+48 223079889

Zaloguj się


 
Opłata klimatyczna
Opłata klimatyczna
Jest już potwierdzoną informacją, że gminy w całej Toskanii wprowadzają od kwietnia 2012 r. opłatę klimatyczną. W przypadku wynajmu domów wakacyjnych stawka opłaty, która jest w gestii poszczególnych gmin, będzie się wahać od 50 centów do 2 euro od osoby za dobę. Przewidziano zwolnienia dla dzieci do pewnego wieku, ale o ich ewentualnym stosowaniu zadecydują gminy.

Mimo wstępnych zapowiedzi dotyczących stawki opłaty klimatycznej niektóre gminy dokonują „ponownej klasyfikacji” pewnych nieruchomości na wynajem, tak więc w przypadku turystów w regionie Chianti nie będzie już stosowana pierwotna obniżona stawka 1 euro; wszyscy turyści w wynajmowanych domach będą płacić 1,50 euro od osoby za dobę przez pierwszych 7 dni pobytu.

Stale monitorujemy doniesienia związane z opłatą klimatyczną i gdy tylko poznamy ostateczne stawki, podamy te informacje na stronach poszczególnych nieruchomości w serwisie (w sekcji dotyczącej dostępności i cen).

Opłata klimatyczna 24.03.2012
Jest prawdopodobne, że od lata 2011 r. turyści będą musieli wnosić opłatę za pobyt na toskańskiej wsi, podobnie jak w niektórych włoskich miastach, takich jak Wenecja czy Florencja. Wiele władz lokalnych musi jeszcze podjąć stosowne decyzje, ale opłata wyniesie prawdopodobnie około 50 centów do 1 euro od osoby za noc z pewnymi wyjątkami (na przykład dzieci do pewnego wieku).

Samorządy lokalne w Toskanii jako pierwsze zaproponowały pobieranie „opłaty od tymczasowych gości” zgodnie z regionalnym prawem, które pozwala nakładać takie podatki.

Władze i ustawodawcy chętnie nakładają opłaty klimatyczne, gdyż płatnicy takich podatków z definicji nie głosują w wyborach. Władze lokalne mają nadzieję, że część ciężarów finansowych związanych ze świadczeniem usług publicznych uda się przerzucić na nierezydentów, gdyż wpływy podatkowe gmin są po prostu zbyt niskie, aby sfinansować bieżące koszty eksploatacji infrastruktury i atrakcji, na których bazuje turystyczna popularność regionów takich jak Toskania.

Gdy tylko poznamy szczegóły dotyczące stawek opłaty oraz sposobu jej wnoszenia, poinformujemy o nich wszystkich naszych klientów.

Opłata klimatyczna


Zapytaj o wille