 • Dave Barratt

  IT developer

  Wspomnienia z wyjazdów wakacyjnych z żoną, nastoletnimi dziećmi i przyjaciółmi zostaną już ze mną na zawsze. Podróże to moja pasja i cieszę się, że pracuję z zespołem ludzi dzielących ją ze mną. Napędzany mocną włoską kawą rozwijam i dbam o systemy informatyczne, dzięki którym możesz cieszyć się sprawnie działającą stroną i bezproblemowo korzystać oferty To Tuscany.

 • Simone Vince

  Redakcja stron internetowych

  Simone dorastała we Wschodnich Niemczech (NRD), gdzie możliwość odbywania podróży zagranicznych była bardzo ograniczona. Kiedy upadł mur berliński, przeniosła się do Anglii, gdzie uzyskała dyplom w dziedzinie mediów cyfrowych. W trakcie studiów wychowywała dwoje dzieci i pracowała w niepełnym wymiarze godzin, tworząc filmy promocyjne, klipy reklamowe dla przedsiębiorstw, a także prowadziła z powodzeniem niewielką firmę wynajmującą domy wakacyjne. Simone jest zachwycona, że jest częścią zespołu To Tuscany i pragnie zachęcić wszystkich do spędzania wolnego czasu w Toskanii oraz poznawania nowych kultur. Ulubionym włoskim daniem Simone jest bruschetta. Mogłaby ją jeść codziennie!

Dołącz do nas na

Newsletter

Będziemy Cię powiadamiać o pięknych willach, lokalnych atrakcjach i wyjątkowych przeżyciach.

Dowiedz się więcej

© 1998-2022 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapytaj o wille