+48 223079889
Adres email
Hasło

Zabieranie psa na wakacje

 • Tylko nie bez psa! Informacje i porady o wakacjach z psem

  Czy wakacje bez ukochanego czworonoga wydają ci się nie do pomyślenia? Przy odrobinie pomocy ze strony To-Toskanii, zabranie psa na urlop to pestka. Mamy w ofercie olbrzymi wybór willi i apartamentów wakacyjnych przyjmujących psy.

  Toskania to idealne miejsce na urlop tak dla właścicieli psów, jak i ich wiernych kompanów, których serca zabiją szybciej już po pierwszym rzucie oka na toskańskie długie plaże i rozległe pola, czyli naturę w najlepszym wydaniu.

  Jednak aby wyjazd z psem okazał się niezapomnianym przeżyciem, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Pracownicy To-Toskanii chętnie podpowiedzą, jakie to rzeczy. Służymy informacją i wskazówkami!

 • 1. Przed wyjazdem - warunki wjazdu do Włoch

  Podczas podróży do Włoch obowiązują przepisy unijne dotyczące zwierząt. Oznacza to, że pies musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, mieć wszczepiony mikrochip oraz posiadać paszport unijny ze świadectwem weterynaryjnym o przeprowadzonym szczepieniu. Dodatkowo zasadne i konieczne jest wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Warto też pamiętać, że we Włoszech pies obowiązkowo musi mieć kaganiec oraz smycz.

 • 2. Wymarzone wakacje z psem - jak szukać odpowiedniego zakwaterowania

  Psy mile widziane! Na stronie www.to-toskania.pl/zwierzeta-mile-widziane/ mamy olbrzymi wybór willi i apartamentów wakacyjnych przyjmujących psy. Po wpisaniu kryteriów wyszukiwania bez trudności znajdziesz zakwaterowanie odpowiednie pod względem lokalizacji, rozmiarów i ceny.

 • 3. Podróż samochodem - co wziąć pod uwagę

  Podróż z psem najprzyjemniejsza będzie chyba samochodem, gdyż zwierzę zwykle zna już wcześniej pojazd i można mu robić indywidualnie dobrane przerwy w podróży. Aby zapewnić psu odpowiedni, bezpieczny transport, należy go umieścić w tyle samochodu i zabezpieczyć siatką zabezpieczającą. Nawet jeśli pies jest przyzwyczajony do jazdy samochodem, należy pamiętać, że długie podróże są nudne i zaplanować dla siebie i swojego czworonoga wystarczająco dużo przerw. Poza zestawem pierwszej pomocy na wypadek choroby lokomocyjnej u psa, warto w bagażu mieć również miski na wodę i karmę oraz butelkę wody. Jeśli to możliwe, psa należy nakarmić dopiero po przybyciu na miejsce, gdyż jazda z pełnym żołądkiem może doprowadzić do mdłości i wymiotów. Lepiej w czasie jazdy dać zwierzakowi kilka drobnych przekąsek, żeby nie przeciążać układu pokarmowego. Podstawowa zasada jest następująca: woda jest ważniejsza niż pokarm.
  Nie wolno NIGDY zostawiać psa w zamkniętym samochodzie, nawet na krótką przerwę. Zaparkowany w słońcu samochód szybko się nagrzewa, a psy nie mają gruczołów potowych, dlatego szybko dochodzi u nich do gwałtownego wzrostu temperatury ciała i krzepnięcia krwi, co niemal zawsze kończy się śmiercią zwierzęcia, nawet po krótkim postoju. Uchylenie okna tak naprawdę nic nie daje. Nawet przy parkowaniu w cieniu lepiej o tym nie zapominać, gdyż słońce się przesuwa.

 • 4. Podróż samolotem lub pociągiem - przepisy

  Pociągi: W przypadku jazdy pociągiem, psy ważące do 6 kg mogą za darmo podróżować w transporterze o wymiarach 70 x 50 x 30 cm. Większe psy muszą mieć bilet, a smycz i kaganiec są obowiązkowe. W wagonach sypialnych i kuszetkach psy można przewozić tylko po zarezerwowaniu całego przedziału. Również w wagonach z miejscami siedzącymi trzeba zarezerwować cały przedział.

  Samoloty: Zwierzęta ważące do 5 kg, a w niektórych przypadkach nawet do 6-8 kg można przewozić w kabinie pasażerskiej, o ile są w odpowiednim transporterze. Transporter nie może być większy niż dozwolony bagaż podręczny, tzn. 45-55 cm x 35-40 cm x 20-25 cm. Wszystkie większe psy muszą trafić do luku bagażowego. Transportery przeznaczone do luku bagażowego muszą spełniać ścisłe wymogi. Pies musi mieć wewnątrz miejsce, aby się poruszać, wstawać i kłaść, a transporter musi być solidny i wodoodporny, uniemożliwiać zwierzakowi ucieczkę. eliminować wszelkie ryzyko zranienia oraz zapewniać dopływ powietrza z dwóch stron. W przypadku długich lotów w transporterze musi być zapewniona karma i woda. Transporter powinien mieć też izolację cieplną oraz być wyścielony poduszkami, kocami, wiórami drzewnymi lub trocinami. W razie konieczności przeżywany stres można zredukować podając środki uspokajające. 
  Ceny lotów ulegają zmianom i są bardzo zróżnicowane, dlatego radzimy skontaktować się z wybraną linią lotniczą.

 • 5. Przyjazd - co zrobić, aby zwierzak poczuł się jak u siebie

  Znajomy zapach własnego legowiska (a także poduszki, koca, ulubionej zabawki) pomoże psu przyzwyczaić się do nieznajomego miejsca. Na początku powinno się też podawać psu tę samą co zwykle karmę w przywiezionych z domu miskach na wodę i karmę. Im mniej kontaktów z nieznajomymi rzeczami w pierwszych paru dniach, tym szybciej pies się zadomowi. Dlatego na początku spacery należy ograniczyć do najbliższej okolicy, a dopiero z czasem wybierać się na dłuższe wycieczki.

  Weterynarz: Nawet jeśli pies jest zdrowy, może potrzebować wizyty u weterynarza ze względu na zmianę karmy, upał, chorobę lokomocyjną czy niespodziewany uraz. Poniższy link umożliwi ci znalezienie lokalnego weterynarza na terenie Toskanii i reszty Włoch:

  www.vetfinder.mobi/

 • 6. Wyjście w teren - udane wycieczki z psem

  Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek warto przed wyjazdem zaznajomić się z lokalnymi przepisami dotyczącymi zwierząt. Na terenie całych Włoch obowiązkowe są smycze. Zawsze trzeba też mieć ze sobą kaganiec, ale można go założyć psu dopiero na życzenie. Do niektórych miejsc, na przykład kościołów i muzeów, w ogóle nie wolno wchodzić z psem.

  Plaże: Wstęp z psem na plażę jest dozwolony na określonych plażach dla psów. W ostatnich latach ich liczba w Toskanii stopniowo wzrasta. Takie plaże są oznakowane. Należą do nich głównie Spiagge Libre, czyli plaże publiczne i niewydzierżawione. Psy mogą na nich wchodzić do wody, żeby się ochłodzić.

  Parki: Od 2009 roku wchodzenie z psem do parków publicznych jest dozwolone, ale pies musi być trzymany na smyczy. 

  Muzea: Wstęp z psem do większości muzeów jest niedozwolony, ale ten zakaz ulega zmianom, dlatego warto sprawdzić lokalne przepisy. We Florencji są hotele dla psów, w których w razie konieczności czworonoga można zostawić na określoną liczbę godzin.

  Dalsze informacje można znaleźć tutaj:
  www.florencepetsitting.com/

  Restauracje: Chcesz po całodziennej wycieczce zabrać psa ze sobą do restauracji? Nie ma sprawy! Od 2013 roku wolno zabierać psy do określonych toskańskich restauracji. W wielu barach, restauracjach i kawiarniach można teraz spotkać napis „Psy mile widziane”, a raczej „Qui Fido è il benvenuto”.

 • 7. Latem czy zimą, w sezonie czy poza sezonem - kiedy najlepiej podróżować z psem

  Toskania jest przepiękna o każdej porze roku, wiosną, latem, jesienią i zimą. Ale na urlop ze swoim czworonożnym pupilem lepiej wybrać chłodniejszą porę roku, gdyż psy lepiej się czują w temperaturach niskich niż wysokich. Jeśli mimo tego planujesz zabrać psa na urlop w lipcu czy sierpniu, polecamy willę z klimatyzacją. Chętnie służymy tu poradą.

 • 8. Wskazówki, aby wspólny wypoczynek był relaksujący

  Wzajemna tolerancja to ważny warunek relaksującego urlopu. Większość obiektów wakacyjnych ma regulamin, którego przestrzeganie pozwoli od samego początku uniknąć nieporozumień.  

  Chcemy jednak z góry udzielić kilku porad, aby goście przez cały czas czuli się komfortowo. Pozwalanie psu na wchodzenie do basenu jest absolutnie niedozwolone. Na terenie posiadłości pies musi być trzymany na smyczy, chyba że w budynku nie ma innych gości. Należy zawsze zbierać odchody swojego pupila do woreczków na odchody, zaś po spacerze psa oczyścić i osuszyć, aby nie wnosił brudu do środka.

  Personel To-Toskanii życzy Tobie i Twojemu czworonogowi udanych i niezapomnianych wakacji.

  „Buone Vacanze!“

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Florence magnificent Accademia Gallery Tour

The gallery of academy was founded in 1784 by the Grand Duke of Tuscany Pietro Leopoldo di Lorena. His aim was to gather together all the painting and drawing school of Florence in one only big Academy that enshrines all the work of arts used by art students to practice and exercise.
Over the years the Academy filled with a huge amount of paintings and statues and it changed several times its collections until, in 1827, it experienced a huge breakthrough with the arrival of the real David made by Michelangelo. From that year, the Academy was rearranged with a different purpose: be introduced to the public as a Michelangelo museum.
As a matter of fact, our itinerary in the Gallery of Academy will allow you to admire the David, known to be a Renaissance masterpiece, but will also give you the chance to understand the special techniques and stories behind the creation of other Michelangelo’s statues, here kept.

from 60 Euro

Florence American Cemetery & Memorial plus Wine Tour in Chianti & San Gimignano

9.30 am Departure from Florence.
10.15 am Stop to visit the Florence American Cemetery and Memorial - American Battle Monuments Commission. 
11.15 Visit Chianti Classico Wine Region and stop at boutique Chianti winery for typical wine tasting (Vernaccia, Chianti Classico, Chianti Riserva, Extra Virgin Olive Oil). Wine tour
12.30 am Drive to the second Boutique Winery where we stop for an authentic Tuscany Lunch included second wine and olive oil tasting.
03.00 pm Through the beautiful Tuscan countryside approaching San Gimignano. (the unique medieval city of towers - a UNESCO World Heritage Site). 
5.30 pm We go back to Florence where the tour would be end by 5:30 pm but only after making a stop at Piazzale Michelangelo


from 140 Euro

Florence's Hidden Past: Archaeological National Museum Tour

If you want to feel like Indiana Jones for one day, we have the right adventure for you!

Enjoy a 2-hour guided tour through the hidden past of Florence at the Archaeological Museum.

Because Florence is more than Michelangelo’s David; come and discover it!

from 53 Euro

Tuscan Walk and Hunt for Truffles

Why are edible truffles so expensive? What accounts for their high demand? And - most importantly - what do they taste like? Discover the answers to these questions and more on this guided walk in the peaceful woods to hunt for Tuscan truffles, where you will learn all about this special ingredient so cherished by cooks and foodies around the world!

from 170 Euro
Wyszukiwarka willi