Zaloguj się


 
Opłata klimatyczna
Dlaczego należy płacić?

Jesteśmy dumni, że możemy wynajmować domy w pięknym regionie, Toskanii i Umbrii. Toskania posiada bogatą historię, kulturę i jest pełna uroku.  Podatek turystyczny zwany również opłatą klimatyczną  jest jednym ze sposobów, aby zachować piękno tego regionu. Wprowadzony w 2012 roku podatek turystyczny to niewielka opłata, którą uiszcza się na rzecz lokalnej gminy. Zazwyczaj opłata pobierana jest przez zarządcę lub właściciela nieruchomości i wpłacana bezpośrednio do gminy, gdzie jest inwestowana w utrzymanie miejscowej infrastruktury oraz w celu poprawy płynności ruchu turystycznego w sezonie letnim.

Średnia opłata wynosi od 1 do 2 euro, za osobę dorosłą, za noc, ograniczona do 7 noclegów, obowiązują pewne zwolnienia. Opłaty i zwolnienia różnią się w zależności od lokalnej gminy.

Również zarządca nieruchomości lub właściciel musi powiadomić lokalną policję wojewódzką o Państwa pobycie we willi. Pozwala im to na monitorowanie liczby gości i podejmowanie skutecznych decyzji dotyczących utrzymania regionu Toskanii.

Opłata klimatyczna


Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2023 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie