Zaloguj się


Zabieranie psa na wakacje

 • Tylko nie bez psa! Informacje i porady o wakacjach z psem


  Nie pojadę bez mojego psa! Informacje i wskazówki dotyczące przyjemnego wypoczynku z Twoim zwierzakiem

  Czy wakacje bez ukochanego czworonożnego przyjaciela nie wchodzą w grę? Z To Toskania wakacje z psem stają się dziecinnie proste. Oferujemy szeroki wybór przyjaznych psom domów i apartamentów wakacyjnych w całej Toskanii. https://www.to-toskania.pl/wyszukiwanie-domu/psy-mile-widziane/

  Toskania to idealne miejsce na wakacje dla właścicieli psów i ich wiernych towarzyszy. Lasy, polne drogi, plaże ze strefami dla psów zapewniają mnóstwo miejsca na niesamowite spacery i odkrywanie piękna regionu.

  Jest kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zabierając psa na wakacje. Zespół To Toskania jest do dyspozycji, chętnie udzielimy wszelkich informacji i wskazówek.

  Ogólne zasady dotyczące pobytu psów we Włoszech

  Na sam początek - wjazd
  W przypadku podróży do Włoch obowiązują przepisy UE dotyczące zwierząt domowych. W każdym przypadku Twój pies musi zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i będzie potrzebował paszportu UE dla zwierząt domowych z zaświadczeniem weterynaryjnym dotyczącym szczepień i mikroczipem. Ponadto wskazane i konieczne jest wykupienie ubezpieczenia OC psa. Zwracamy również uwagę, że we Włoszech smycz i kaganiec są obowiązkowe.

  Podróż
  W zależności od tego, jak planujesz dotrzeć na miejsce, podczas podróży z czworonożnym przyjacielem należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

  Samochodem
  Podróż samochodem z psem to chyba najlepszy sposób, gdyż w większości przypadków zwierzę będzie dobrze znało samochód i możliwe będzie robienie przerw w dowolnej chwili.
  Zwracaj uwagę, czy Twój pies się nie przegrzewa i nigdy nie zostawiaj go samego w samochodzie. Podczas podróży najlepiej karmić psa tylko małymi przekąskami, aby zapobiec wymiotom. Upewnij się, że masz ze sobą wystarczającą ilość wody!

  Pociągiem
  Psy do określonego rozmiaru często mogą podróżować bezpłatnie w klatce transportowej, ale dla większych psów może być konieczne wykupienie biletu. Wszystkie psy, które nie znajdują się w transporterach, muszą być na smyczy i nosić kaganiec. Podobne zasady dotyczą włoskiego transportu publicznego. Przed podróżą skonsultuj się z przewoźnikiem.
  Zasady obowiązujące w TrenItalia: https://www.trenitalia.com/en/services/travelling_with_yourpets.html
  Zasady obowiązujące w PKP IC:
  https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/przewoz-psa.html

  Samolotem
  Większość psów musi spędzić lot w odpowiedniej skrzyni transportowej w luku bagażowym. Sprawdź warunki obowiązujące w wybranej linii lotniczej przed dokonaniem rezerwacji.

  W terenie - udane wypady z psem
  Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto zapoznać się z lokalnymi przepisami dotyczącymi zwierząt towarzyszących. Prowadzenie na smyczy jest obowiązkowe, dotyczy to także w parków. Zawsze powinieneś mieć przy sobie kaganiec, ale pies będzie musiał go nosić tylko na żądanie. Do niektórych miejscach, takich jak choćby kościoły i muzea, psów nie można wprowadzać.

  Plaże
  Psy są akceptowane na określonych plażach dla psów. W ostatnich latach liczba plaż dla psów w Toskanii stale rośnie. Są to głównie „spiagge libre”, czyli plaże publiczne, które nie są wydzierżawione i tam psy mogą wejść do wody, aby się ochłodzić. Te plaże są oznaczone znakami „spiaggia per cani”.

  Muzea i inne obiekty
  W większości muzeów, galerii itp. psy nie są akceptowane, ale mogą występować wyjątki. Proszę sprawdzić zasady obowiązujące w wybranym miejscu.

  Restauracje
  Zabierasz psa ze sobą do restauracji po całodniowej wycieczce? Nie ma problemu! Od 2013 roku psy można zabierać do specjalnie oznaczonych restauracji w Toskanii. W wielu barach, restauracjach i kawiarniach widnieje teraz napis „Psy mile widziane”! Miej oczy szeroko otwarte na znak z psem i napis „io posso entrare”. Jeśli psy nie są akceptowane, zwykle będzie napisane „io non posso entrare”.

  Wycieczki bez psa
  Twój pies jest częścią rodziny, ale czasami po prostu trzeba go zostawić? Nie ma problemu! Valentina z serwisu To Toskania Experiences może pomóc Ci znaleźć odpowiednią opiekę dla psa. W ten sposób możesz spędzić beztroski dzień, wiedząc, że Twój pupil jest w dobrych rękach.
  Zapytaj o usługę Valentiny lub skontaktuj się z nią bezpośrednio:
  https://www.to-toskania.pl/przewodnik-turystyczny/atrakcje/autentyczne-doswiadczenia-to-toskania/

  Weterynarz
  Możesz potrzebować weterynarza ze względu na nieznane jedzenie, upał, chorobę lokomocyjną lub w przypadku innych nieoczekiwanych wypadków, nawet jeśli Twoje zwierzę jest zdrowe. Korzystając z poniższego linku, znajdziesz gabinet weterynaryjny w pobliżu dowolnego miejsca w Toskanii lub we Włoszech. Jeśli masz wątpliwości, przed podróżą ze swoim zwierzakiem poproś o radę lokalnego weterynarza. www.vetfinder.mobi/

  Co powinienem wziąć pod uwagę, gdy jestem w willi ze swoim zwierzakiem?

  W wielu naszych willach z radością witamy Twojego czworonożnego przyjaciela. Jednak nadal istnieją pewne zasady i wytyczne, które mają zagwarantować przyjazne interakcje i zapobiec nieporozumieniom od samego początku. Do wszystkich poniższych zasad i wskazówek mogą być dodane zasady obowiązujące na miejscu.

  W willi
  Chcemy, abyś czuł się jak w domu w swojej willi, jednocześnie dbając o życzenia właścicieli i komfort innych gości. Poniższe wskazówki powinny pomóc ci się przygotować.

  Zabierz z domu legowisko / koce / poduszki / miski / zabawki dla psa
  Zabierając ze sobą sprzęt o znajomym zapachu, możesz pomóc swojemu psu czuć się komfortowo w nieznanym środowisku. Wygodne legowisko dla psa oraz miski na karmę i wodę należą do absolutnie niezbędnych przedmiotów.  Zabierz jakieś ulubione smakołyki, aby umilić psu długą podróż.

  Zapytaj właściciela / opiekuna domu na miejscu
  Zawsze może się zdarzyć, że podczas pakowania na wakacje o czymś zapomnisz. Niezależnie od tego, czy jest to ulubiony puszysty koc, czy tak ważna miska na jedzenie - porozmawiaj z osobą zarządzającą domem na miejscu. Wielu naszych opiekunów jest fanami psów i chętnie pomoże Ci zdobyć potrzebne rzeczy. Prosimy nie używać koców / poduszek ani naczyń w willi bez pytania, w końcu muszą być używane przez innych gości w przyszłości.

  Bez psów na kanapach
  Kto nie zna tych oczu szczeniaka? Niestety będziesz musiał się im opierać przez cały okres wakacji. We wszystkich wynajmowanych willach To Toskania zwierzęta nie mogą przebywać na meblach, w szczególności na fotelach, sofach i łóżkach. Czyszczenie mebli po zwierzętach i usuwanie sierści jest uciążliwe i kosztowne, czasem uszkodzenia są trwałe. Ale spójrz na to z drugiej strony - choć raz będziesz mieć całą przestrzeń dla siebie!

  W ogrodzie / na zewnątrz
  Czy jest coś lepszego niż wspólny relaks w ogrodzie? Mimo to należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.
  We wszystkich willach ze wspólnym terenem psy muszą być na smyczy we wszystkich wspólnych przestrzeniach. Dodatkowo we wszystkich willach obowiązują następujące zasady:

  Utrzymuj ogród w czystości
  Typowe reguły obowiązujace w miejscach publicznych dotyczą również ogrodu w Twojej willi. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo worków na odchody, aby zadbać o czystość wokół domu.

  Zakaz wprowadzania psów na basen i w jego okolice
  Nie ma to jak szybka ochłoda, ale psy nie mają wstępu do żadnego z naszych basenów. Pompy i filtry utrzymujące czystość wody są bardzo wrażliwe na sierść, a naprawa może wiązać się z wysokimi kosztami.
  Jeśli chcesz, poproś opiekuna domu o dużą miskę, wanienkę lub wąż ogrodowy, aby Twój futrzany przyjaciel mógł się ochłodzić.

  Oczyść łapy
  Toskania to wspaniałe miejsce na długie spacery i wędrówki. Tak jak przed wejściem do środka zdejmujesz zabłocone buty, prosimy o wyczyszczenie lub wysuszenie psa po powrocie ze spaceru, by nie wnosił brudu do środka.

  Miej oko na swojego zwierzaka
  To Toskania oferuje wiele wspaniałych willi z całkowicie lub częściowo ogrodzonym ogrodem – są idealne dla Twojego zwierzaka, aby mógł cieszyć się beztroską zabawą. Prosimy, miejcie zwierzęta na oku i nigdy nie zostawiajcie ich samych w ogrodzie. Nowe środowisko oferuje tak wiele ekscytujących zapachów, tyle nowych miejsc do odkrycia, a żądne przygód psy mogą z łatwością znaleźć lukę w płocie, której ludzie nigdy by nie zauważyli.
  Tutaj możesz znaleźć nasze przyjazne zwierzętom ogrodzone wille:
  https://www.to-toskania.pl/wyszukiwanie-domu/psy-mile-widziane/ogrodzona-posiadlosc/ 

  Jeśli masz pytania dotyczące wyjazdu na wakacje z psem, nasi specjaliści od willi są do Twojej dyspozycji. Znamy najbardziej przyjazne dla zwierząt wille, najlepsze trasy spacerowe i najpiękniejsze plaże dla psów. Skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością pomożemy Ci zorganizować idealne wakacje dla całej Twojej rodziny.
  https://www.to-toskania.pl/kontakt/ 

  Jeśli podróżujesz z Wielkiej Brytanii, przed podróżą skontaktuj się ze swoim weterynarzem, aby dowiedzieć się jakie są aktualne wymagania dotyczące Twojego zwierzaka. Możemy również pomóc w znalezieniu weterynarza w pobliżu zarezerwowanej willi, który może spełnić wymagania paszportu zwierzęcia niezbędne do powrotu do Wielkiej Brytanii. Prosimy o kontakt pod adresem enquiries@to-toskania.com

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie