Zaloguj się


Wędkarstwo

 • Toskańczycy uwielbiają łowić ryby i polować, a w większości miast znajdziesz sklep wędkarski i myśliwski. Zajrzyj do jednego z nich i zapytaj miejscowych o dobre miejsca do wędkowania oraz o wymagane pozwolenia wędkarskie.

  Wędkarstwo morskie
  Paolo Fanciulli to rybak oraz przewodnik turystyczny z dużym doświadczeniem, dbający o środowisko naturalne. Oferuje całodniowe wycieczki wędkarskie w okolicy Parku Regionalnego Maremma dla grup do 12 osób, które wyruszają wcześnie rano z portu w Talamone.
  www.paoloilpescatore.it

  Wędkarstwo muchowe
  Najlepszym miejscem do wędkowania na muchę w Toskanii jest rzeka Alto Tevere w Sansepolcro, na zachód od Arezzo, około 1 godziny i 40 minut jazdy samochodem od Sieny.

  W rejonie Lukki dobrym miejscem jest naturalne dorzecze stworzone przez Serchio, rzekę, która przecina Garfagnana z północy na południe, od Sillano aż po Castelnuovo di Garfagnana.
  Fly Dreamers https://tinyurl.com/2sth874p

  Wędkarstwo jeziorowe
  Obok wioski Quornia między Castelliną i Monteriggioni jest jezioro Vallechiara, w którym można łowić ryby. Należy kierować się drogowskazami prowadzącymi do restauracji Vallechiara, gdzie wypożycza się sprzęt wędkarski. Potem już można zarzucić wędkę w nadziei, że złowi się karpie, jesiotry i pstrągi.
  https://lagovallechiara.it/en/homepage/#fishing

  Lago di Chiusi i Lago di Montepulciano, odpowiednio w pobliżu Chiusi i Montepulciano, to zdecydowanie dwa najlepsze miejsca do wędkowania jeziornego w prowincji Siena. (Restauracja Pesce d'Oro, niedaleko Labo di Chiusi, jest również dobrym miejscem na lunch). Informacje o tym, jak uzyskać pozwolenie na łowienie ryb można znaleźć na poniższych stronach:

  Lago di Chiusi
  www.lenzaetrusca.it

  Lago di Montepulciano
  www.amicilagodimontepulciano.it

 • Wędkowanie w jeziorze Quornia

  W Chianti i całej Toskanii nie brakuje miejsc dla wędkarzy.
  Miłośnicy wpatrywania się w spławik mogą na przykład odwiedzić niewielkie jezioro Quornia położone pośród winnic pomiędzy Castelliną a Monteriggioni. Wystarczy podążać za znakami na Ristorante Vallechiara, na miejscu można wypożyczyć niezbędny sprzęt. Można tutaj złowić karpie, jesiotry lub pstrągi.


  Adres: Lake Quornia, Strada Communale delle Masse, 112, 53011 Valle Chiara, Castellina SI

  Strona: https://lagovallechiara.it/en/homepage/

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie