Zaloguj się


Golf

 • Golf Toskania

  Toskania słynie nie tylko z bogatej historii, kultury czy tradycji, ale także z przepięknych krajobrazów, pysznego jedzenia oraz wyśmienitego wina - rejon ten kryje w sobie wszystko to, co potrzebne jest do spokojnego, wakacyjnego wypoczynku.

  Nie można oczywiście pominąć faktu, że znajdują się tam jedne z najlepszych włoskich pól golfowych, co również sprawia, że Toskania jest miejscem wartym odkrycia.

  Nawet po sukcesach golfisty Costantino Rocca, Włochy niekoniecznie figurowały jako naród wiodący w dziedzinie golfowej. Natomiast pojawienie się srebrnego medalisty Matteo Mannasero podczas głównego turnieju golfowego The Open Championship w 2009 r. oraz braci Francesco i Edoardo Molinari, zwycięzców pucharu świata, wzbudziło zainteresowanie golfową przyszłością kraju.

  Toskania to powszechnie znana, malownicza kraina wzgórz o ekscytującej historii i pobudzającej do gry w golfa atmosferze, która wydaje się być idealnym miejscem na spędzenie wakacji. Nie wiedząc czego się spodziewać w Toskanii, można się z pewnością miło zaskoczyć.

  W Toskanii znajdują się jedne z najlepszych pól golfowych. Poniżej znajduje się kilka wskazówek od Granta Leggate – asystenta sekretarza w klubie golfowym Royal St Georges z angielskiej miejscowości Sandwich.

 • Pole golfowe Royal Golf La Bagnaia

  Pole golfowe Royal Golf La Bagnaia mieści się 12 km na wschód od Sieny w samym sercu Toskanii. To nowe pole, zaprojektowane przez architekta Roberta Trenta Jonesa, który przekształcił 130 hektarów ziemi i zmienił je w coś naprawdę specjalnego. To arcydzieło architektury golfowej, które wprowadza styl amerykański do surowego krajobrazu Toskanii i oddaje pasję, blask oraz sztukę regionu. Pobudzający wyobraźnię projekt Trenta Jonesa powoduje, że droga przez pole golfowe musi być starannie zaplanowana, ponieważ najeżone jest ono dobrze usytuowanymi zagłębieniami, częściowo wypełnionymi piaskiem, będącymi główną ochroną pola. Na polu golfowym nie ma żadnych drzew, lecz nie jest to krytyka, ponieważ gdy wieje wiatr, dostarcza to trzecią warstwę ochronną, druga pochodzi od przeszkód wodnych, umiejscowionych przy co najmniej 13 dołkach. Pole to być może cały czas raczkuje, lecz już pokazuje oznaki bycia celującym uczniem, który wyrośnie na jednego z najlepszych w swej dziedzinie we Włoszech. Pole to idealny przykład amerykańskiego golfa, umiejscowiony w pięknej, wiejskiej Toskanii. Znajdziemy tu włoskie wille, podkreślające tradycyjny obraz tej lokalizacji.     

  Pracownicy pola golfowego wywarli na nas bardzo dobre wrażenie. W ich zachowaniu widoczne były profesjonalizm, duma i zamiłowanie do tego miejsca. Od kierownika pomocników noszących sprzęt do gry, aż do recepcjonistów i pracowników baru, wszyscy z nich byli w stanie utwierdzić nas w przekonaniu, że naprawdę chcą, byśmy się dobrze bawili. Pożywienie było wyśmienite, a szef kuchni naprawdę postarał się, byśmy otrzymali, wszystko to co naprawdę sobie zażyczyliśmy. Cały klub jest stylowym, dobrze zarządzanym miejscem. Dyrektor pola golfowego to Sandro Maistrello i jest on oczywiście siłą napędową, odpowiedzialną za entuzjazm i dumę swych pracowników.

  W celu uzyskania dalszych informacji
  proszę skontaktować się z:  Olivia.saratti@labagnaiaresort.com
  www.labagnaiaresort.com/en/golf-tuscany

  La Bagnaia Resort
  S.S. 223 Siena-Grosseto km 56
  53016 Località Bagnaia SIENA
  Tel. +39 0577 813000

  Dyrektor Pola Golfowego
  Sandro Maistrello
  infogolf@labagnaiaresort.com

  Domy wakacyjne w okolicy La Bagnaia:
  https://www.royalgolflabagnaia.com/resort/

 • Klub golfowy Ugolino

  Jest to najstarsze pole golfowe w Toskanii, znajduje się ono na południe od Florencji. W 1983 r. odbywały się tu włoskie mistrzostwa golfowe, podczas których Bernhard Langer zdobył tytuł mistrza. Krajobraz tego miejsca wypełnia toskański klimat, zapierające dech w piersiach widoki, ciężkie do zdobycia dołki, wąskie zielone tory oraz urozmaicone tereny z krótko przystrzyżoną trawą.
  Mimo iż umiejętności, jak i precyzja są istotnymi elementami w grze, pole golfowe dostosowane jest do różnego poziomu zawodników. Zwłaszcza dotyczy to pierwszych dziewięciu dołków, gdzie trzeci, mierzący odległość 295 metrów (4 par) wygodnie układa się na linii wzroku lecz wymaga mocnego uderzenia na lewo, aby usadowić piłeczkę w dogodnej pozycji do krótko przystrzyżonego obszaru z flagą i dołkiem (green).
  Nawet w przypadku osób lubiących piesze wędrówki, zalecamy wynajęcie wózka golfowego po to, aby zmniejszyć czas potrzebny na przejście pola golfowego (green) w kierunku obszaru startowego każdego dołka (tee), oraz aby podziwiać otaczające widoki w przerwie pomiędzy uderzeniami. Temu wspanialemu miejscu sprzyja także pomocna, dbająca o szczegóły oraz udzielająca wszelkich informacji obsługa.

  Adres: Via Chiantigiana 3, 50126 Firenze 
Tel: +39 (0)55 2301009
  e-mail: info@golfugolino.it
  www.golfugolino.it

  Listopad - luty: nieczynne 
  Należy dokonać wcześniejszej rezerwacji pola golfowego.    

 • Klub golfowy Punta Ala

  Klub usytuowany jest u wybrzeży morza oraz uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Toskanii. Pole golfowe, na którym rozmieszczonych jest 18 dołków o 72 wymaganych uderzeniach (par), otwarte jest przez cały rok. Znajduje się tu także obszar szkoleniowy, sklep sportowy, wynajem wózków golfowych, melexów bary oraz restauracje.
  Klub usytuowany jest nieopodal pięknej śródziemnomorskiej plaży, gdzie rodziny golfiarzy mogą przyjemnie spędzić dzień, podczas gdy oni sami mają możliwość pełnego oddania się rozkoszy gry na terenie tego fantastycznego klubu.

  W celu uzyskania dalszych informacji, proszę skontaktować się z:
  Punta Ala Golf Club
  Via del Golf
  Punta Ala (Grosseto)
  Tel: 0564 922121
  Fax: 0564 920182
  e-mail: golfpuntaala@ntt.it
  www.golfpuntaala.it

 • Klub golfowy Casentino

  o małe pole golfowe, składające się z dziewięciu dołków, 36 par. W niedalekiej przyszłości jednak pole ma zostać powiększone do 18 dołków.
  Pole golfowe otwarte jest cały rok za wyjątkiem stycznia. Od połowy do końca lutego pole jest czynne jedynie w weekendy.
  Na terenie klubu jest także obszar szkoleniowy, pole z krótko przystrzyżoną trawą (putting green) obszar do długich uderzeń (pitching green), teren do ćwiczeń celowania do dołków (training bunker), sklep sportowy, bar i restauracja.

  W celu uzyskania dalszych informacji, proszę skontaktować się z:
  Klub golfowy Casentino
  Via Fronzola 6
  Lokalizacja: Palazzo, 520167 Poppi (Arezzo)
  Tel: 0575 529310
  Fax: 0575 520167
  www.golfclubcasentino.it

 • Klub golfowy Perugia

  Pole golfowe umiejscowione jest niedaleko Perugii. Składa się ono z 18 dołków, 72 par oraz czynne jest przez cały rok. Na terenie pola dostępne są: obszar treningowy (driving range), pole z krótko przystrzyżoną trawą (putting green), obszar do długich uderzeń (pitching green), sklep sportowy, wynajem melexów, toreb i wózków golfowych.
  Zachęcamy także do korzystania z klubowego baru, restauracji oraz basenu, dzięki którym rodziny graczy mają możliwość spędzenia relaksującego dnia w klubie.

  Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z:
  Klub Golfowy Perugia
  Lokalizacja: Santa Sabina,
  06074 Ellera Umbra (Perugia)
  Tel: 075 5172204
  Fax: 075 5172370
  e-mail: segreteria@golfclubperugia.it
  Strona internetowa: www.golfclubperugia.it

 • Klub golfowy Antognolla

  Klub golfowy Antognolla usytuowany w sercu Umbrii, 20 minut drogi na północ od Perugii, oferuje profesjonalne pole golfowe o 18 dołkach. Na terenie klubu znajdziemy obszar treningowy (driving range), obszar służący do trenowania puttowania (practice green), niewielki budynek klubu oraz przebieralnie. W ofercie jest duży wybór kijów golfowych, wózków i meleksów.
  Rekomendujemy wczesną rezerwację ze względu na ograniczenia w czasie gry.

  Dalsze informacje:
  Antognolla Golf Club
  Strada San Giovanni del Pantano
  06133 Perugia
  Tel.:+39.075.58.42.008 -
  Fax +39.075.58.42.231 -
  Tel komórkowy: +39.327.73.47.710
  Rezerwacja:
  e-mail: info@antognollagolf.com  
  www.antognollagolf.com

 • Klub golfowy Montecatini

  Mieszczące się w głębi toskańskich terenów wiejskich, znajdujących się na południowym-zachodzie Florencji, to 18-dołkowe pole golfowe jest przykładem naturalnego piękna, jakie istnieje w tutejszym rejonie. Pomimo górzystego terenu, znajdują się tu szerokie lecz niezbyt długie tory do gry. Jeziora, potoki, drzewa i rowy tworzą naturalne zarysy terenu, który ze względu na swe odkryte położenie sprawia, iż wiatr staje się dodatkowym czynnikiem utrudniającym grę.
  Tereny zielone są faliste i sprawiają, iż piłeczka szybko toczy się wzdłuż toru, co stwarza dodatkowe utrudnienie w przypadku uderzeń, podczas których nie widać miejsca, w którym ma ona wylądować. Jeśli jednak chcemy wypróbować nasze umiejętności, wówczas tor ten stanowi ciężkie wyzwanie.
  Kołeczki, na których stawiamy piłeczkę golfową (tees) oraz tory do gry nie były w najlepszym stanie gdy rozgrywałem partię, jednak był to grudzień, a dzień mojej rozgrywki poprzedzały kilkudniowe opady deszczu.
  Kapitalny, lecz onieśmielający dołek 18 (par 3) był moim ulubionym. Znajduje się on nad jeziorem mającym 150 metrów szerokości. Wybór kija jest istotną kwestią.
  W lokalu klubowym panowała czystość i znajdowały się tam odpowiednie udogodnienia. Wszystko to sprawiało wrażenie rodzinnego biznesu, którego dopełnieniem była przyjazna obsługa. Montecatini to trudne pole golfowe, z którego najlepiej korzystać podczas letnich miesięcy.

  Adres:
  Via dei Brogi 32 – Lokalizacja: Pievaccia, 51015 Monsummano Terme 

  Tel: +39 (0)57262218
  Email info@montecatinigolf.com
  www.montecatinigolf.com

 • Klub golfowy Le Pavoniere

  18-dołkowe (par 72) pole golfowe, które znajduje się jedynie 15 km od międzynarodowego lotniska we Florencji, zostało stworzone przez firmę projektową Arnolda Palmera. W związku z powyższym panuje tu typowo amerykańska atmosfera. Obszerny teren wypełniony jest zielenią, dużymi przeszkodami w formie dołu wypełnionego piaskiem (bunkers) oraz szerokimi torami.
  Jedyne czego tu brakuje, to otaczających widoków, jednak pole to nadrabia możliwością gry jaką stwarza - jest to w miarę płaski teren, na którym występuje kilka wodnych przeszkód, wymagających odpowiednich umiejętności golfowych. Większość dołków znajduje się wśród drzew, jednak zachowane są odpowiednie odległości, dzięki czemu drzewa nie stanowią zbyt wielkich trudności podczas rozgrywanej partii. Powierzchnia obszarów zielonych nadaje żwawy i zarazem odpowiedni przebieg gry, a przy wietrznej pogodzie możliwe jest także posłanie piłeczki na długie dystanse.
  Poza 18 dołkiem, najlepsze były dołki 6 i 5 (par 3). Tutaj, w momencie kiedy piłeczka znajdzie się poza miejscem startu, konieczne jest zachowanie pewności siebie.
  Pole golfowe Pavionere jest miejscem pełnym ryzykownych, a zarazem dających satysfakcję sytuacji golfowych. Jest to także odpowiednie pole dla golfiarzy o każdym poziomie umiejętności.

  Adres: Via Traversa il Crocifisso, 59100 Prato 

  Tel: +39 (0)574 620 855
  email: info@golfclublepavoniere.com
  www.golfclublepavoniere.com

 • Pole golfowe oraz ośrodek wypoczynkowy Poggio dei Medici

  To zapierające dech w piersiach pole golfowe składa się z 18 dołków (par 72) i znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Florencji. To obszar wypełniony bujnymi, nieskazitelnymi torami oraz nadającą piłeczce odpowiednie tempo trawą, otoczony oszałamiającym, górzystym krajobrazem. Pole wygląda dokładnie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Wyzywające umiejscowienie dołków daje możliwość wypróbowania naszych golfowych umiejętności.
  Dosłowne tłumaczenie nazwy pola golfowego brzmi 'wzgórze Medyceuszy'. Będąc na wysokości 16 dołka, gdzie słychać było jedynie odgłosy ptaków i rozlegające się bicie dzwona florentyńskiego kościoła, byłem odurzony odczuciem, iż gdyby Bóg grał w golfa, to wydałby swe boskie monety, by grać na tym zielonym terenie!
  18 dołek jest tak piękny, jak tylko ostatni dołek może być, jednak dołek 15 był moim ulubionym. Na wysokości 332 metrów posyłanie piłeczki jest zadaniem zarówno wyzywającym, jak i stymulującym. Znajduje się tu rozdzielający się pas zieleni, który sprawia, iż dołek może być zdobyty na dwa rożne sposoby - nie jest to najcięższy dołek do zdobycia, jednak wymaga solidnego i stosownie wymierzonego uderzenia oraz odpowiedniego podejścia. W rzeczy samej zdobycie wszystkich dołków stanowi niebywałą przyjemność, która ze względu na napawanie się otaczającymi widokami i atmosferą, zajęła mi dłużej, niż przewidywałem.
  Dodatkowo, znajdujący się tu XVI-wieczny lokal klubowy sprawił, iż jest to jedno z moich ulubionych pól golfowych na świecie.

  Adres:
  Via San Gavino 27, 50038 Scarperia (FI)
  Tel: +39 (0)55 8435562
  Email: info@golfpoggiodeimedici.com
  www.golfpoggiodeimedici.com

 • Pole golfowe Cosmopolitan Golf and Country Club

  Tirrenia to miejscowość znajdująca się zaledwie 20 minut od portu lotniczego obsługującego Pizę. Główną cechą znajdującego się tu pola golfowego jest akwen wodny, co wiąże się z podjęciem ryzykownych, a zarazem przynoszących satysfakcję decyzji, jakie musimy podejmować w trakcie golfowej rozgrywki na terenie klubu Cosmopolitan.
  Falistość pola harmonizuje się z naturalnym ukształtowaniem terenu. Na każdy dołek przeznaczone są 4 zestawy kołeczków (tees), co pozwala pracownikom pola golfowego na rozstawianie ich w dowolnych pozycjach w celu urozmaicenia gry oraz zapewnienia odpowiedniego oszacowania umiejętności graczy, będących na różnych poziomach.
  Ustawienie każdego z 18 dołków jest dokładnie opracowane - trawa jest odpowiednio przycięta, a tory dostosowane są do każdego poziomu gry. Tereny zieleni być może nadawały wolne tempo piłeczce, jednak były one utrzymane w nienagannym porządku. Ze względu na niewielkie krawędzie, wiele dołów wypełnionych piaskiem (bunkers) nie stanowiło zbyt trudnych przeszkód do pokonania.
  5 dołek był wyjątkowy, gdyż wymagał uderzeń pokonujących dwa razy zbiornik wodny, zanim piłeczka dotarła do zielonego obszaru. Jednak decydującym uderzeniem w rozgrywce jest podejście do 9 dołka, znajdującego się na zielonym terenie – po raz kolejny wymagane było przeniesienie piłeczki nad wodą, co sprawia, iż wybór odpowiedniego kija jest kwestią kluczową. Jest to atrakcyjne miejsce z dobrym wyposażeniem, odpowiednio utrzymane i z pewnością nadające się do gry, jednak przy wietrznej pogodzie, umiejętności gracza mogą być poddane ciężkiej próbie.

  Adres:
  V. le Pisorno 60, 56128 Tirrenia
  
Tel: +39 (0)50 33633
  E-Mail: info@cosmopolitangolf.it
  www.cosmopolitangolf.it

 • Pole golfowe Valdichiana

  Wspaniale pole dla golfistów zawodowych jak i amatorów, stworzone z mysla o srodowisku naturalnym. Na polu znajduja sie cztery dolki PAR 3, trzy dolki PAR 4 oraz dwa PAR 5, co rozciaga sie na 2643 metrach z laczna liczba PAR 34. Pole miesci sie w srodku pieknego rejonu Val di Chiana. Otwarte siedem dni w tygodniu. Latwo dojechac z glównej autostrady A1. Na terenie obiektu jest restauracja.

  Adres: Loc. Esse Secco – Bettolle (Siena
  Tel. +39 0577 624439
  Email: info@golfclubvaldichiana.it
  www.golfclubvaldichiana.it

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie