Zaloguj się


San Gimignano

 • San Gimignano, pieszczotliwie określane jako „średniowieczny Manhattan”, to niezwykłe miasto pełne średniowiecznego uroku. Znane z licznych wież, obfituje też we wspaniałe place, wąskie kamienne uliczki i romantyczne zakątki. Z wielu miejsc rozciągają się wspaniałe widoki na dolinę rzeki Elsa. Należy do miast, których nie można pominąć podczas zwiedzania Toskanii.

  Poznaj naszą kolekcję willi w pobliżu San Gimignano.

 • Dziesięć najlepszych atrakcji

  Już same wieże sprawiają, że warto odwiedzić tę średniowieczną kapsułę czasu, jednak San Gimignano jest pełne różnych niecodziennych atrakcji turystycznych. Pamiętaj, aby zostać tam aż opuszczą je największe tłumy. Zwróć uwagę, że jeden bilet łączony pozwala na wstęp do wszystkich muzeów.

 • 1. Poznaj słynne wieże

  Najeżona wieżami panorama miasta to jeden z najwspanialszych widoków w Toskanii. W okresie rozkwitu miasto to mogło się poszczycić 72 wieżami, z których obecnie pozostało jedynie 14. Wieżowe domy stanowiły zamki-rezydencje, służące jako magazyny i twierdze. Te samowystarczalne enklawy symbolizowały bogactwo feudalnej szlachty i zamożnych handlarzy, a także ich pogardę dla władzy cywilnej. Nadejście czarnej śmierci w 1348 roku przyniosło koniec potężnych wież, położyło także kres dobrej passie San Gimignano aż do XX wieku. Miasto obumarło, do czego przyczyniła się także utrata politycznej niezależności po dostaniu się pod kontrolę Florencji. Mówiąc krótko, San Gimignano pozostało ekonomicznym skansenem, któremu udało się uniknąć wpływów epoki renesansu – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

  Wieże, które przetrwały do dzisiaj, skupiają się wokół Piazza del Duomo i Piazza della Cisterna, na których przez cały rok kłębią się turyści. Ogromne wieże obronne górują nad dwoma głównymi placami w najwyższym punkcie miasta, pełniąc także funkcję symboli statusu oraz prezentując bogactwo i pozycję społeczną ich właścicieli. Jedna z teorii głosi, że miały one również związek z handlem tkaninami, który przyczynił się do wzbogacenia San Gimignano. Ponieważ na poziomie gruntu było niewiele miejsca, niektóre wieże mogły zostać zbudowane po to, aby przechowywać cenne, farbowane tkaniny. Ostatecznie uważa się jednak, że budowę wież rozpoczęto z myślą o celach obronnych, jednak szybko stały się one symbolami statusu, podobnie jak dzisiejsze manhattańskie wieżowce.


  Strona: https://www.sangimignano.com/en/

 • 2. Bazylika Kolegiacka Santa Maria Assunta - Katedra w San Gimignanoi

  Collegiata (myląco nazywana także „Katedra w San Gimignanoi”) to najbardziej imponujący kościół w całym mieście. Zwiedzanie tej wspaniałej romańskiej budowli prawdopodobnie zajmie Ci najwięcej czasu, ponieważ każdy fragment jej ścian pokryty jest freskami. Mistycyzm tego miejsca kontrastuje z panującą w nim intymną atmosferą, od toskańskich, pręgowanych łuków po pełne gracji, wspierające je kolumny. Północna nawa przedstawia dramatyczne sceny ze Starego Testamentu autorstwa Bartolo di Frediego (1367), a w nawie naprzeciwko znajdziemy sceny z życia Chrystusa namalowane przez Lippo Memmiego (1333-41). Środkowa nawa poświęcona jest Sądowi Ostatecznemu autorstwa Taddeo di Bartolo (1393-96). Te gotyckie, narracyjne obrazy kontrastują z przedstawiającymi życie lokalnej świętej, lirycznymi, renesansowymi freskami Ghirlandaio (1475) w kaplicy Santa Fina. Pamięć tej uwielbianej świętej czci się każdego marca, gdy w okolicznych wsiach rozkwitają żółte bratki, kwiaty symbolizujące św. Finę.


  Adres: Cathedral of San Gimignano
  Piazza Duomo, 8, 53037 San Gimignano
  Tel: 0577 286300
  Strona: www.duomosangimignano.it

 • 3. Torre e Casa Campatelli

  W tej fascynującej wieży mieszkalnej mieszkał ostatni członek znakomitego florenckiego klanu. W 2005 roku Lydia Campatelii oddała wieżę w ręce Fondo Ambiente Italiano (FAI), szanowanej włoskiej instytucji zajmującej się ochroną dziedzictwa. Ściśnięta między XVIII-wiecznymi kamienicami, ta XIII-wieczna wieża jest jedyną w tym mieście, która zachowała swój oryginalny plan i puste wnętrze. W środku wygląda dokładnie tak, jak pozostawił ją ostatni właściciel. Znajduje się tam wystawa sztuki Guido Peyrona, wuja Lydii Campatelli, a także pamiątki po tym florentyńskim kupcu i jego ziemiańskiej rodzinie. Poza przyjemnością, płynącą ze zwiedzania wypełnionego antykami budynku, można tam także poczuć się, jakby zwiedzało się autentyczny XIX-wieczny toskański dom, oddający gust ówczesnej klasy średniej.

  Największą atrakcją Torre Campatelli jest jednak przedstawiająca historię tego miasta, imponująca prezentacja audiowizualna, Tysiąc lat San Gimignano (w języku angielskim i włoskim). Pokazuje ona, jak średniowieczne wieżowce wpłynęły na cywilizacyjny efekt życia w mieście, kiedy signori (feudalni panowie) zostali przekonani do opuszczenia swoich zamków na rzecz miejskiego życia. Prezentacja przybliża także ogólne historyczne wnioski na temat średniowiecznej historii Toskanii. Borgo, czyli fortyfikowane miasto, stało się również domem dla kupców i właścicieli ziemskich, a także stanowiło symbol bezpieczeństwa podczas konfliktów między miastami a państwem.


  Adres: Via S. Giovanni, 15, 53037 San Gimignano
  Tel: 0577 941419
  Strona: https://fondoambiente.it/torre-e-casa-campatelli-eng

 • 4. Torre Grossa – średniowieczny zawrót głowy

  Palazzo Comunale (znana także jako Palazzo del Podesta) to ponura forteca będąca w centrum miejskiego życia już od czasów, kiedy Dante przyjechał tu z ambasadorską wizytą z Florencji. Warto zwiedzić pokryty freskami ratusz (patrz niżej), a także wspiąć się na samą wieżę. Jeśli jednak dopadnie Cię lenistwo, a dzień jest idealny i bezwietrzny, możesz skupić się jedynie na wspinaczce na szczyt. Ukończona w 1311 roku wieża ratusza, Torre Grossa, jest najwyższą wieżą w mieście (54 metry wysokości) i jedyną, na której szczyt można się obecnie dostać. Jeśli nie będziesz wchodził zbyt szybko, metalowe schody są dość łatwe do pokonania, a jedyną trudność sprawia ich ostatnia część. Widoki Colle di Val d'Elsa ze szczytu zapierają dech w piersiach, podobnie jak sam widok San Gimignano z lotu ptaka.


  Adres: Piazza Duomo, 2, 53037 San Gimignano
  Tel: 0577 286300
  Strona: www.sangimignanomusei.it

 • 5. Palazzo Comunale – kultura i wspinaczka na szczyt

  Palazzo Comunale, znany pod wieloma różnymi miejscowymi nazwami, mieści lokalne władze już od czasów średniowiecza. Ten imponujący, fortyfikowany budynek góruje obecnie nad miejskim placem, tak samo, jak zapewne od zawsze górował nad życiem mieszkańców tego miasta. Toskański ratusz, wraz z towarzyszącą mu dzwonnicą, Torre Grossa (patrz wyżej), uosabia obywatelski ideał. W przeszłości obiecywał demokrację miejscowym cechom kupieckim, szlachcie i zwykłym obywatelom. Na pierwszym piętrze ratusza znajduje się pokryta freskami Sala di Dante (znana także jako Sala del Consiglio), upamiętniająca wizytę Dantego w 1299 roku. Na wystawie można zobaczyć wspaniały wachlarz średniowiecznej sztuki, w tym Maestę Lippo Memmiego z początku XIV wieku: zasiadającą na tronie Dziewicę z Dzieciątkiem, otoczoną aniołami, świętymi i dostojnikami, w tym z klęczącym podestà, ówczesnym głównym sędzią miejskim. Piętro wyżej przedstawione są moralne nauki dotyczące dobrej i złej władzy, podobnie jak w Sienie.

  Na drugim piętrze znajduje się Pinacoteca, galeria obrazów z dziełami datowanymi od XIII do XV wieku. Pośród wielu wspaniałych obrazów tego muzeum znajduje się zestaw wczesnych XIV-wiecznych fresków Memmo di Filipucciego, przedstawiających rzadko spotykane świeckie, a nie religijne sceny. Znane jako Freski Ślubne, pokazują one pannę młodą i pana młodego korzystających ze wspólnej kąpieli i wspinających się na swoje łoże małżeńskie ‒ intymne spojrzenie na życie prywatne w średniowiecznych Włoszech.


  Adres: Piazza del Duomo,
  San Gimignano
  Tel: 0577 286300
  Strona: www.sangimignanomusei.it

 • 6. Sant’Agostino – magiczne freski

  Każdy kościół w San Gimignano ma coś do zaoferowania, jednak być może najlepszym z nich jest Sant'Agostino. Położony na północnym skraju miasta, blisko Porta San Matteo, kościół ten stanowi hołd dla św. Augustyna. Jego przypominający stodołę budynek jest prosty z zewnątrz, ale jego wnętrze stanowi zupełne przeciwieństwo. Budowa tego zaprojektowanego w stylu romańskim z gotyckimi elementami kościoła rozpoczęła się w 1280 i zakończyła w 1298 roku. Jego najwspanialsza część to otaczające prezbiterium, wyblakłe freski Benozzo Gozzoliego przedstawiające życie św. Augustyna (1465). Tę samą miłość do kolorów, bogate szaty i precyzyjne portrety znajdziemy w pozostałych freskach San Gozzoliego, szczególnie w Podróży Trzech Króli w Palazzo Medici Ricardi we Florencji. Zabierz ze sobą drobne pieniądze, aby włączyć światła i zobaczyć freski umieszczone za wysokim ołtarzem. Kościół ten nadal stanowi ważną część życia San Gimignano i wciąż odbywają się tu zarówno msze, jak i koncerty.


  Adres: Piazza Sant'Agostino, 10, 53037 San Gimignano
  Tel: +39 0577 941519
  Strona: www.sangimignano.com

 • 7. Przechadzka murami miasta na degustację wina

  Zanim wyjedziesz, wybierz się na krótki spacer wzdłuż miejskich murów do la Rocca, XIV-wiecznej twierdzy. Ta częściowo odnowiona twierdza zapewnia wspaniałe widoki na tarasowe ogrody i oliwne zagajniki, prowadzące w dół aż do winnic Vernaccia. Produkuje się w nich słynne białe wino, o którym wspominał nawet Dante w Boskiej Komedii. Museo Vernaccia (Muzeum Wina Vernaccia) to dobre miejsce na degustację różnych miejscowych win. Poza słynnym Vernaccia można tu także spróbować lub zakupić wina San Gimignano DOC (rosso - czerwone, rosato - różowe i słodkie wino deserowe Vin Santo). Jeśli interesujesz się winami z pozostałych obszarów, zapytaj o wina Chianti DOCG, a także Toscana IGT. Znajdziesz tam także wystawę audiowizualną, która przedstawia historię lokalnej produkcji wina.


  Adres: Via della Rocca, 1, 53037 San Gimignano
  Tel: 0577 941267
  Strona: www.sangimignanomuseovernaccia.com

 • 8. Polo Museale Santa Chiara – eklektyczny kompleks muzealny

  Dawny klasztor Santa Chiara mieści obecnie kilka muzeów. Są one dość małe i stanowią raczej ciekawostkę niż prawdziwą atrakcję, ale wciąż są warte uwagi. Museo Archeologico (Muzeum Archeologiczne) przedstawia etruskie i romańskie znaleziska, w tym figurki z brązu i płytki mozaikowe o wyrazistych kolorach. Niedaleko znajduje się Speziera di Santa Fina, w którym można zobaczyć częściowo zrekonstruowaną aptekę z XV wieku. Na wystawie prezentowane są ceramiczne i szklane naczynia na ziołowe medykamenty oraz lecznicze balsamy i eliksiry. Piętro wyżej, Galleria d'Arte Moderna (Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) mieści dzieła włoskich artystów. Jeden bilet łączony pozwala na wstęp do wszystkich muzeów.


  Adres: Via di Via Folgore da San Gimignano,
  San Gimignano
  Strona: www.sangimignanomusei.it

 • 9. Piazza della Cisterna – esencja San Gimignano

  Piazza della Cisterna to średniowieczna kapsuła czasu, którą najlepiej docenia się, kiedy już opuszczą ją tłumy turystów. Ten czarujący, trójkątny plac może się pochwalić XIII-wieczną studnią, od której wzięła się jego nazwa. Obecnie stanowi on jedynie nastrojowe miejsce na zdjęcia, ale niegdyś znajdowało się tu skrzyżowanie szlaku pielgrzymek Via Francigena z drogą prowadzącą z Pizy do Sieny. To nadal najpiękniejsza piazza w mieście, wyłożona ułożonymi w jodełkę cegłami, otoczona średniowiecznymi rezydencjami i wieżami mieszkalnymi datowanymi na XIII wiek. Po jednej stronie placu stoi tak zwana „wieża diabła” oraz bliźniacze wieże wskazujące rezydencję Ardinghellich, głównej rodziny gwelfów w mieście.


  Adres: Piazza Della Cisterna, 20, 53037 San Gimignano
  Tel: +39 0577 940008
  Strona: https://www.sangimignano.com/en/what-to-see/city-centre-attractions/

 • 10. Museo della Tortura ‒ średniowieczne tortury

  Jeśli Twoje nastoletnie dzieci torturują Cię domagając się nieco krwawszej rozrywki, weź pod uwagę Museo della Tortura (Muzeum Tortur), na południe od Piazza della Cisterna. Po obejrzeniu zbyt wielu kościołów ta niepokojąco makabryczna kolekcja średniowiecznych narzędzi tortur może spodobać się nastolatkom. Biorąc pod uwagę jej tematykę, jest to wystawa bardziej przygnębiająca i prowokująca niż rozrywkowa.


  Adres: Via San Giovanni 125, 53037, San Gimignano Italy
  Tel: +39 0577 940526
  Strona: www.torturemuseum.it

 • Jedzenie i picie

  Vernaccia di San Gimignano to charakterystyczne białe wino ‒ orzeźwiające, wyraziste, o złotej barwie, popularne już od czasów Dantego. Aby odpowiednio zakończyć toskańską ucztę, zamocz cantuccini, kruche migdałowe biszkopty, w Vin Santo, miejscowym bursztynowym winie deserowym.

  Toskańska oliwa od lat słynie ze swojej jakości oraz wspaniałego smaku i struktury. Mieszkańcy San Gimignano podchodzą do oliwy z wielkim entuzjazmem, a oliwki były tu uprawiane już od czasów Etrusków, tak jak w przypadku plantacji Montenidoli. Oliwa Extra Vergine di San Gimignano jest tego pysznym przykładem.

  Ogromną rolę w miejscowej kuchni odgrywają mięsa, a w menu często znajdziemy zarówno koperkowe salami, jak i królika. Najlepszym daniem mięsnym pozostaje jednak bistecca alla fiorentina, ogromny, delikatny, krwisty i soczysty stek z kością. Jednocześnie, ze względu na bliskość Sieny, w San Gimignano można się także spodziewać wielu sieneńskich potraw. Na tamtejszych wsiach z ozdobionych białymi paskami świń rasy Cinta Senese produkuje się wieprzowinę i inne wyroby masarskie, uznawane za najlepsze w regionie już od czasów Etrusków. Polowanie to popularny sport, dzięki któremu w menu miejscowych restauracji znajdziemy podawane na wiele sposobów mięso z dzika, cinghiale. Mimo próśb działaczy ochrony przyrody nadal można tu zgodnie z prawem polować na małe ptaki, od wróbli po przepiórki.

 • Cum Quibus

  Prowadzony przez entuzjastyczny młody zespół dość drogi, ale wyśmienity lokal stanowi odmianę od masowych pułapek na turystów. Kuchnia skupia się tu głównie na mocno aromatycznych toskańskich składnikach, od cannelloni z królikiem po drobiową wątróbkę z Vin Santo lub połączenie kalmara i panzanelli. Jadalnia w rustykalnym stylu dorównuje ambitnemu menu, które oferuje ciekawe, ale smaczne kombinacje. Jest to lokal rekomendowany przez Michelin Bib Gourmand – mała, urokliwa restauracja.


  Adres: Via S. Martino, 17, 53037 San Gimignano (SI)
  Strona: www.cumquibus.it

 • Ristorante Dorandò

  Ta nastrojowa wspaniała restauracja mieści się w XIV-wiecznym dworku, niedaleko Piazza del Duomo. Jej przytulną atmosferę podkreślają zabytkowe kamienie i ceglane sklepienia, ze ścianami ozdobionymi malunkami miejscowych artystów. Ten wysokiej klasy, stylowy lokal specjalizuje się w przepisach z przeszłości, takich jak makaron z nadzieniem z królika lub chrupiące warzywa z szafranem z San Gimignano. Menu dopełnia karta dobrych toskańskich win, jak zresztą można się spodziewać po restauracji Michelin Bib Gourmand.


  Adres: Vicolo dell'Oro, 2, 53037 San Gimignano
  Tel: +39 0577 941862
  Strona: www.ristorantedorando.it

 • Osteria delle Catene

  Ukryta w bocznej uliczce, ta przyjazna, niezbyt droga tawerna oferuje ciekawie urozmaicone toskańskie dania i wiele potraw z szafranem. Można tam usiąść zarówno w ceglanym, zwieńczonym sklepieniem wnętrzu, jak i na małym, pochylającym się tarasie. Wielbiciele szafranu powinni spróbować „średniowiecznej zupy szafranowej” (z porem i szynką) lub pici - krótkiego makaronu z szafranem i ricottą, albo głównego dania z szafranowym kurczakiem. Warto zakończyć taki posiłek deserem: tartą z szafranem i mascarpone lub panna cottą z szafranem i orzechami piniowymi. Jeśli nie lubisz szafranu, wybierz obfite danie z mięsem z dzika, kiełbasą i fasolą. Typowe mięsne potrawy to zapiekanka z wołowiny Chianina lub ragu z dzika z makaronem pappardelle.


  Adres: Via Mainardi 18, San Gimignano
  Tel: +39 0577 941966
  Strona: www.osteriadellecatene.it

 • Ristorante Da Pode

  Położona w przerobionym gospodarstwie, 2 km poza miastem, restauracja charakteryzuje się nastrojowym wnętrzem pełnym belek na suficie i podłogą z terakoty. W menu znajdziemy duże porcje tradycyjnych toskańskich potraw, przygotowane przez Signorę Lucię. Możesz się tam rozkoszować stekiem z kością lub makaronem z mięsnym sosem (ragu). Ta niezbyt droga tawerna to także polecana Michelin Bib Gourmand, czyli mała, czarująca restauracja.


  Adres: Localita Sovestro 63, 53037, San Gimignano
  Tel: +39 0577 943126
  Strona: www.dapode.com

 • Ristorante Tre Archi

  Tę typową, dość tanią toskańską trattorię prowadzi małżeństwo. Jej przytulne, rustykalne wnętrze pasuje do serwowanych tam obfitych porcji zupy ribollita, tagiatelle z funghi porcini (prawdziwki w sezonie), makaronu taglierini z truflami (w sezonie), steków z kością, grillowanej jagnięciny lub gulaszu z dzika. Posiłek zwykle rozpoczyna się degustacją toskańskich oliw. Restauracja znajduje się w Castel San Gimignano, w niemalże tej samej odległości od Colle di Val d'Elsa (10 km), San Gimignano (12 km) i Volterry (15 km).


  Adres: Via di Castel S. Gimignano 35/B,
  53034 Colle di Val D'Elsa
  Tel: +39 0577 953099
  Strona: https://trearchiristorante.it/

 • Zakupy

  San Gimignano jest mocno nastawione na turystykę, co widać po miejscowych sklepach. Chociaż można tu kupić niewiele oryginalnych lub niepowtarzalnych rzeczy, w specjalistycznych sklepach spożywczych i winiarskich można znaleźć dobre prezenty lub zaopatrzyć się w porządny prowiant. Polecamy szczególnie miejscową oliwę (jakość oliwy mierzona jest zawartością kwasu; najlepsze oliwy extra vergine zawierają go mniej niż 1%).

 • Specjalistyczne sklepy spożywcze

  Przy zatłoczonej głównej ulicy pełno jest specjalistycznych sklepów spożywczych, wystarczy więc podążać za swoim nosem. Najlepsze produkty to salami z dzika, oliwa (olio extra vergine di oliva Toscano IGP) i wina Vernaccia (www.vernaccia.it). Warto także poszukać szafranu San Gimignano (lo zafferano di San Gimignano DOP), peklowanych wyrobów mięsnych (il prosciutto toscano DOP) i koperkowego salami (la finocchiona toscana IGP).

 • Enoteca Corsi

  Sprawdzony sklep winiarski przy wjeździe do San Gimignano. Można tu znaleźć Super Tuscans, a także wina z Chianti, Montalcino i samego San Gimignano.


  Adres: Via S. Giovanni, 127, 53037 San Gimignano
  Tel: +39 347 541 0463
  Strona: https://www.enotecacorsi.it/

 • Galleria Gagliardi

  Galeria sztuki współczesnej, która podobno posiada największą kolekcję dzieł współczesnych włoskich rzeźbiarzy ceramiki, a także skłaniające do refleksji obrazy.


  Adres: Via di San Giovanni 57, San Gimignano
  Tel: +39 393 164 3615
  Strona: www.galleriagagliardi.com

 • La Bottega del Sale

  Ta galeria, prowadzona przez urodzonego w San Gimignano fotografa, wystawia wspaniałe czarno-białe fotografie krajobrazów.


  Adres: Piazza Duomo, 13, 53037 San Gimignano
  Tel: +39 347 485 6657
  Strona: www.duccionacci.it

 • Parkowanie i zwiedzanie

  Napędzana pogonią za rustykalnym ideałem turystyka w szczycie sezonu zmienia San Gimignano w zatłoczony kocioł. To właśnie dylemat tego miasta: jego piękno może się także okazać zagrażającą mu bestią. Biorąc to pod uwagę, spróbuj przyjechać tam wcześnie rano lub jeszcze lepiej, zostań do późna, aby nacieszyć się kolacją na mieście i w spokoju przespacerować nastrojowymi, średniowiecznymi uliczkami.

  Aby nacieszyć się San Gimignano, wystarczy zaufać swoim nogom ‒ miasto średniowiecznych wież mieszkalnych nie zostało zaprojektowane dla samochodów. Jest ono w pełni dostosowane do pieszych, więc spacery to jedna z największych miejscowych przyjemności. W związku z tym należy jednak przed wizytą zostawić samochód na parkingu. San Gimignano należy do systemu ZTL (Strefa Ograniczonego Ruchu), więc jego historyczne centrum jest zamknięte dla ruchu drogowego. Parkingi znajdują się poza murami miasta.

  W zależności od tego, od której strony dojedziesz do miasta, możesz zatrzymać się na jednym z parkingów na południe lub na północ od centrum. Na południu, gdzie najłatwiej dojechać z Poggibonsi, Sieny lub Florencji, udaj się na większy i tańszy Parcheggio Giubileo (nieco dalej, ok. 6 euro za dzień) lub mniejszy Parcheggio Montemaggio (nieco bliżej, ok. 20 euro za dzień). Na północy, gdzie najłatwiej dojechać z Certaldo, udaj się na Parcheggio Bagnaia Superiore lub Parcheggio Bagnaia Inferiore (ok. 15 euro za dzień). Wszystkie są strzeżone przy użyciu kamer bezpieczeństwa.
  https://comune.sangimignano.si.it/it/page/1371

  Aby dowiedzieć się więcej, a także zobaczyć mapę parkingów, przejdź na stronę lokalnego biura informacji turystycznej:

  Strona: www.sangimignano.com/en/san-gimignano/guide-to-the-town/parking-and-urban-transport.asp

 • Toskańskie wille w pobliżu San Gimignano

  Nasza kolekcja willi położonych w pobliżu San Gimignano, w sercu urokliwego toskańskiego krajobrazu, jest idealna dlatych, którzy do Toskanii przyjeżdżają by doświadczyć piękna przyrody i bogactwa kulturowego. Te starannie urządzone wille, położone w niewielkiej odległości od słynnych średniowiecznych wież San Gimignano, dają wyjątkową okazję do poznania historycznego uroku tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zapewniajac równocześnei miejsce do relaksu w komforcie i ciszy. Niezależnie od tego, czy położona jest na łagodnych wzgórzach obok Sieny, czy pośród winnic Chianti, każda willa oddaje esencję Toskanii, zapraszając gości do delektowania się wyjątkowymi winami, lokalnymi przysmakami pośród pięknych krajobrazów. Zaurocz się pięknem San Gimignano i okolic.

  Poznaj nasze wille z okolic Sieny i Chianti i już dziś zacznij planować wakacje w Toskanii.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie